Medová smrť

Medová smrť https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/300672/bmid_medova-smrt-V8j-300672.jpg 4 209 68

Medová smrt série

Keď sa mladá Američanka Felicity vyberie hľadať svoju matku do Ríma, narazí pritom na mučivé dávne tajomstvo vlastnej rodiny. Pátranie ju postupne privádza k najtemnejšej kapitole celého ľudstva. Odhaľuje dramatický osud vlastnej prababky, slávnej opernej speváčky Elisabeth Malpranovej, aj jej dcéry Deborah. V príbehu s tematikou druhej svetovej vojny sa trpezlivo rozpletá pavučina lásky, viny a hriechu, ktorá siaha až do súčasnosti a dotýka sa aj života zvedavej Felicity. Ako ďaleko bola ochotná zájsť matka, aby zachránila svoje deti? Ako ďaleko zájde dcéra, aby pomstila svojho otca? A ako môže hlboká, zničujúca láska pretrvať celé generácie a vyliečiť staré rany? Medová smrť je vzrušujúce čítanie o tom, ako dokázali kruté historické udalosti ovplyvniť až štyri generácie žien jednej rodiny v rôznych časových obdobiach z pera úspešnej nemeckej autorky.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Motýľ

Honigtot , 2015

oolinkaa
29.05.2018 5 z 5

Tak tohle jsem ani nečekala.chytlo mě to od první chvíle. Bylo to velmi čtivé a napínavé, jak vše nakonec skončí. Kdo má rád romány z 2.sv.v., rozhodně doporučuji

Tyrkysová
19.05.2018 4 z 5

Jak se mi kniha četla? Má pomalejší rozjezd, ale skvělý konec. Má spoustu zajímavých a nečekaných okamžiků, ale i pár těch, nad kterými nadzvednete nechápavě obočí. Má spoustu témat k zamyšlení a ještě víc těch, na které chcete jasnou odpověď. Má prostě od každého něco :)

IvcaIvet
12.05.2018 3 z 5

Parádní rozjezd, pak nudná a pro mě zbytečně chaotická první polovina knihy a až druhá část přečtena jedním dechem. Mám zkrátka rozporuplné pocity. Největší mínus za mě je, že na mě působila strašně nevěrohodně.

knihovnička007
27.01.2018 4 z 5

Příběh mne chytil a nepustil... otevřela jsem knihu a četla a četla. Jediné, co bych vytkla, je spousta chyb-záměna jmen, shoda podmětu s přísudkem.
Kniha se mi velmi líbila, stále myslím na lidi, o kterých se v ní píše.

foxice
22.01.2018 4 z 5

Hezká kniha, jen překlad mohl být trochu lepší - záměna jmen apod.

1casper
20.01.2018 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst. Pak mě děj chytl. Kniha nám ukazuje pohled na začátek války z druhé strany, a to ze strany německé smetánky, zajímavý byl i pohled na mladého Hitlera.
Nad statečností Deborah a Malpran jsem chvílema ani nedýchala.
Přesto mi tam něco chybělo. A o historických chybách ani nemluvím. viz. atentát na Heydricha.
Konec byl takový useknutý. Škoda.

Petule.k93
07.01.2018 5 z 5

Kniha se mi hodně líbila, i když mi místy přišla zbytečně zdlouhavá. Děj byl napínavý až smutný. Žít v té době muselo být plné strachu. :/

katy238
23.12.2017 5 z 5

Krásná kniha i zajímavý příběh. Líčení válečného Německa z několika pohledu i šok z prohlédnutí reality dosud zaopatřené německé smetánky upoutá ke knize a nepustí do poslední stránky. Těším se na pokračování.

petra2997
20.12.2017

Moc hezký nápad a myšlenka. Ráda čtu knihy z této doby. Ze začátku jsem se musela,ale na děj hodně soustředit, nějak zvláštně napsané. Chvíli jsem i přestala číst, než jsem knížku vzala znova do ruky. Děj mě chytl až když se jednalo o mladou Deborah. Hrůza jsou pravopisné chyby. V žádném případě bych ale neřekla, že to je odpad. Nakonec jsem dočítala jedním dechem.

martulkat
01.12.2017 4 z 5

Přes rozporuplné recenze se mi kniha celkem líbila, ano, byly tam občas zaměněná jména a nějaké nepřesnosti, což by se stát nemělo, ale příběh jako takový byl čtivý. Kolem a kolem kniha stojí za přečtení.

J.x
30.10.2017

Chvílemi jsem se v ději knížky i osobách ztrácela, ale celkově se mi knížka nečetla špatně, jen mě také mrzí ty chyby. Rozhodně bych neřekla, že je to odpad.

Lenucha1966
21.08.2017

Opravdu, moc špatný překlad a spousta pravopisných chyb, jsem zklamaná.

Warty
15.08.2017 2 z 5

Musím říci, že za mě velké zklamání. Námět skvělý, provedení ale bídné. Vice méně jsem se musela donutit knihu dočíst. Knihu s takovým příběhem by bylo možné napsat mnohem napínavěji. Historické nepřesnosti bych ještě přešla, ale velké množství gramatických chyb (které se nedají připsat pouhému překlepu) se přejít nedá. S dnešními technickými prostředky nechápu, jak se tam takové množství chyb mohlo objevit. Rozhodně nemohu knihu doporučit, i když mě to moc mrzí.

Obelix15
13.08.2017 1 z 5

Jak bych to jen napsal?! Upřímně jsem si od této knihy sliboval více a upřímně mě zklamala. Začnu ,,plusy", jelikož jich je o hodně méně: jedním z plusů je zdařilá charakteristika hlavních postav. Hned od prvních zmínek o každé postavě jsem si je dokázal barvitě představit a s každou další stránkou jsem se utvrzoval o správném úsudku. Dalším plusem je příběh. Některé pasáže byly velice napínavé, ale občas byly opravdu kostrbatě napsané. Což v mnoha případech byla vcelku škoda. Jak jsem již psal, mínusu je opravdu dost: hlavním mínusem je určitě kostrbatý styl psaní doplněný pravopisnými chybami. Opravdu nechápu jak je možné v 21. století vydat knihu s tolika chybami? Nejeden čtenář se tak zbytečně zadrhává a musí se kolikrát vrátit, aby vůbec myšlenku pochopil a rozluštil, co tím chtěl autor říci. Dalším obrovským mínusem, tedy alespoň pro mě, je přeskakování z fiktivního příběhu do reality. Není jednoduché skloubit realitu s fantazií a jen hrstka autorů to dokáže. Bohužel, tady tomu tak opravdu není. Chvílemi jsem netušil, jestli čtu červenou knihovnu nebo válečný příběh. Absolutně přecházím zmínku o tom jak si Marlene vyžádala v centru Krakova české noviny a to, že leží v nemocnici Na Bulovce. Co ale nejsem ochoten přejít jsou zmínky o atentátu na Heydricha. O tomto tématu jsem slyšel a četl již mnoho, ale to, že by se na atentátu měli podílet Poláci, to opravdu ne. Jo a Heydrich byl ,, zastupující" Říšský protektor, ne Říšský protektor!!! Má to být příběh o pomstě a příběh věnovaný ženám v odboji. Problém však je, že o odboji a o pomstě, se dozvídáme prakticky až ke konci knihy. A to ještě hodně vzdáleně. Místo o odboji a o pomstě se dočítáme spíše příběh mladé dívky, které trvalo tři čtvrtiny knihy než otevřela oči, aby si uvědomila, co se vlastně kolem ní děje. Pro mě osobně bylo nejzajímavějších posledních 30 stránek knihy, kde se opravdu něco dělo a dokázal jsem se tak opravdu vcítit do příběhu a do temných časů 2. světové války. A to je opravdu hodně málo. Za sebe dávám jen jednu hvězdu a to za nápad. Ale určitě ne za realizaci ...

alcarott
27.07.2017 5 z 5

Do knihy jsem se okamžitě začetla. Téma druhé světové války z jiného úhlu. Děj mě bavil, pěkné vykreslení charakterových vlastností postav. Bohužel mě zklamal překlad. V textu jsou časté překlepy a některé věty vůbec nedávají smysl. Jako by knihu před jejím vydáním nikdo neredigoval. Za to ale autorka nemůže. Takže plný počet.

MonikaHos
24.07.2017 4 z 5

Zpočátku jsem se do knihy vůbec nemohla začíst, k jejímu čtení jsem se vyloženě musela nutit. Příběh mě začal bavit až když se dějová linie začala týkat mladé Deborah, kterou jsem si pro její odvahu velmi oblíbila. Děj mě vtáhl a knihou jsem nakonec byla příjemně překvapena. Na plný počet to ale není...

lusila
16.07.2017 3 z 5

Miestami naivný príbeh na pozadí 2.svetovej vojny.

dupelu
11.07.2017 4 z 5

Od části, kdy se začal ve 20. letech min. století odvíjet příběh rodiny, jsem knížku četla jedním dechem. Dost ale ruší chyby v překladu, překlepy a historické chyby - viz. atentát na Heydricha apod. Za mě 4*

zuzurana
01.07.2017 3 z 5

Cakala som trosku viac, miestami som sa stracala. Zaver bol slaby.

Hanule77
27.06.2017 4 z 5

Líbí se mi tenhle styl propojování reality a fikce. V závěru knihy také autorka vysvětluje kdo její postavy inspiroval. Příběh je napínavý, od druhé poloviny strhující. Knihu jsem pak dočetla na jeden zátah. Jen mě trochu rušily některé detaily. Nadpis jedné kapitoly: Krakov, Nemocnice na Bulovce. A ačkoliv bylo jasné že německá pacientka leží v polské nemocnici, žádala nelogicky české noviny. A pak zmínka že atentát na Heydricha provedl židovský odboj. A že Gabčík a Kubiš se po seskoku skrývali v Polsku. Ale i tak...4 hvězdy. Poutavé a nezapomenutelné.