Mé anglické sezony

Volné pokračování fejetonového hitu Anglického listí, ale tentokrát už z doby současné – učitelské, které sleduje běh školního roku. Každé období, každá sezona, se pak zaměřuje na nějaký aspekt anglického života; podzim je věnovaný školství, předvánoční období zběsilým nákupům a Santovi, jaro jídlu atd. Nejkratší je závěrečný oddíl léto, protože to je tady taky nejkratší… Přestože jsou Mé anglické sezony, jak už název napovídá, trochu osobnější než Anglické listí, je i tady spousta informací o životě za Kanálem. A dočkáme se i Velkého britského kvízu, u něhož (pozorný) čtenář některé získané poznatky zužitkuje. Je to tedy i trochu interaktivní a s netradičním závěrem, nemluvě o tom, že je ještě v textu originální anglický recept!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/376451/me-anglicke-sezony-D8n-376451.jpg 3.939
Humor, Romány, Pro ženy
Vydáno:, Ikar (ČR)

Kniha Mé anglické sezony

Lofda

Moje hodnocení možná není úplně objektivní, ale prostě musím dát plný počet. Británii mám ráda, i když já jsem vždycky jen ten turista, každopádně se tam ráda vracím. Navíc vyprávění o čtení, sledování seriálů u žehlení a háčkování spojené s koukáním na TV, jako kdybych to psala já... ;-) Vtipné postřehy - na život obecně, výchovu dětí (a to nejen vlastních), manžel, který nakoupí 3x za sebou zelený jar :-)... Bavila jsem se, hodně! A bonus navíc, když jsem četla o pěveckém sboru Kvítek a paní učitelce Dítětové, vrátilo mě to do dětství. Pocházím totiž z toho stejného malého města jako autorka, dokonce si ji z dětství pamatuji, ono je to opravdu malé město a chodily jsme na stejnou základku, i když já o pár ročníků výš... tam u nás zná prostě každý každého a mě zasáhla trochu vlna nostalgie. První díl jsem zatím nečetla, ale dneska jsem ho objevila v knihovně, už ho mám doma a těším se na další vyprávění!

JointlieKat94

Tak dočteno. Musím říct, že se mi líbila o hvězdičku víc, než autorky prvotina (tuším).

Zde jsem se chvilkama opravdu zasmála, poučila jsem se, a kdybych náhodou jela do Británie a do Londýna, vím, která místa navštívit, vím, že se nikde neztratím a vím, že mě všude a všechno navede :D a taky vím, co ochutnat a co vynechám.

Myslím, že bych dala 3+, ale trojku jsem dala u první knihy, tato byla tedy o poznání lepší a 4* jsou dostatečné, k tomuto dílu.

ElizabethK

Pěkná, čtivá knížka. Zasmála jsem se, poučila jsem se, našla jsem si typy na další knihy. Na to, že autorka žije už dlouhou dobu v Anglii, neztratila své "české cítění". Líbil se mi vyjadřovací styl - autorka píše přístupně, z jazykové stránky bohatě a s přibývajícími stránkami jsem měla pocit, jako bych ji stále lépe poznávala. Jako oddechovou literaturu mohu jedině doporučit stejně, jako předchozí díl.

Uan

Na klížku jsem se moc těšila, první díl mě nadchnul, druhý jsem bohužel dočítala s velkým přemáháním.

Paja85

Kniha mě mnohem víc bavila než první díl, který mi přišel lehce zmatený, skákal z tématu na téma. Tato kniha mi přišla, že měla lepší koncept, byla víc vtipná, moc mě bavila

bosorka
03.12.2018

Některé kapitoly se mi líbily více, jiné méně, některé jsem zrakem jen tak prolétla, ba spíše přeskočila. Mohu říct, že víc mě zaujaly fejetony věnované životu v Anglii, méně pak ty, které byly přímo o autorčině životě. Respektive propojení jí samotné s Velkou Británií a jejím pohledem popsané anglické zvyklosti byly zábavné a zajímavé. Autorce pak nelze upřít, že píše lehce a s nadhledem a umí si udělat legraci i sama ze sebe, což je vždy osvěžující. Holt mi některé texty sedly méně. Na co z knížky ovšem nikdy nezapomenu, je proč před Vánoci nemýt okna. Díky! Měla jsem vždy snahu to popsat, ale nedostávalo se mi těch správných slov.

Johhanka79
16.11.2018

Ani druhý díl nezklamal a já se příjemně bavila:-)

akinomV
12.11.2018

Opět skvělý zážitek, musela jsem se smát nahlas :-) Několikrát jsem měla pocit, že autorka nahlíží přímo do naší rodiny - takže je opravdu jedno, kde kdo žije, radosti i strasti rodičovství jsou všude stejné :-)

Alena Damijo
česká, 1979