Mechanická Maggie

Mechanická Maggie https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26057/mechanicka-maggie-26057.jpg 4 23 5

Když hledal Jaime Hernandez námět pro sérii Love and Rockets, ohlédl se za bouřlivým děním na punkové scéně počátku osmdesátých let, která jej obklopovala, do toho přimíchal vlastní dojmy z prolínání americké kultury s kulturou mexickou, špetku komiksového sci-fi koření, a punkerky Maggie a Hopey – příležitostné milenky a neúnavné výtržnice, známé také jako „Las Locas“ – byly na světě. Sbírka Mechanická Maggie přináší ucelenější historky o „Locas“ z prvních pěti let; jdou chronologicky za sebou, navíc v příjemném „skoro“ čtvercovém formátu. Najdou se mezi nimi perly jako „Mechan-X“, což je vůbec první příběh s Maggie a Hopey; nefalšovaný grafický román „Las Mujeres Perdidas“ (Pokleslé ženštiny; kde se ve vedlejší roli mihne wrestlingová legenda Rena Titañon); a více než dvě desítky dalších klasických příběhů. ... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Maggie The Mechanic: A Love and Rockets Book , 2006

Tomas@S
14.04.2019 1 z 5

Snad můžu označit tento komiks jako přečtený i když jsem ho po přečtení poloviny odložil s tím, že to vzdávám. To ukazuje jak moc mě to nebavilo, jinak se snažím dočíst všechno. Na to, že se tam skoro nic neděje a na to, že děj je většinou nesmyslný a nikam to nevede je knížka až moc tlustá. Hlavní hrdinka jako i většina postav jsou ulítlí magoři. Chvílemi se objeví náznak nějaké zajímavé zápletky, ale pak to stejně jde do ztracena, děj uhne zase do nějakého nesmyslu a ztratí se v banalitě. Občas nějaký kousek připomene díky kresbě Sin City či postavičku z Red Tube. Škoda, čekal jsem o hodně víc podle názvu a popisu na přebalu. Nějak mi to vůbec nesedlo.

p3tris
04.05.2017 4 z 5

Před dvaceti lety bych byl z dvou hispánských punkerek, poslouchajících Black Flag a zažívajících bizarní dobrodružství, stejně jako obyčejné holčičí trápení, nadšený. Dneska mě spíš zaujalo panoptikum vedlejších postaviček v čele s rohatým miliardářem Costiganem a kamarádkou Izzy, která je krásným předobrazem dnešních emařů. Ale hlavně mi sedla perfektní kresba.

Akatombo
03.01.2016 5 z 5

Já komiksy čtu a tenhle patří k mým oblíbeným. Titulní postavy si musíte zamilovat. Je to soubor povídek, které jsou občas kapku "divné", prolíná se v nich realita s fantazií, ale tak nenásilně, že když se objeví sem tam dinosaurus, ani vám to nepřijde divné. Děj je napínavý, čtivý, přijdete-li mu na chuť, nebude se vám chtít přestat a vrhnete se lačně po dalším dílu, jako já. A kresba je naprosto excelentní.

Lulla71
29.11.2013 4 z 5

Já komixy nečtu, možná právě proto mě to nadchlo:)

RaptoR
19.06.2012 4 z 5

Mechanická Maggie je souborem povídek pojednávajících o dvojici kamarádek - Maggie a Hopey - a jejich partě. I když zpočátku nesourodý mix se může zdát trochu matoucí, s přibývajícícmi stránkami člověk poznává jednotlivé postavy i jejich vzájemné vztahy. A to je to, co mě na tomto komiksu opravdu zaujalo. To, jak autor dokázal servírovat jednotlivě nesouvisející povídky do opravdu čtivého celku. Zasloužené čtyři hvězdy.

Jaime Hernandez
americká, 1959
2008  77%Mechanická Maggie
2009  80%Holka z H.O.P.P.E.R.S.