Zápas o osud lidstva

Zápas o osud lidstva https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132904/bmid_zapas-o-osud-lidstva-2mC-132904.jpg 4 110 30

Mayské proroctví série

Šestnáctiletá Caity odhalí význam podivných znaků vyřezaných v obložení svého pokoje. Jde o dávné mayské proroctví, které jí přisuzuje důležitou roli v osudu lidstva. Bude mít dostatek sil a především odvahy vzít na sebe nelehký a nebezpečný úkol?

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

The Daykeeper´s Grimoire: Prophecy of Days , 2012

melaficent
09.07.2014 4 z 5

Dobrá kniha, také oddychové čítanie na večer, len miestami až príliš odborné :D Inak celkom zaujímavé :))

Scharks
23.06.2014 4 z 5

Zajímavé oddechové čtení, ke konci okořeněné menší dávkou napětí :o)

Nemesis Moriko
11.02.2014 4 z 5

od knihy jsem možná čekala trochu víc, ale pamatuju si, že po dočtení jsem byla nadšená. Když se na to zpětně dívám, řekla bych, že to není žádný zázrak, ale mohlo to být mnohem horší:)

radule86
13.01.2014 5 z 5

Při čtení knížky jsem očekávala víc, ale po přečtení jsem vlastně ráda, že je taková jaká je :-) Není nudná. Kniha neobsahuje několika stránkové popisování míst - což oceňuji.
Líbí se mi, že se autorka nenechala strhnout dnešní dobou a nevsadila do děje mega LOVESTORY.

Karolkoh
20.11.2013 5 z 5

Moc pěkné :) doporučuji!

Dandulka
28.09.2013 5 z 5

Tahle knížka se vážně povedla a moc se těším na druhý díl!

Lenny33
14.05.2013 2 z 5

I přes ne zrovna pozitivní ohlasy, jsem se rozhodla si knihu koupit a přečíst. Zaujala mě obálka a téma, kterým se kniha zabývá.
Ze začátku jsem byla zděšená předmluvou - nesnáším když autor do knihy píše "nebudu vám sem psát tohle" a "ušetřím vás tohohle, což je v ostatním knihách popsaných na x stran".
Po této nešťastné zkušenosti v prvních několika stranách jsem se celkem začetla a kniha mě i bavila. Ovšem to moc dlouho netrvalo.
Nejvíc mě štvalo, že jednu chvíli jsem četla šílené úvahy a kecy puberťačky a v druhé chvíli věděcká, někdy těžko pochopitelná fakta a úvahy. Byl to strašný rozpor a popravdě nevím, co mě štvalo více.
Celkově jsem od knihy čekala úplně něco jiného a jsem velmi zklamaná. Nedočteno!

kleria
10.04.2013 3 z 5

Tuhle knihu jsem přečetla jedním dechem, ale tolik mě nezaujala, Čekala jsem že to bude trochu jiné, proto jsem taky dala jenom tři hvězdičky = pěkný, ale nepřekvapilo. Styl psaní mi taky nějak nevyhovoval, ale nakonec jsem si na to zvykla. Určitě se chystám přečíst druhý díl, protože mě zajímá jak to bude dál :). Jinak tuto knihu mohu jenom doporučit.

mis22
03.11.2012 4 z 5

Od knihy jsem čekala něco krapet jiného, přesto ale kniha byla velice zajímavá a četla se moc dobře! :)

Eryl
06.10.2012 4 z 5

Když jsem knihu otevřela a přečetla si prvních pár stránek, byla jsem překvapená. Zaprvé stylem, ve kterém je knížka psaná a zadruhé tím, jak se vyvíjel děj. Člověk by si ze začátku řekl, na tom není nic neobvyklého, ale najednou se všechno začne ubírat jiným směrem a jak se odhaluje vše podstatné, zůstanete nad tím jen stát a zírat. Nutí vás to k zamyšlení. Nejprve jsem měla trochu problém si zvyknout na styl autorčina projevu, ale pak se mi to začlo celkem líbit. Můžu říct jen, že jestli kdokoliv váhá, tak si tu knížku přečtěte, určit to nebude ztráta času.

Mayové proroctví dobrodružství pro mládež fantasy

Christy Raedeke
americká, 1966
2012  70%Zápas o osud lidstva
2013  70%Hadí spirála

Kniha Zápas o osud lidstva je v