Matčina volba

Matčina volba https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388432/mid_matcina-volba-YQI-388432.jpg 4 229 84

Tehdy: Madeleine žila pro svá dvojčata, Aidana a Annabel. Vždycky byla přesvědčená, že by pro ně byla ochotná i zemřít. Jenže v den jejich desátých narozenin prošla její láska zatěžkávací zkouškou. Na dveře u nich totiž zaklepal vrah a přinutil ji učinit děsivé rozhodnutí: které z dětí přežije, a které zemře – syn, nebo dcera? Dnes: Madeleine se zotavuje v nemocnici a zoufale se snaží přijít na to, proč se jí musel v jediném okamžiku zbortit celý svět. Postupně se jí začínají navracet bolestné záblesky vzpomínek na všechno, co k tragickému dni vedlo. A v tu chvíli pochopí, že život její rodiny stále visí na velice tenkém vlásku…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Mladá fronta

The Choice , 2017

Monuli36
04.08.2021 2 z 5

Nevim ani co napsat.Knížka je zhruba do poloviny o ničem.Musela jsem se nutit číst.Dokonce už jsem ji chtěla zavřít a odložit.Pak to začlo být lepší,tak jsem ji dočetla.Vcelku neni uplně nejhorší,ale nejlepší taky ne....Nic co by ve mě nechalo příjemný pocit ze čtení

Nixa
25.04.2021 1 z 5

Tohle mě nebavilo, bohužel. Zhruba do půlky to bylo o ničem, čekala jsem podle anotace něco jiného. Knihu jsem chtěla odložit, ale zase jsem chtěla vědět jak to dopadne. Ke konci se kniha celkem rozjela, ale i tak jsem zklamaná.

mary2019
09.01.2021 2 z 5

Nezaujala.

Lenka0007
08.01.2021 2 z 5

Po přečtení anotace se kniha jeví jako barevný balónek......který záhy splaskne. Děkuji, nebavilo.

martina2540
18.12.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, přečetla jsem ji jedním dechem a doporučuji ji k přečtení.

Arsi007
03.12.2020 2 z 5

Příběh sám je hodně předvídatelný, stylistika i dialogy jsou velmi amatérské a někdy je vám z nich až trapně ???? Zhruba třetina textu mi přišla jen jako vycpávková, popisná omáčka, která kolikrát vůbec nebyla k věci. Přeskakovala jsem snad každý druhý odstavec.

Holt není každý den posvícení a co jednomu sedne, druhého nezaujme. A naopak.

IG: @hanybooks

Matita310
02.05.2020 5 z 5

Kniha, na kterou jsem narazila náhodou. Musím ale říct, že jsem za to opravdu ráda. Moc hezké čtení, zajímavé zvraty. Doporučuji!

denca987
13.04.2020 4 z 5

Začátek nic moc, první polovina byla zdlouhavá a nebavila mne. Druhá půlka už mě začala bavit.

Kekik
16.03.2020 4 z 5

"Jedno si vyber, mrcho."
Příběh je rozdělen na čtyři části. V první části sledujeme život Maddie, která musí žít s tím, že přišla o jedno z dětí, a to ještě si musela vybrat, které přežije, a které ne. V dalších částech postupně zjišťujeme, co předcházelo tak ohavnému zločinu. Kniha se s každou další částí stává zajímavější.
Ostřílené čtenáře thrillerů nepřekvapí. I já celkem rychle odhadla, jakým směrem se bude příběh odvíjet. To ale na čtivosti vůbec neubralo. Trochu zdržovaly zdlouhavé popisy vnitřních myšlenek Maddie, zvláště ve chvílích, kdy děj gradoval. Proto nedávám plné hodnocení.
Povedený debut.

jana2302
25.01.2020 2 z 5

Tak tohle mě hodně nebavilo. Naprosto souhlasím s tím, co už tu zaznělo v komentářích těch, kteří knihu také hodnotili slabě. "Děsně natahované, opakující se a průhledné." Ano, přesně. To mi vadilo a prokousávala jsem se tím jen proto, že jsem doufala, že autorka třeba přece jen překvapí a nedopadne to tak, jak bylo od začátku jasné. No, bohužel. Souhlasím i s tímto poznatkem jedné ze zde komentujících: "Chování matky nekorespondovalo s jejími vlastními myšlenkovými pochody a působilo velmi nepřirozeně. V jistých částech knihy to vypadalo, že autorka ani neví jak dál, respektive si není zcela jistá, jakým směrem se mají její postavy ubírat." Přesně tak. Já knihu nedoporučuji, ale má i dobrá hodnocení, tak posuďte sami...

veronika9761
13.01.2020 5 z 5

Prvni tretinu sem si rikala, ze vyplynula pointa dila jen tak mezi reci. A ejhle, ono to bylo uplne jinak. Konecne knizka, kde 'zvrat' neni jen prazdny slovo.

Hanca91
05.01.2020 3 z 5

Po přečtení posledních komentářů, jsem se knihu celkem zdráhala otevřít. Nakonec jsem zklamaná nebyla, protože jsem moc neočekávala.
Příběh opravdu není tím, co bychom po přečtení anotace čekali, na druhou stranu bylo celkem zajímavé zabývat se lidskou myslí a podvědomím.
Mě samotnou nejvíce bavila asi nejvíce střední část knihy. Začátek pro mě neměl spád, závěr knihy mi přišel už dost vyhrocený. V součtu takový slabší průměr.

KáťaM.
01.12.2019 2 z 5

Bohužel přidávám se k nejnovějším komentujícím, za mě to taky bylo velké zklamání. Tohle určitě nebyl thriller, ale takové obyčejné rodinné drama, ještě ke všemu dost divně podané. Tento debut se za mě bohužel příliš nepovedl, ale autorce jako takové bych dala v budoucnu ještě šanci. Dojalo mě její poděkování, jak si uvědomuje, co pro ni znamená rodina, pevně věřím, že tyto city jednou do nějaké knihy vtiskne lépe, držím jí pěsti.

anája
04.11.2019 1 z 5

Myslela jsem, že to bude thriller, ale bylo to spíše psychologické drama.Zacatek mne bavil,pak už to bylo slabé.

Nočnípták
23.10.2019 1 z 5

Takovou knihu už nikdy, nikdy, nikdy. Bylo znát, že autorka je víc psycholožka než spisovatelka. Proti psychologům nic nemám, dokonce musím uznat, že určitě ví o čem píše a z psychologického hlediska má pravdu. Jenomže to bylo děsně, děsně natahované, opakující se a průhledné.

Navíc , už někdy dávno před lety jsem četla knížku, která měla základní motiv stejný.Pak už se to trochu lišilo. Nevím jak se kniha jmenovala, ale rozhodně byla lepší.

Aghatte
14.10.2019 1 z 5

Jen bych opakovala předchozí komentář. Kdo už něco přečetl, hned ví, jak to bude, a jinak nikde nic. Ani jazyk, ani forma to nevyváží.

micha-ella
12.10.2019 2 z 5

Od začátku mi bylo jasné, jak to dopadne, ukrutně se to vleklo, jalové řeči pořád dokola. Celé mi to přišlo takové hodně naivně napsané.

JessieEx
22.09.2019 5 z 5

4,5*
Wow! Tak tohle mě teda moc bavilo, hned od první stránky! Hlavní hrdinka Madeline je tři měsíce od strašné události, která postihla její rodinu, stále ve špatném psychickém stavu a my můžeme nahlédnout do jejích myšlenek a vzpomínek. Jediné, co si zřetelně vybavuje je den desátých narozenin jejích dvojčat, syna a dcery. Do domu vtrhne maskovaný ozbrojený muž a přikáže Madeline aby si vybrala, které dítě má přežít. Pak už si Maddie vzpomíná jen na to, že její syn přežil, ale dcera ne. Zatímco se snaží více rozpomenout, vyskakují jí i další vzpomínky, často rozmazaně, částo ani není jasné, co jsou vzpomínky a co se děje právě teď. Autorka nás úžasně udržuje v napětí, aby nám postupně odkryla všechny dílky skládačky a zodpověděla všechny otázky. Musím říct, že to bylo lehce předvídatelné i když odpověď na poslední otázku jsem čekala jinou a bohužel se mi ten konec kvůli tomu nelíbil :( za to strhávám půl hvězdičky. Ale jinak... Především jak je příběh zpracovaný po psychologické stránce - bravo! Něco tak povedeného už jsem dlouho nečetla a myslím si že kniha může plným právem užívat označení psychologický thriller. To napětí by se dalo krájet, matení čtenáře - dobře propracované zvraty a skvělé vyvrcholení. Doporučuji!!
P.S. Vykašlete se na anotaci, ideálně ji vůbec nečtěte, akorát vás zbytečně zmate.

TeresaSul
14.09.2019 2 z 5

Začátek knizky byl šílený. Pak se to docela otočilo, a jednu chvíli mě knížka docela bavila. Znovu bych si ji nekoupila, ani nedoporucila dal... Za mě průměr

alnahu
28.08.2019 3 z 5

Po velmi slabém začátku měla kniha zajímavý konec.Hvězdičku jsem přidala za pěknou obálku.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky