Medvídek Pú (20 příběhů)

Medvídek Pú  (20 příběhů) https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/2589/bmid_medvidek-pu-RcN-2589.jpg 4 757 145

Příběhy tohoto neobyčejného medvěda a jeho přátel si získaly malé i velké čtenáře na celém světě. Pú – sympatický popleta, oslík Ijáček, Klokánek, Prasátko, Tygr, Sova, a především Kryštůfek Robin prožívají společně dobrodružství plná legrace a úžasné fantazie, která nás zavedou do neméně podivuhodného Stokorcového lesa.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Albatros (ČR)

Winnie-the-Pooh / The House at Pooh Corner , 1928

alimrix
02.12.2013 5 z 5

je zvláštní, že dětských knihách jako Medvídek Pú je více pravdy než v knihách pro dospělé

Daffodila
23.11.2013 5 z 5

Kdo by nemiloval hloupoučkého medvěda. I když mým sympatiím je bližší Ijáček (jeho pesimismus je sladce odzbrojující). Pro mě jedna z nejbáječnějších dětských knih.

Phoenix16.cz
04.08.2013 3 z 5

Pú se mi nikdy nelíbil, ani jako dítěti, ani dospělému, když jsem ho na vysoké četla vrámci dětské literatury. Hold podle mě má být hlavní hrdina hezký, chytrý, nebojácný apod. přičemž tenhle medvěd je pravý opak. Ani jeho kamarádi to moc nezachraňují. A ještě to mate děti. Nebo snad potkáte vedle medvěda, sovy a zajíce v lese taky klokana a prase?

BooksLucyKing
11.06.2013 5 z 5

Knížka mého dětství.

tyzik.cejka
20.04.2013

medvídek Pů je super knížka spíše pro dospělé neříkám jako že by to byl román ale některé chvilky přece dospělácké

jitka123
16.04.2013 5 z 5

tuhle knížečku jsem četla jako dítě, dodnes mám ráda( i jako dospělá) příběhy medvídka Pú,pouze ty kreslené,dnešní pohádky jsou tak vyumělkované počítači,není to hezké, ale tahle knížka má pořád svoje kouzlo,sháním jí,tak kdybyste někdo měl na prodej,budu ráda:-)

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Miluju tuhle knihu už od dětsví. Je hravá, zábavná, skvěle ilustrovaná, prostě kouzelná. Nejradši mám příběh, kdy se medvídek zasekl v noře :) Anebo jak se na scéně objevil tygr. Prostě dokonalost sama. Nedávno jsem navíc narazila na knihu, která pojednávala o filozofii postav v Medvídkovi Pú, především o Ijáčkovi... to mě fascinovalo :)))

Petrstik
27.02.2013 5 z 5

Krásné dětské příběhy zvířecích kamarádů v čele s chlapcem Kryštůfkem Robinem, kteří prožívají společně dobrodružství plné laskavého humoru – co lepšího si v dnešním světě přát :-).

Taja2013
18.02.2013 5 z 5

Moc pěkná, roztomilá knížka pro všechny generace. Četl jsem ji jako dítě, pak jsem se u ní smál se svými syny. Kamarádi Púa jsou super, ale nejlepší je stejně Ijáček ;-).

Kate.S
02.02.2013 5 z 5

Moc hezká dětská knížka, která mě v mých dětských letech okouzlila.

HTO
31.01.2013 5 z 5

Toto je můj pětistý komentář na DK, tak zacituji Púa: „No,“ řekl Pú, „hledáme cestu domů a nenalézáme ji, tak jsem myslel, když budeme hledat pískoviště, jistě je nenajdeme, a to bude dobré, protože pak možná najdeme, co jsme nehledali, a to by mohlo právě být, co jsme ve skutečnosti hledali.“

Bolkonská
02.01.2013 5 z 5

Jedna z nejlepších knih na světě. Obsahuje hodně moudra. Dospělí by ji rozhodně neměli podceňovat. Hluboce to na mě zapůsobilo.

newtory
02.01.2013 5 z 5

Je to jedna z mojich najmilších. A občas dodávam, že je taká geniálna, až je jej pre deti skoro škoda. A síce preto, lebo deti ešte nedokážu doceniť všetky tie krásne nuansy. A to je všetko, končím "protože je čas na něco menšího"
P.S. Inak, tento literárny skvost som "objavil" až ako tretiak na výške.

čohynka
10.12.2012 5 z 5

Z dětských knížek jedna z nejlepších.

michtry
06.11.2012 4 z 5

Jsou knihy, které budete navždy milovat.

borknagar
28.10.2012 5 z 5

Moje první přečtená kniha a pamatuji, že jsem ji četl několikrát. Mé dětství a skvělé vzpomínky....

Hopík
29.03.2012 5 z 5

Jsem Medvídek Pú,už od dětství,..a je to krásné.Chybí mi dětství a Stokorcový les,ten Jaromíra Zápala.

HTO
06.01.2012 5 z 5

Toto je můj stý komentář na DK, tak zacituji Prasátko: „Já myslím, že jsou fialky pěkné".

Judy24
15.11.2011 5 z 5

Naposledy jsem Púa četla, když mi bylo kolem šesti let, tehdy jsem jím byla posedlá. Do školy jsem šla jako ta holčička, co má s Medvídkem aktovku, penál, peněženku i tužky. Teď jsem se k němu po dlouhých deseti letech vrátila a byla jsem znovu okouzlená.

Medvídek Pú je dokonalý právě tím, že si ho můžete číst znovu a znovu, v různém věku a stále si tam najdete to svoje.
V téhle knížce se skrývá hromada metafor, hloubavých myšlenek a psychologických jevů, stejně tak jako dětských vtipů a zábavných rčení.

Je jedno, jestli vám je pět, dvacet, padesát nebo sto, ten tlusťoučký, hloupoučký, chlupatý a hladový medvídek si vás skoro určitě omotá kolem prstu dřív, než stačíte říct: Stokorcový les. Nelze však ani zapomenout na jeho přátele: ustrašené Prasátko (miluju, jak v českém překladu používají v jeho přímých řečech střední rod), zachmuřený Ijáček, moudrý Kryštůfek Robin, přemoudřelá Sova, ctižádostivý Králíček, uskákaný Tygr, roztomilý Klokánek i maminkovská Klokanice. Dohromady jim to náramně klape.
Hrozně se mi líbí právě ta jedinečnost jednotlivých postaviček. Poznáte je dokonale, kdybych chtěla, mohla bych udělat podrobný psychologický rozbor každého z nich a vyšlo by to na další knihu. Medvídek Pú je totiž ten nejinspirativnější pohádkový chlupáč ze všech.

Příběhy přátel ze Stokorcového lesa jsou jedinečné a nadčasové, kdybych si mohla vybrat, jakou postavou z jakékoliv knihy bych chtěla být, byla bych Medvídkem Púem...

Trenka
07.11.2011 5 z 5

Nejroztomilejší hloupý medvěd na světě! Pro mě až neuvěřitelně vtipný a současný humor A.A. Milnea. Ilustrace E.H. Sheparda pohladí po duši a písničky, které bravurně skládá Pú, musí rozveselit i takového mrzouta, jakým je Ijáček :

To místo na sluníčku
patří jen Medvídkovi.
Rozjímá o svých plánech
a sám si tady hoví.
Ne, ne sám, chyba lávky,
Prásátko je tu taky.

Ani se nedokážu rozhodnout, který z obyvatelů lesa je legračnější. Pro představu jeden úryvek Ijáčkových hlášek z kapitoly, ve které se ukáže, že tygři nelezou po stromech:
"Já jsem myslelo," řeklo Prasátko vážně, "že kdyby se Ijáček postavil dole pod strom a Pú se postavil Ijáčkovi na záda a já Púovi na ramena-"
"Jo, a až by Ijáčkovi rupla záda, to bychom se nasmáli! Cha, cha! Nevinný žertík," řekl Ijáček, "ale není nám moc platný."
"No," řeklo Prasátko skromně, "já myslelo-"
"Mohla by ti z toho rupnout záda, Ijáčku?" zaptal se Pú udiveně.
"To je na tom právě napínavé, Pú, že člověk neví, až když je po všem."