Mazané kódy

Mazané kódy https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/33972/mazane-kody-33972.jpg 4 18 3

Příručka vtipnou a zábavnou formou vás zavede do světa šifer a kódů. Další kniha z edice "Děsivá věda" pro starší děti. Dozvíte se zde, jaký je rozdíl mezi šifrou a kódem, jaké způsoby utajení se používaly v minulosti a jaké dnes, kdy a kde se objevily první tajné zprávy a nakonec si můžete i vyzkoušet, jestli byste se mohli stát luštiteli. Text je doprovázen vtipnými ilustracemi komiksového typu.... celý text

Humor Literatura naučná Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Cracking Codes , 2003

Morbidus
02.03.2024 4 z 5

Rozhodně jeden z těch lepších a edukativnějších kousků z Děsivé vědy. Tentokrát se nezaměřuje na látku probíranou na školách, díky čemuž odpadá (mylný) výrok, že by kniha jako takto mohla naučit učebnice na školách. Pokud jí ovšem věnujete čas a pozornost, se naučíte obstojně luštit i dešifrovat tajné vzkazy. Vlastně bych řekl, že v tomto ohledu Mazané kódy nefungují jako „letem světem“, ale jdou víc do hloubky.
To se samozřejmě projevuje i na tom, že vtipnost je často nahrazována praktičností, což ale u této knihy není na škodu. Nakonec - tento kus je pro ty, které baví luštění a záhady. Povrchnější čtenáře má potenciál zaujmout, ale není jisté, zda si z knihy něco odnesou. Co se mé osoby týče, tato kniha je pro mě ještě stále užitečná i v osobním životě.
Bude bavit zejména mladé luštitele a milovníky hádanek.

mia.com
01.02.2023 4 z 5

Knihy z této série mě jako školačku hodně bavily. Dozvěděla jsem se něco nového zábavnou formou a navíc jsem milovala to grafické zpracování a obrázky.

z1631984
05.03.2017 3 z 5

Další z edice děsivé vědy.