Mazací tramvaj

Mazací tramvaj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/359468/bmid_mazaci-tramvaj-KsM-359468.jpg 4 312 113

Anita téměř nevychází z domova. Bydlí v Krakově a z nitra svého bytu sleduje přes webové kamery lidi na celém světě. Je téměř posedlá pozorováním neznámého muže kamerou umístěnou na mazací tramvaji v Praze. Zná jeho zvyky, přátele i týdenní harmonogram. Sledování ji umožňuje zapomenout na krachující manželství i na dítě, po kterém marně touží. Jednoho dne nalezne ve skříni šaty, které si nikdy nekoupila. Později rtěnku, která není její. Pak přijde drsný šok... Je tu někdo, kdo o ní ví úplně všechno...... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , CPress

Idealna , 2016

Prey
20.03.2018 2 z 5

Sto sedmdesátá čtvrtá Zmizelá ve vlaku. :-) Ne, že by se to nedalo číst, ale tak nějak už mám té umělé výroby bestsellerů dost. Jedno nakladatelství plácá na obálky zlaté a stříbrné medaile, jiné z polského názvu Idealna vyrobí český Mazací tramvaj... Přitom se jedná o tuctový ženský psychothriller, kde je Praha pouze ve vedlejší roli. Nejvíc mě bavila dějová linka s obrazy, která však měla zoufale málo prostoru. (Čteno v překladu Michaela Alexy.)

anna5732
18.03.2018 4 z 5

Tuhle knihu jsem prostě musela mít. A taky mě naprosto nezklamala, až na ten konec byl podle mě až moc pohádkový, ale jinak parádní příběh. Chvíli jsem se sice ztrácela v ději, myslela jsem si, že Erik je ten jejich soused, ne ten český malíř, ale jinak paráda. Myšlenkové pochody byly popsány hodně realisticky, prožívala jsem to s nimi. Jedna z mých oblíbených knih.

vysypanel
16.03.2018 5 z 5

Skvělé !!! Jsem rovněž fanda Mazačky i když samozřejmě ne tak horlivý! :-) Výborně napsané, parádní zápletka. Posílat vzkazy skrz mazačku už jsem taky realizoval . Kniha velmi dobře napsaná, za jeden den přečtená. Doporučuji

LadyAnn
02.03.2018 3 z 5

Příjemné překvapení! Slušný thriller s kvalitní, vcelku originální zápletkou a z neobvyklého prostředí Polska (a Prahy - i když překlad názvu knihy je spíš “lákadlem” pro českého čtenáře. Mazací tramvaj - moje oblíbená - zde totiž nehraje tak důležitou roli, jak se může dle obálky zdát :)).

lenuskav
26.02.2018 4 z 5

Mě teda kniha oslovila už od začátku. Původně sem si teda myslela,že děj as bude trochu někde jinde než bylo psaný na obale :D ale naštěstí ne :) akorát konec byl trochu zvláštní. Čekala jsem něco jinýho,ale každý den nemůže být posvícení

bookcase
20.02.2018 5 z 5

Naprosto skvělý thriller, nedalo se odtrhnout, ty myšlenkové pochody jak to vidí on a jak ona byly super. Přesně potvrzují jak si někdy dva nerozumí, přitom by stačilo tak málo.

Dresia
16.02.2018 5 z 5

To byla jízda! Bavily mě polské reálie, osvěžující změna po všech těch amerických s.ačkách. Snad autorka brzy zase něco napíše!

oregano
07.02.2018 2 z 5

Zaciatok dobry, neskor sa to zvrhlo na tazko uveritelnu zlataninu. Ukazte mi jednu neplodnu zenu, ktora by si neurobila ovulacny test. A tiez ucinky Depo provery pretrvavaju dlhsie..no skoda slov. Zaver uz uplny blud.
Skoda

V28
07.02.2018 5 z 5

Výborná knížka, od prvních stránek zajímavá a čtivá, která si zaslouží pět hvězd. První polovina knihy je vynikající sonda do rádoby neplodného a tím psychicky vypjatého manželství, která nikomu nestraní. Druhá polovina přinese napětí až do konce a odpovědi na otázky proč tomu tak vlastně bylo, opravdu skvěle vymyšlená záležitost, kterou mohu jen doporučit. Pražská dějová linka i on-line sledování mazačky už je jen takový bonbónek pro naše čtenáře.

Artep25
20.01.2018 3 z 5

Já nevím ,já z té knihy zas tak nadšená nebyla .První půlkou jsem se musela prokousávat ,než se to trošku rozjelo .Nebyla špatná to ne ,ale trochu jsem měla pocit ,jako by spisovatelka vymyslela osoby ,jejich příběh a snažila se to nějak mezi sebou pospojovat .

leny.wood
16.01.2018 5 z 5

Můžu vám garantovat, že skutečnost předčí anotaci. Mazací tramvaj si prostě musíte přečíst! Nechápu, proč kniha není více propagována,rozhodně by si to zasloužila.

edith79
03.01.2018 5 z 5

Já tleskám. Tato knížka mě v knihkupectví zaujala úplnou náhodou. Nikdy předtím jsem na ni nikde nenarazila a o to víc mě velice mile překvapila. Příběh mě naprosto pohltil. Vypravován několika osobami a naprosto dynamický. Žádné obšírné popisy, vše spělo pěkně k neotřelému závěru, který mi vyrazil dech. Přesto, že v knize pozorný čtenář spoustu věcí odhalí předem, závěr by podle mě neodhadl ani poručík Columbo.

666
29.11.2017 5 z 5

Skvěle napsaná kniha. Napínavá až do samého konce, přestože zhruba od poloviny víte, kdo koho sleduje a proč. Charaktery všech čtyřech protagonistů jsou velmi dobře vykresleny. Pouze mi vadily nepřesně popsané pražské reálie, v Praze neexistuje žádný Chotkov, pouze Chotkova ulice či Chotkovy sady, stejně tak na Můstku nemůžete potkat tramvaj. Myslím, že toto by si měl překladatel knihy zjistit.

polská literatura pomsta manželská krize zmizení lidí

Autorovy knížky

Magda Stachula