Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376451/bmid_me-anglicke-sezony-D8n-376451.jpg 4 104 36

Volné pokračování fejetonového hitu Anglického listí, ale tentokrát už z doby současné – učitelské, které sleduje běh školního roku. Každé období, každá sezona, se pak zaměřuje na nějaký aspekt anglického života; podzim je věnovaný školství, předvánoční období zběsilým nákupům a Santovi, jaro jídlu atd. Nejkratší je závěrečný oddíl léto, protože to je tady taky nejkratší… Přestože jsou Mé anglické sezony, jak už název napovídá, trochu osobnější než Anglické listí, je i tady spousta informací o životě za Kanálem. A dočkáme se i Velkého britského kvízu, u něhož (pozorný) čtenář některé získané poznatky zužitkuje. Je to tedy i trochu interaktivní a s netradičním závěrem, nemluvě o tom, že je ještě v textu originální anglický recept!... celý text

Aileena
Aileena
29.01.2024 4 z 5

Jednalo se o druhou knížku od paní Damijo, takže už jsem věděla, do čeho jdu. Četla se poměrně dobře - krátké kapitoly pomáhají. Jde o nenáročné oddychové rozptýlení, i když některé vtipy jsou podle mého vkusu zbytečně trochu na sílu. Celkově hodnotím poměrně kladně a někdy příště se nejspíš pustím i do dalšího dílu.

kob
kob
19.05.2023 4 z 5

Příjemné a zábavné čtení, které přináší spoustu zajímavých informací

Tevik
Tevik
31.05.2022 5 z 5

Moc pěkně, hezky jsem se zasmála. Trochu odlehčení v téhle bláznivé době.

iveta3689
iveta3689
09.05.2022 4 z 5

Milá knížka, příjemně vtipná. Jednotlivé historky jsou trochu na jedno brdo, ale zase jich není tolik, aby to otrávilo.

Zuuuza
Zuuuza
28.04.2022 2 z 5

Dočítala jsem už trochu na sílu. Není to špatná kniha, ale pro mě ani nijak třeskutě zajímavá nebo vtipná.
Má ovšem úžasnou obálku, stejně jako všechny ostatní autorčiny knihy, jak jsem se dívala.

kubakubikula
kubakubikula
24.04.2022 5 z 5

Nevím, jestli se nad tímto typem knížek dá úplně jásat,ale... Já byla spokojená. Kniha má nádhernou obálku, proto jsem si ji koupila. Čekala jsem úplně něco jiného ( proč taky číst anotace, že? ‍️), ale to vůbec nevadí. Je to skvělá oddechovka, dobře jsem se u ní bavila a i se něco málo dozvěděla. Je parádní do kabelky, páč je lehká a zkrátí čekání kdekoliv.

katerina6763
katerina6763
09.04.2022 5 z 5

Kniha mě příjemně překvapila, je psána velmi lehkou formou, ale obsahuje i zajímavé informace, které jsou předkládány nenásilnou, až humornou formou. Oddechové čtení, které lze zvládnout za dva večery. Určitě se chystám přečíst si i další díla této autorky.

Danago
Danago
01.12.2021 5 z 5

Líbila se mi už první knížka a tato je stejně fajn. Ideální čtení před spaním, krátké fejetony občas vtipné, občas zábavné a hlavně zajímavé. Už se těším na třetí knížku od autorky.

Šebestová3
Šebestová3
30.12.2020 2 z 5

Fejetony byly spíš zajímavé než vtipné, i když párkrát jsem se u knihy usmála. Autorka představuje stručně i britské reálie a významná místa. V době maturity z angličtiny bych tento přehled uvítala :-)

JaninaD
JaninaD
28.12.2020

již mám doma dvě její předchozí knihy, proto objednávám i další, jsme spolu spojeni přes Instagram, báječná žena , manželka ,matka, učitelka, a pochází z Moravy, je mi velmi blízká..

mcabr
mcabr
15.12.2020 4 z 5

Přečteno, ale takový normální.

michaela2173
michaela2173
06.12.2020 4 z 5

Knihu jsem si půjčila kvůli splnění čtenářské výzvy, ale rozhodně nelituji. Je celá o mých dvou velkých láskách - Anglii a učitelské profesi. Připomíná mi doby, kdy jsem tam sama žila, zároveň mohu srovnávat britské se současným českým školstvím. Vtipná oddechovka a určitě si přečtu i další knihy autorky.

katka_dv
katka_dv
27.11.2020 2 z 5

Málokdy jdu tak moc proti davu, ale opravdu víc než 2 ** dát nemůžu. Knížku jsem dočetla včera a jen proto, že se nerada vzdávám. Když tak nad tím přemýšlím: Kolikrát jsem se od srdce zasmála při čtení téhle knihy? Vlastně si ani nevzpomínám. Jaký "fejeton" mě nejvíce zaujal? Žádný mě nenapadá. Co jsem se dozvěděla nového? Nic, co by stálo za řeč.

kusma
kusma
06.09.2020 4 z 5

Vtipné, zajímavé fejetony. Příjemné letní čtení, tedy až na zimní pasáže, ty bych ocenila víc v zimě ;)

Analady
Analady
15.03.2020 4 z 5

Kdybych si bývala nezapůjčila obě autorčny knihy najednou, tak bych po přečtení Anglického listí tuto jeji druhou knihu ani nečetla. A to by bylo škoda. Líbilo se mi, s jakou lehkostí a humorem byla kniha napsaná. Nic velkého, ale fajn relax.

radka4588
radka4588
03.01.2020 4 z 5

Stejně jako autorčina prvotina a názvem Anglické listí byl i tento titul příjemným náhledem do britských zvyklostí. Baví mne, že i po těch letech strávených za kanálem, se autorka dívá na určité věci jako "kontinentálec" i s lehkým českým nadhledem... Příjemné nenáročné čtení, které místy přivede k smíchu na plný autobus a dokonce i rozšíří poznatky a Britech samotných.

Weeruschka
Weeruschka
20.11.2019 5 z 5

docela vtipné oddychové čtení na dovolenou

namornice
namornice
14.11.2019 3 z 5

I další knížka těchle krátkých postřehů z ostrovního království mě hodně bavila. Skvělá oddechovka k čaji o páté, určitě se vrhnu i na další díl.

Honey19
Honey19
23.09.2019 3 z 5

Autorka píše velmi čtivě a vtipně. Já jsem ale po prvním díle čekala, že bude více psát o životě v Anglii, tato kniha se zaměřila více na školství a autorčiny zkušenosti. První díl se mi líbil více.

Lofda
Lofda
30.07.2019 5 z 5

Moje hodnocení možná není úplně objektivní, ale prostě musím dát plný počet. Británii mám ráda, i když já jsem vždycky jen ten turista, každopádně se tam ráda vracím. Navíc vyprávění o čtení, sledování seriálů u žehlení a háčkování spojené s koukáním na TV, jako kdybych to psala já... ;-) Vtipné postřehy - na život obecně, výchovu dětí (a to nejen vlastních), manžel, který nakoupí 3x za sebou zelený jar :-)... Bavila jsem se, hodně! A bonus navíc, když jsem četla o pěveckém sboru Kvítek a paní učitelce Dítětové, vrátilo mě to do dětství. Pocházím totiž z toho stejného malého města jako autorka, dokonce si ji z dětství pamatuji, ono je to opravdu malé město a chodily jsme na stejnou základku, i když já o pár ročníků výš... tam u nás zná prostě každý každého a mě zasáhla trochu vlna nostalgie. První díl jsem zatím nečetla, ale dneska jsem ho objevila v knihovně, už ho mám doma a těším se na další vyprávění!

eseje Anglie fejetony

Alena Damijo