Maxipes Fík doma i na cestách

Maxipes Fík doma i na cestách https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452049/mid_maxipes-fik-doma-i-na-cestach-uMy-452049.jpg 4 37 7

Pohádky na dobrou noc jsou novou řadou Dětské knihovničky ze sítě prodejen Albert, kterou pro vás připravil ve spolupráci s nakladatelstvím Albatros. V této knize najdeme oba původní díly Maxipes Fík a Maxipes Fík na cestách pod souhrnným názvem Maxipes Fík doma i na cestách.

Dragell
23.07.2022 4 z 5

Bohaté na ilustrace, které moje miminko zatím neocení. Příběhy jsou pro ni na udržení pozornosti moc dlouhé. Sáhneme po knize pro čtení před spaním někdy později. Ale i tak líbivá dobrodružná klasika pro děti.

Linda007
03.03.2022 4 z 5

Oceňuji, že zde je dost obrázků, ale ne vždy mi text přišel dobrý.

hippiesak
29.06.2021

No klasika! Kdo by neměl rád Fíka :) Na toto jsem se těšil, až budu dětem číst. První polovina, vlastně ta původní první kniha byla super, ale ta druhá půlka, která líčí příběhy Maxipsa na cestách, tedy původní druhá kniha, tak nebavila jak mě, tak děcka. Není to zábavné, jako klasické příběhy. Ale každopádně to nemění nic na tom, že Fík je borec a pan Dvořák, kterého jsem měl možnost osobně potkat, je borec ještě větší :)

Simikik
11.05.2021

výborné! Znovu objevuji vtip a vkus dětských knih:)

cucik14
19.01.2021 4 z 5

Pohádky pěkné, tak akorát dlouhé na čtení před spaním. U ilustrací mi vadili ty bubliny s textem nad hlavou.

LooneyCZ
12.10.2020 4 z 5

První část je trochu lepší, v druhé je zase pár zajímavých jazykových fórků.

katka_dv
06.09.2020 4 z 5

Kniha obsahuje 13 příběhů o maxipsovi Fíkovi, což je vlastně celá první série večerníčku, který vznikl už v roce 1975. Samotný rok vzniku dokazuje, že už jde o klasiku, která je navíc nadčasová. Knížka je krásně psaná i ilustrovaná. Doufám, že ji dobře znají i učitelky v mateřských školkách, aby poznaly, odkud děti znají hlášku "dobrý den ... prosil bych jedno pivo". Hvězdičku strhávám za to, že u našich dětí je - stejně jako u večerníčku - daleko oblíbenější první část, než potom Fík na cestách.