Martin a hvězda

Martin a hvězda https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224112/bmid_martin-a-hvezda-224112.jpg 5 8 2

Publikace, navazující na autorovu Obrázkovou knížku o Zemi, seznamuje slovem i barevnou ilustrací s Měsícem, Sluncem, planetami sluneční soustavy, výraznými souhvězdími, Mléčnou dráhou a dalšími reáliemi vesmíru.

Bonda
29.04.2022 5 z 5

Úžasná kniha. Ale pro mě naprosto odlehlá od teoretického zájmu o Vesmír jako předmět vědeckých výzkumů a objevitelských letů. Martinův nebeský let jsem četla jako psychedelické dobrodružství, prolamující vnitřní rauš, opojení (vrcholící v naprosté extázi, kdy tma se mění ve světlo a hvězda je... zde). Přestože Vesmír se tam roztahuje jako "obrovský míč, který se nafukuje" a i další obrazy jistě odkazují na poznatky popularizované panem Grygarem (který knihu supervizoval). Jestli mě ale kniha v dětství někam postrčila, tak mnohem spíš směrem k drogám, poezii nebo mystice než do náruče astronomického kroužku.

Hanule77
05.08.2019 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knih v dětství. Díky ní jsem se začala zajímat o vesmír.

pro děti od 3 let

Miloslav Topinka
česká, 1945
2002  76%Trhlina
1995  88%Vedle mne jste všichni jenom básníci
2008  92%Hadí kámen
1993  98%Vysoká hra
1981  100%Martin a hvězda

Kniha Martin a hvězda je v