Dobře utajená vražda

Detektivní román se odehrává v New Yorku a jeho hrdinou je osamělý bývalý policista Matthew Scudder. Vrací se k devět let starému případu ze své minulé policejní praxe. Tenkrát došlo během dvou měsíců k sérii brutálních vražd žen a pachatel byl odhalen až v současnosti, když se náhodně zajištěný muž k těmto zločinům přiznal. Popřel však svou účast na usmrcení mladé učitelky z Brooklynu. Její otec vyhledá Scuddera a požádá jej, aby obnovil vyšetřování a odhalil pravého viníka. Soukromý detektiv musí prostudovat oficiální spisy a vyslechnout rodinné příslušníky, kolegyni, sousedy i policisty. Po překonání vlastních pochybností a beznaděje i neochoty těch, kteří si nechtějí připomínat minulost, je jeho úsilí korunováno úspěchem. (www.mlp.cz)...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98260/dobre-utajena-vrazda-98260.jpg 3.910

Matthew Scudder 4.

Literatura světová, Detektivky, krimi
Vydáno, Vyšehrad

A Stab in the Dark , 1981

Kniha Dobře utajená vražda

PeterBahn
13.06.2020

Knihu jsem si koupil na nádraží Zlín – Střed, jak jsem jel na Berounku, bych měl co číst ve vlaku. Kniha byla v rámci antikvariátu a navíc v prodejně měli ještě 50% slevu, takže mne vyšla ještě méně, než Orbitky koupené v nádražním bufetu… Srdcem jsou mi bližší detektivky britských klasických autorů, avšak zápletka byla pro mne zajímavá a fajn vystavěná. Rozhodně příjemné čtení nejen do vlaku.

KaiShun
23.12.2017

Block psat umí, série s Kellerem mě bavila, na toto sem narazil čistou náhodou a vůbec toho nelituju, určitě se pustim do dalšího Scuddera.

Lawrence Block
americká, 1938

všech 25 knih autora

Kniha Dobře utajená vražda je v

Právě čtených1x