Syn lovce medvědů

Koupit

12. vydání populárního románu Karla Maye Syn lovce medvědů.

Kniha vypráví příběh o Martinu Baumannovi, synu lovce medvědů, kterého zajali Siouxové. Spolu s ním zde vystupují postavy Dlouhý Davy, Tlustý Jemmy, Kulhavý Frank v čele s Vinnetouem a Old Shatterhandem.

Kniha má pokračování, které nese název „Duch Llana Estacada“.

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/40897/syn-lovce-medvedu-40897.jpg 4.3389

Mezi supy 1.

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno · Albatros (ČR)

Der Sohn des Bärenjägers · 1887

Kniha Syn lovce medvědů

jprst

Můj komentář by byl jen opakováním těch předešlých a navíc by byl ještě ovlivněn tím, že v dětství jsem autorovy knihy přímo hltal.

Carmen13

Tuhle jsem doslova milovala :-)

Nugátek

Jedna z mých nejoblíbenějších knih od Karla Maye.Správná indiánka při které samozřejmě Vinnetou a Old Satterhand nemohou chybět.Potěšilo mě,že se zde setkávám i s dalšími zálesáky(Hobble Frank,Tlustý Jemmy,Dlouhý Davy).Měla jsem ráda všechny kladné postavy a pokud čtete Mayovky pravidelně,všimnete si,že v každé knize je aspoň jedna humoristická postava.Tak tomu bylo i zde,kde úlohu komika představoval černošský přítel Hobble Franka a Martina Baumanna,který sám sebe oslovuje jako "master Bob".Celý příběh spočívá v tom že kmen nepřátelských Siouxů zajme lovce medvědů a jeho syna,mladého Martina Baumanna.Ty se snaží vysvobodit Hobble Frank(kulhající Frank),Tlustý Jemmy,Dlouhý Davy,mladý náčelník Vohkadeh a samozřejmě Old Satterhand a Vinnetou.Cestou zažívají spoustu dobrodružství i nebezpečí,při němž Šošoni zajmou i Vohkadeha a rozhodnou že ho spolu s Martinem před zraky jeho otce umučí.Jestli se podaří Vinnetouovi a jeho přátelům lovce zachránit,to už se dočtete v této krásné knížce.

Nočnípták

V této knize jsem se poprvé setkala s ilustracemi Zdeňka Buriana. Je to kniha, kterou měl v knihovně můj děda. Kvůli obrázkům jsem v ní listovala snad ještě dřív, než jsem uměla číst. Moc jsem jim asi nerozuměla, ale ten, kde je malý Martin nahoře na trámu a jeho otec drží jednou rukou medvěda za kožich a v druhé má lovecký nůž, ten jsem měla nejradši. Ovšem moje prohlížení bylo tajné, jenom když děda nebyl doma. Protože to nebyla kniha pro malé děti. A to nadšení, potom, když mě ji děda sám přinesl, abych si ji přečetla. Pro mne stále voní vzpomínkami a létem, protože od té doby jsem ji čítala prázdniny co prázdniny. Nejdřív sobě a později nahlas bráškovi. Každý rok i když už uměl číst.
Čas od času se k ní vracím. Není to už každý rok, ale pokaždé čtu se stejným zápalem jako kdysi.

Mám i novější vydání, ale pořád čtu tohle staré.
Na to stáří a stálé čtení je kniha docela v dobrém stavu. Trochu popraskaný a natržený hřbet, ale jinak drží. Určitě je však jednou převázaná. Je totiž svázaná dohromady s Duchem prérie, který je vlastně pokračováním.

Mindy

Tak to byl návrat do dětských let. Slavní lovci divokého západu, vysvobozování zajatců, kouření dýmky míru - indiánka, jak má být. Už jsem ji ale nehltala jako kdysi, bohužel.

BlanickyRytir

Klasika a titul, který určil moji lásku k mayovkám..

Nevieem
30.12.2018

Moja úplne prvá kniha,ktorú som prečítal, len iné, staršie vydanie.

Pavelpi
31.07.2018

První kniha od Karla Maye,kterou jsem četl jako kluk a moc mě nadchla.A tak se k ní v průběhu života neustále vracím a líbí se mi pořád.A tak si myslím,že jí ještě několikrát přečtu.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Zdeněk Burian grizzly dobrodružství

Karl May
německá, 1842 - 1912

všech 252 knih autora

Kniha Syn lovce medvědů je v

Právě čtených3x
dalších seznamech3x