Medvídek Pú (20 příběhů)

Medvídek Pú  (20 příběhů) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2589/bmid_medvidek-pu-RcN-2589.jpg 4 757 145

Příběhy tohoto neobyčejného medvěda a jeho přátel si získaly malé i velké čtenáře na celém světě. Pú – sympatický popleta, oslík Ijáček, Klokánek, Prasátko, Tygr, Sova, a především Kryštůfek Robin prožívají společně dobrodružství plná legrace a úžasné fantazie, která nás zavedou do neméně podivuhodného Stokorcového lesa.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnie-the-Pooh / The House at Pooh Corner , 1928

JAnD
14.03.2016 4 z 5

Z dvaceti kapitol je deset výborných, pět dobrých a pět divných. Zvlášť poslední kapitolu jsem ani po dvaceti a více letech stále zcela nepochopil. Tak uvidíme za dalších 20 let :-)

qwill
10.02.2016 5 z 5

Medvídek Pú je druhý největší filozof všech dob....
i když se také vyvíjel

ALE balónkem si med neopatříš...
JÁ ANO

ovšem to ještě svůj názor přehodnocuje:
(Goethe by nejspíš řekl: je to zatím takový einer kleiner Ur-Bärchen Puuh)
Asi to nebyly ty správné včely....

pak dozraje do definitivní, zakalené podoby

ALE my nemluvíme o popálení - durdila se Sova.
JÁ ANO, řekl Pú.

---------------------------

Medvídek Pú je má první knížka, kterou jsem si odnesl z knihovny (a čestně vrátil). Bylo to téměř přesně před padesáti lety. Líbil se mi na obálce medvídek s balónkem.
A až v dnešní době začínám pomalu chápat, o čem to je....
a jednomu to dělá dobře

Netopyr07
26.01.2016 5 z 5

Medvídek Pú - zvířátek je bůh :-D Četla jsem to až v dospělosti, dobrá oddechovka. Prasátko je takové malé zviřátko. Čtená verze od Marka Ebena je KOUZELNÁ!!!

FMMMM
11.12.2015 2 z 5

Medvídek Pú a spol.,mi nikdy nepřirostli k srdci. Jako malému se mě v televizním zpracování nelíbil CZ dabing a v knižní předloze se mě zase nelíbilo chování zvířátek v některých situacích. Momentálně čtu tuto knihu dětem (vydání z roku 1978) a stále nejsem z knihy nadšen. Při čtení se děti dost často ptají, proč to medvěd udělal? Protože je medvěd idiot? To ne, snažím se vysvětlovat a vysvětlovat... Snad se jim kniha líbí, no uvidíme časem. :-) Pro mě je kniha podprůměr.

RealMadrid
07.11.2015

Když mě upad ocásek :D

DANDYNA
29.10.2015 5 z 5

Medvídek Pů byl má první kniha kterou jsem měla.Četla jsem ji tolikrát že to ani nemohu spočítat.Ten roztomilí chlupáček ve mě probudil lásku ke knihám která mi vydržela po celý život.

TeaPeter
30.09.2015 5 z 5

K medvídkovi Pú jsem se poprvé dostal během základní školy díky Klubu mladých čtenářů, před listopadem nebyl moc známý. Tenkrát jsem knihu odložil se tím, že je to strašná slátanina. Knihu jsem pochopil a oblíbil si až o mnoho let později. Přispěly k tomu dvě věci: moje děti, které se zamilovaly do Disneyových obrázků, a úžasná čtená verze od Marka Ebena. Prostě na první kontakt s touhle knihou musí mít člověk ten správný věk buď sám anebo jeho okolí.

Gold351
08.09.2015

Medvídka Pú jsem potkala jako malá holka, kdy mi předčítala jeho příběhy starší sestra. Časem jsem si ho půjčovala v knihovně a ještě později ho četla svým dětem. Nejen, že se líbil i jim, zamilovaly si ho i další děti v rodině. Myslela jsem si, budu-li mít jednou syna, bude to Kryštůfek. Ale mám dvě dcery :-)

BlaFre
11.08.2015 5 z 5

Nádherné, nevinné, úsměvné... V angličtině ještě o pár stupínků kouzelnější.

Schwestrn
29.06.2015 5 z 5

Kniha našeho dětství a dětství všech dětí.

woodward
24.06.2015 5 z 5

Jako kluk jsem tuhle knížku zdědil po mých sestrách a přečetl jsem ji nesčíslněkrát. Tuším, že teď ji, celou ošmatlanou a potrhanou, mají sestřina vnoučata. Zato já jsem si na stará kolena pořídil audioknihu, kde Medvídka Pu předčítá Marek Eben a Puovy písničky přitom dokonce skutečně zpívá!

Taťka Hraboš
11.04.2015 5 z 5

Když jsem byl malý, doma jsme tuhle knížku neměli, tak jsem znal z různých zdrojů jen pár Púových příběhů. K přečtení celé knihy jsem se dostal až teď v rámci večerního čtení synovi před spaním a jsem nadšený. Klidně bych si ji přečetl i sám jako dospělý. Každá postavička je malý klenot (hlavně Ijáček), úžasných dialogů a skvělého humoru je v ní tolik, že jen málokterá dospělácká kniha snese srovnání.

Rade
10.02.2015 5 z 5

K této knížce jsem ve svém dětství cestu nenašla, zato mě oslovila, když jsem jí četla svému synovi. A i když se mu líbila, tak si myslím, že plně jí lze docenit opravdu až v dospělosti.

Snovač
09.09.2014 5 z 5

"Jaký je dnes den?" zeptal se Pů. "Dnes je dnes," vypísklo Prasátko. "Můj oblíbený den," řekl Pů. :)

adorjas
18.03.2014 5 z 5

táto kniha vo mne evokuje moje detstvo, keď som ju ako dieťa čítala a túžila som žiť tiež v takom lese. Kde svieti slnko a mám plno kamarátov. Nedokážem si predstaviť krajšie čítanie (pre svoje budúce) dieťa, ako je táto knižka. Kebyže ju mám charakterizovať jedným slovom, napadne ma slovo "mierumilovnosť"....

Lodja
07.03.2014 5 z 5

Příběhy, které jsou tak moc kouzelné, až se mi těžko hledají slova. Není to vůbec žádná hloupá pohádka, ba přímo naopak - přímo srší milou originalitou, už jen třeba, že žádná z postav nemá mezi ostatními postavy a proto jsou i tak zapamatovatelné. Mnoho knih pro dospělé by se mohlo u Medvídka Pú inspirovat, protože tak širokou škálu různých charakterů jenom tak někde nenajdete. A proto se tedy, ať už s dětmi nebo sami, s chutí začtěte do Púa, medvěda, který bydlí pod jménem Novotný, miluje med a skládá písničky, za které se v dnešní konkurenci tucaček bez nápadu nemusí ani v nejmenším stydět. Určitě si ho zanedlouho zamilujete.

iva23
28.02.2014 1 z 5

Souhlasím s Phoenix16.cz: nikdy mě to nebavilo.

wersl
25.01.2014 5 z 5

Úžasný příběh o zvířátcích, která měla možná malý rozoumek, ale o to srdečnější a statečnější byla ! No a když se náhodou dostala do nesnází, byl tu přece Kryštůfek Robin, který si vždy věděl rady. Je zajímavé dívat se na tento příběh očima dospělého člověka a vzpomínat, kterak se na to díval on sám co by dítě. Až jednou budu tutu knihu číst svým dětem, budu tajně doufat, že si stejně tak později oni, při vzpomínce na ni, vybaví i mě.

macek2003
09.01.2014 4 z 5

Tuto knihu jsem četl zhruba před dvěma lety a teď si říkám, jak se mi změnil styl knih. :) Nejraději jsem měl na této knize klokánka s zajíčkem. :D

Provazek.J
05.01.2014 5 z 5

V dětství jsem mu na chuť nepřišel, ale nyní ho čtu dětem a oceňuji, jak výjimečná a zábavná kniha to je.