Marie de Saint-Exupéry a její syn Antoine

Marie de Saint-Exupéry a její syn Antoine https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343455/bmid_marie-de-saint-exupery-a-jeji-syn-a-q2V-343455.jpg 5 2 2

Vzpomínková kniha Zdeňky Stavinohové představuje matku Antoina de Sait-Exupéryho i prostřednictvím dopisů, který si vyměňovaly od r. 1966 do r. 1972. Součástí knihy jsou i fotografie autorky z míst, kde pobýval Antoine de Sait-Exypéry nebo jeho matka Marie.

Pablo70
02.04.2021 4 z 5

Milá knížečka vzpomínek a korespondence. A je třeba doplnit odpověď na otázku předešlého čtenáře: "Po několika dnech mi přišel balíček a v něm pečlivě zabalená šála, kterou paní Saint-Exupéryová upletla." (str. 53) Asi to přehlédl... Knížky nakl. Sursum jsou pěkně upravené.

triatlet
10.05.2017 5 z 5

Krásný důkaz korespondenčního přátelství mezi překladatelkou - Zdeňkou Stavinohovou - a Marií de Saint-Exupéryho, matkou autora Malého prince.
Korespondenční přátelství navíc obě naplnily osobním setkáním.
Zajímavě působí slova paní Exupéry datovaná v listopadu 1969: "Obdivuji se lidem vaší země a budu mít radost, když mě má kniha přivede k nim blíž."
Zajímavé je, že pozůstalí požádali paní Stavinohovou, aby jim umožnila použít fotku Marie de Saint-Exupéry, kterou pořídila při své návštěvě ve Francii (v Cabris), na oznámení o jejím úmrtí.
Zajímalo by mě, jestli Marie de Saint-Exupéry zvládla uplést šálu pro Zdeňku Stavinohovou.

Zdeňka Stavinohová
česká, 1914 - 2008