BOHYNĚ - Tajné životy Marilyn Monroe

BOHYNĚ - Tajné životy Marilyn Monroe obálka knihy
Mé hodnocení:

Jsou legendy, které neumírají... K nim bezesporu patří Marilon Monroe, zlatovlasá bohyně filmového plátna se smyslně šeptavým hlasem, symbol sexu pro mnoho generací. Zkušený britský novinář Anthony Summers předkládá v této knize velice zasvěcený a seriózní pohled do jejího života, od neradostného dětství v péči cizích pěstounů, přes ztroskotaná manželství s významnými muži tehdejší doby a její přelétavé lásky a jedno utajené manželství až k tragickému závěru, kdy milostný poměr s prezidentem Johnem Kennedym a jeho bratrem, ministrem spravedlnosti Robertem Kennedym, končí tajemnou sebevraždou. Byla to sebevražda? Zkazky o poměru Marilyn s prezidentem Kennedym nebo jeho bratrem Robertem se začaly šířit ihned po její smrti. Poslední výzkumy potvrzují, že tyto příběhy se zakládají na pravdě....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/210078/bohyne-tajne-zivoty-marilyn-monroe-xsd-210078.jpg 4.443

Marilyn Monroe 2.

Literatura naučná, Biografie a memoáry
Vydáno, BB art

Goddess - The Secret Lives of Marylin Monroe, 1985

Kniha BOHYNĚ - Tajné životy Marilyn Monroe

lucka6959

Kniha je plná blábolů, nepřesností a nesmyslů. Summers se vyžívá jak jen může....misty až nechutné, jedním slovem brak!

Terisek99
09.05.2019

Krásně napsaný životopis.

Angie_Missfit
02.01.2019

Velmi povedený životopis jedné z největších ikon 20. století. Anthony Summers nechává čtenáře nahlédnout do života krásné, komplikované a nešťastné mladé ženy. Vychází přitom z oficiálních a podložených informací, ale zároveň velmi pečlivě a nezaujatě prostřednictvím řady rozhovorů ověřuje (nebo naopak vyvrací) nejrůznější hypotézy, které se vyrojily během života, nebo až po smrti slavné herečky. Celkový obraz ještě dotváří poutavé vykreslení kontextu – nechybí nastínění doby, v níž se odehrával život Marilyn, stejně jako vylíčení praktik filmových studií, a například i mezilidských vztahů v polovině minulého století. Na knize nejvíce oceňuji právě fakt, že se autor snaží o co nejobjektivnější zobrazení života legendární MM, aniž by ji soudil, nebo podsouval čtenáři konkrétní názor. Menší množství fotografií mi nevadilo, myslím, že kniha vznikla za jiným účelem, než ukazovat známé fotky Marilyn. Kdo si chce prohlédnout fotografické materiály, navíc dnes najde řadu jiných zdrojů. Kniha se mi velmi líbila a všem doporučuji.

andrii24
29.12.2018

... s exkluzivitou magického monogramu. Ostře sledované křivky byly oděny do slavných, atraktivních iniciál, mimo prachové peřiny hollywoodských glorií. Rozvázaná stuha múzy stříbrného plátna. Odložená líčidla jáství. Sousoší dokonalého povrchu, tvář děsící se zoufalství citů uvnitř vyražených. P(r)ohlédnutí zblízka do chůze soukromí, do otevřené rány ve ztraceném ráji. Zaklínač protokolu "svaté země" tělesné magičnosti. Fata morgana modly vládnoucí duší bulvárního žurnálu, přijímající a rozdírající její pravé já, jež je upíjeno falzem zotročení po perfekcionismu. Tajemství polibků viaduktu úspěchů Marilyn a stesků nitra Normy Jeane. Bohyně atraktivity, skica chřadnoucího snu, adorovaná plakátová silueta tančí ve střízlivé i opilé show, hodna nepřístupné derniéry moviestar. Lože iluzí světel filmové nesmrtelnosti, které nelze přenést na plac skutečného světa. Entrée mýtu, který nelze napodobit, nelze odřeknout. Vášeň křupe pod nohama. Načančaná kočka společenská žene k nouzovému východu svůj dravě sametový sex-appeal.

marhoul
21.10.2018

Povedená kniha, velmi dobře se četla a přestože je to řada let, co jsem ji četla, názory autora s ním sdílím dosud.

chaotic
29.01.2017

Jde poznat,že kniha byla napsaná v roce 1985 ,například tvrzení že v nedokončeném filmu Something's Got to Give hrála hrozně atd. není pravda jak se může každy přesdvěčit na youtube v dokumentech o Something's Got to Give

1972Sixo
19.03.2016

Komplexný životopis MM so všetkým, čo bolo do roku 1985 oficiálne podložené. Mladosť, manželstvá, filmovačky i excesy. Na takú filmovú MEGASTAR veľmi málo fotografií.

Mishka_a7
15.09.2012

Marilyn Monroe zbožňuji a tato kniha je opravdu skvělá, protože se o této úžasné ženě dozvíte opravdu mnoho. Jak z jejího soukromí, profesního života a hlavně z její duše.