Marie Terezie: Miluj a panuj

Marie Terezie: Miluj a panuj https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356013/bmid_marie-terezie-miluj-a-panuj-1eW-356013.jpg 4 102 40

Marie Terezie série

Kniha mapuje životní osudy Marie Terezie, jedné z nejvýznamnějších postav novodobé Evropy, jež po více než 40 let úspěšně vládla říši rozkládající se na území dnešních 12 evropských států. Příběh začíná v roce 1723 korunovací Karla VI. českým králem. Od této chvíle se rozvíjí láska mezi Marií Terezií a Štěpánem Lotrinským, kteří se navzdory politickým machinacím nakonec spojí v plodném manželském svazku, ze kterého vzejde 16 dětí. Kniha ovšem zachycuje i Mariino nastoupení vladařské cesty a spletité politické zákulisí na císařském dvoře. Souběžně s knihou vznikl dvoudílný televizní film.... celý text

Opatov
29.09.2018 5 z 5

Vyznamna osobnost, fascinujici zivot, etiketa byla na prvnim miste. Kniha je napsana pomerne ctive, je smerovna predevsim na ctenarky. Nejedna se o zevrubnou historickou studii, spise zensky roman.

TamaraKrejčí
26.08.2018 4 z 5

Knihu jsem si koupila ve Valticích přímo na zámku, kde zrovna byla výstava kostýmů právě z filmu o Marii Terezii. Ikdyž jsem tuto minisérii viděla, knížka se mi líbila více. Pěkné čtení, psáno lehce. Dokonce i dceru zaujalo mé vyprávění a ptala se co bude dál...

kleous
22.08.2018 3 z 5

Knihu jsem přečetla rychle, je napsaná čtivě a myslím že po ní mohou sáhnout i ti, kteří obyvkle historické příběhy nečtou, ale přišla mi taková "nemastná a neslaná" těžko říct, čekala jsem asi více, film jsem neviděla a nechystám se podívat....

orinka3
11.08.2018 4 z 5

Příjemné a pohodové čtení pro letní dny. Určitě to všecko nebylo navlas tak, ale obecně se ví, že manželství mezi Marií Terezií a Štěpánem Lotrinským vzniklo z velké opravdové lásky. Psané lehkou rukou, dobře čtivé. Takže si přijdou na své především milovnice ženských románů, a komu nebude stačit kniha, určitě si najde přesnější informace, jak to tenkrát za její vlády chodilo a jak to bylo dál.

alcahanca
10.07.2018 4 z 5

Kniha se četla moc dobře, ze seriálu jsem viděla pouze první díl a ten se s knihou shodoval. Klidně by mohlo být další pokračování knihy, život Marie Terezie byl velmi zajímavý a fascinující.

mari.seri
11.06.2018 4 z 5

Po knize jsem sáhla po shlédnutí televizní inscenace. Po přečtení knížky člověku některé věci z filmu zapadnou do sebe. Sice jsem oproti filmu očekávala víc věcí navíc, ale i tak mě kniha nezklamala. Zajímavý historický román.

zoew
04.06.2018 5 z 5

Milé čtení.

VeronikaSas1
26.05.2018 5 z 5

Nadhery historický roman.precteni jedním dechem.

Dixinka
13.05.2018 5 z 5

Poutavě a moc pěkně napsaná kniha.Opravdu přečteno jedním dechem.

hajrys
09.05.2018 4 z 5

Sedm nejdůležitějších a nejtěžších let Marie Terezie. Nečekala jsem mnoho, ale mile mě překvapila. Milé čtení na krásný víkend. K pobavení, k poučení, k pousmání.

ritz
03.04.2018 4 z 5

Moc pěkná knížka, líbil se mi i miniseriál, ale knížka byla ještě zajímavější.

katka639
16.03.2018 5 z 5

Opravdu se mi líbily oba dva filmy, tak jsem se rozhodla si přečíst i knihu a nezklamala mě. Velice dobře se mi četla. Mrzelo mě, že oproti filmu tam nebylo téměř nic navíc, jako tomu bývá u jiných knížek, ale to je detail.
Za mě určitě 5*. Doporučuji.

Petrasuvicka
03.03.2018 5 z 5

Čtivé, milé a politické pletichaření přehledné, což bylo jistě těžké, protože s každou další dobou je intrikánství složitější a spletitější. A pak tím lépe, že to je přesně podle dvoudílného filmu, postavy na stránkách totiž dokonale ožívají. Plus... Lotrinského si nelze nezamilovat!

Ditules
17.02.2018 3 z 5

Přesně podle dvojdílné minisérie. Neurazí, nenadchne.

perpe2a
11.02.2018 3 z 5

Přečteno, hodnotím průměrně. Bohužel jsem v tomto případě viděla první film a ten se mi moc líbil. Očekávala jsem, že se v knize dozvím další fakta, či nové informace, ale to se nestalo. Je to naprosto shodné s filmem a tudíž pro mě již ne tak záživné.

samoska
26.01.2018

Moc pěkně napsaná knížka,četla jsem ji jednim dechem, určitě ji doporučuji milovníkům hystorie.

Sisssi
15.01.2018

Velmi průměrná červená knihovna. S dobou a osobností Marie Terezie to má jen málo společného. Škoda, zasloužila by si víc, když už měla to výročí. Pro čtenářky Oldřišky Ciprové nebo Hany Parkánové-Whitton je to vhodné, pro toho, kdo se chce seznámit se skutečnou Marií Terezií, nikoli.

Ťapulka
15.01.2018 3 z 5

Moc krásná kniha, od které se nedalo odtrhnout. Příběh Marie Terezie mě velice zaujal a tak mě tato kniha inspirovala k vyhledání, a snad i následně k přečtení, dalších o této velké ženě. Marii Terezii jsem při čtení obdivovala, ale také jsem s ní hodně cítila. Poklona autorce, že své čtenáře dokáže takto lehce seznámit s částí historie naší země. Bohužel jak jsem pak zjistila, ne všechny informace jsou pravdivé...proto dávám jen tři hvězdičky, škoda.

Janca13
08.01.2018 5 z 5

Kniha se mi moc dobře četla. Dozvěděla jsem se spoustu zajímavých informací. Na film jsem záměrně nekoukala, ale po přečtení se na něj podívám. Knížka mě nadchla, tak to srovnám s filmem. Za mě mohu doporučit i těm, kteří historickou literaturu nemusí.

pobijecmuch
01.01.2018 5 z 5

Historické knihy o ženách (a pro ženy) moc nečtu, ale u této jsem udělal výjimku. Ono totiž hlavní postava této spíše biografické knihy je také tak trochu výjimka. Je to totiž jediná žena, která nám vládla. Je to Marie Terezie Habsburská, z Boží vůle uherská a česká královna, arcivévodkyně rakouská, vévodkyně burgundská a hraběnka tyrolská“, panovnice, která bořila tradice. Kniha byla autorkou napsaná podle vlastního filmového scénáře. Knihu doporučuji všem fanouškům historie. Kniha byla zpracována do dvoudílného televizního filmu, který byl vysílán na začátku roku 2018 na ČT.

Marie Terezie, královna, 1717-1780 podle filmu/seriálu

2017  82%Marie Terezie: Miluj a panuj