Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376451/bmid_me-anglicke-sezony-D8n-376451.jpg 4 106 36

Volné pokračování fejetonového hitu Anglického listí, ale tentokrát už z doby současné – učitelské, které sleduje běh školního roku. Každé období, každá sezona, se pak zaměřuje na nějaký aspekt anglického života; podzim je věnovaný školství, předvánoční období zběsilým nákupům a Santovi, jaro jídlu atd. Nejkratší je závěrečný oddíl léto, protože to je tady taky nejkratší… Přestože jsou Mé anglické sezony, jak už název napovídá, trochu osobnější než Anglické listí, je i tady spousta informací o životě za Kanálem. A dočkáme se i Velkého britského kvízu, u něhož (pozorný) čtenář některé získané poznatky zužitkuje. Je to tedy i trochu interaktivní a s netradičním závěrem, nemluvě o tom, že je ještě v textu originální anglický recept!... celý text

JointlieKat94
23.07.2019 4 z 5

Tak dočteno. Musím říct, že se mi líbila o hvězdičku víc, než autorky prvotina (tuším).

Zde jsem se chvilkama opravdu zasmála, poučila jsem se, a kdybych náhodou jela do Británie a do Londýna, vím, která místa navštívit, vím, že se nikde neztratím a vím, že mě všude a všechno navede :D a taky vím, co ochutnat a co vynechám.

Myslím, že bych dala 3+, ale trojku jsem dala u první knihy, tato byla tedy o poznání lepší a 4* jsou dostatečné, k tomuto dílu.

ElizabethK
21.05.2019 4 z 5

Pěkná, čtivá knížka. Zasmála jsem se, poučila jsem se, našla jsem si typy na další knihy. Na to, že autorka žije už dlouhou dobu v Anglii, neztratila své "české cítění". Líbil se mi vyjadřovací styl - autorka píše přístupně, z jazykové stránky bohatě a s přibývajícími stránkami jsem měla pocit, jako bych ji stále lépe poznávala. Jako oddechovou literaturu mohu jedině doporučit stejně, jako předchozí díl.

Uan
11.04.2019 3 z 5

Na klížku jsem se moc těšila, první díl mě nadchnul, druhý jsem bohužel dočítala s velkým přemáháním.

Paja85
28.03.2019 5 z 5

Kniha mě mnohem víc bavila než první díl, který mi přišel lehce zmatený, skákal z tématu na téma. Tato kniha mi přišla, že měla lepší koncept, byla víc vtipná, moc mě bavila

bosorka
03.12.2018 3 z 5

Některé kapitoly se mi líbily více, jiné méně, některé jsem zrakem jen tak prolétla, ba spíše přeskočila. Mohu říct, že víc mě zaujaly fejetony věnované životu v Anglii, méně pak ty, které byly přímo o autorčině životě. Respektive propojení jí samotné s Velkou Británií a jejím pohledem popsané anglické zvyklosti byly zábavné a zajímavé. Autorce pak nelze upřít, že píše lehce a s nadhledem a umí si udělat legraci i sama ze sebe, což je vždy osvěžující. Holt mi některé texty sedly méně. Na co z knížky ovšem nikdy nezapomenu, je proč před Vánoci nemýt okna. Díky! Měla jsem vždy snahu to popsat, ale nedostávalo se mi těch správných slov.

Johhanka79
16.11.2018 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal a já se příjemně bavila:-)

akinomV
12.11.2018 5 z 5

Opět skvělý zážitek, musela jsem se smát nahlas :-) Několikrát jsem měla pocit, že autorka nahlíží přímo do naší rodiny - takže je opravdu jedno, kde kdo žije, radosti i strasti rodičovství jsou všude stejné :-)

Mishell14
10.11.2018 4 z 5

Lepší než první kniha. V této knize nechyběl vtip zajímavosti o Británii a líbilo se mi že autorka psala o Británii na rovinu tak jak to vidí protože občas máme všichni tak trochu nutkání si místo kde žijeme před ostatními idealizovat.

magnolia
21.10.2018 4 z 5

Sice jsem chvílemi váhala mezi 3 a 4, to když mě čtení trochu uspávalo a nebylo tolik přímo o životě v Anglii. Ale ke konci jsem znovu ocenila zprostředkování zkušeností a optimistickou notu celé knížky (podle mého pocitu humoru přibývalo až v posledních kapitolách, takže napravily celkový dojem i moje hodnocení).

Aoibhe
09.10.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, autorka má pro mě sympatický styl psaní a umí pobavit, navíc se hrozně ráda dozvídám podrobnosti a zajímavosti ze života ve Spojeném království, i proto doufám, že autorka brzy napíše další knihu :-)

0701
04.10.2018 1 z 5

Pro mě velký přešlap.Při nákupu jsem vycházela z recenzí,ale teď lituji,že ji mám v knihovně.Nudila mě,moc humorná mi nepřipadala.Jednoduché čtení.

niknikita
27.09.2018 5 z 5

Neopustil mne smích a dobrá nálada, dostala jsem spoustu nových informací a nenašla nic, co bych posuzovala a odsuzovala / promiň Slávko 1970/.
Autorce patří můj dík za Briťata a tak vůbec...chci poznat Londýn a jednoho nejmenovaného rodáka .

Slávka 1970
20.09.2018 1 z 5

Na mně až moc jednoduché psaní, kniha plná blábolů.

mariva
17.09.2018 5 z 5

Výborně jsem se pobavila, myslím, že je ještě lepší než první kniha. Je zajímavé poznávat život v Anglii prostřednictvím Češky, která tam už roky žije a pracuje, a když ještě umí své zážitky podat s humorem, vznikne opravdu zajímavá kniha.

Hebrey
11.08.2018 5 z 5

O tom, že se chystá další kniha, jsem se dověděla už někdy začátkem roku, a tak jsem napjatě čekala, co z toho tentokrát vzejde. Autorka opět nezklamala, ba dokonce bych řekla, že "sezóny" jsou ještě o malinko lepší než "listí". Měla jsem co dělat, abych smíchem nepobuřovala spolucestující v ranním autobusu :D ... Takže za mne opět pět hvězdiček a poklona za schopnost čtenáře pobavit a zároveň informovat a poučit i za slovní humor, který fejetonům dává šmrnc ;)

happy-smile
11.07.2018 5 z 5

Pro mě stejně dobré jako předchozí kniha. Opět se člověk hodně dozví o Anglii a jejích zvycích (a to včetně toho, jak různé tradice vznikly) a taky se u toho dobře zasměje. Myslím, že takovéto knihy, kde člověk srovnává kulturní prostředí jiné země s Českem, mají velký potenciál. Tedy, pokud autor umí psát, a to paní Damijo umí.