Bábätko

Bábätko https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/135363/medzi-nami-dievcatami-babatko-135363.jpg 4 17 2

Medzi nami dievčatami série

Allison si myslí, že bude výborné mať v rodine malé dieťa. Napokon, bábätká sú zlaté a rozkošné. Keď však opätovne nemôže ísť spať ku kamarátke, lebo musí strážiť svojho sedemročného brata, uvedomí si, že aj ona má svoj vlastný život.

uzivatel4895
19.10.2022 5 z 5

jedna z najlepších knižiek zo série, páčila sa mi, ten opis novej izby bol...wau! kto by nechcel 3 okná v izbe so vstupom na terasu, no nie? a neodsudzujem Allison, že chce mať voľný čas pre seba. Prečo aj, veď má len 13. A nebolo tam spomenuté, že by nemohla ísť kamarátkam na večer....

Starmoon
13.08.2021 4 z 5

Z nostalgie som si chcela prečítať pár dielov zo série Medzi nami dievčatami – po knižke s názvom Bábätko som siahla asi preto, že sama mám jedno doma :) Na rozdiel od hlavnej hrdinky však nie som jeho sestra, ale matka, a možno aj preto mi jej myslenie a konanie nebolo veľmi blízke, ba chvíľami ma iritovalo. Neviem, či je to iným vekom a životnou rolou, alebo skôr iným časopriestorom (predsa len sa dej odohráva v Amerike), ale problémy trinásťročnej slečny (že musí tesne pred maminým pôrodom strážiť malého brata a preto nemá čas na spanie u kamarátok) sa mi zdali veľmi malicherné a riešenie rodičov príliš ústretové. SPOILER – Byť jej mamou, nedostane novú izbu (a to navyše aj s francúzskymi oknami a vlastnou terasou) a, ale pár výchovných prednášok – KONIEC SPOILERU. Vcelku sa mi však páčilo posolstvo, že o pocitoch treba komunikovať, aj keď je to náročné, a tiež to, ako autorka nenápadne zdôraznila hodnotu materstva (napríklad ako sa celá rodina starala o mamu, ako tá veľa odpočívala, ako darčeky bábätku doniesli aj Alisonine kamarátky a podobne).

rodinné vztahy pro dívky kamarádky dívčí romány

L. E. Blair
americká, 1956