Marcelo ve skutečném světě

Marcelo ve skutečném světě https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/117777/bmid_marcelo-ve-skutecnem-svete-Uti-117777.jpg 4 157 38

Marcelo Sandoval slyší hudbu, kterou nikdo jiný neslyší. Je to jeden z projevů psychické poruchy podobné autismu, kterou trpí. Celý dosavadní život chodil na školu pro žáky se speciálními potřebami, ale toto léto se jeho otec rozhodl, že musí poznat skutečný svět a zaměstná ho ve své právnické firmě. Marcelo poznává, co je to zrada, zklamání, žárlivost, hněv i touha a láska, a učí se s tím vším vyrovnávat. Tento jedinečný příběh je příběhem o spravedlnosti i krutosti světa kolem nás a o tom, že každý z nás může někdy zaslechnout hudbu své duše.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , CooBoo

Marcelo in the Real World , 2009

RADOST
04.01.2015 5 z 5

Nádherná a poučná kniha, nejen pro mládež. Jak žít s Aspergerovým syndromem i jak žít bez něj, jak žít společně, navzájem se chápat a respektovat. Vřele doporučuji, přečtěte si tuto knihu.

Melindaaaa
07.12.2014 4 z 5

Knížka, kterou je nejlepší číst bez předsudků a s minimem informací o ní. Pak si ji nejlépe užijete. Pokud je vám však tento přístup nepříjemný, můžete nakouknout do mojí recenze, na kterou najdete odkaz v záložce :)

dark.ma93
03.10.2014 4 z 5

Skvělé :) Četla jsem jen málo knížek s podobnou tématikou.

magnolia
25.06.2014 5 z 5

Moc pěkná knížka, takové mám ráda. Zpočátku jsem byla trochu zklamaná, ale jakmile Marcelo nastoupil do práce, začalo mě to neskutečně bavit. Také díky Jasmine a novým zážitkům hrdiny. Napětí, city i humor, hezké situace, snad jen bych trochu ubrala toho náboženství (ale třeba pasáže o Adamovi a Evě byly použité v příběhu moc pěkně). Taky vztah M. a jeho maminky byl velmi krásný. Zážitek, doporučuji těm, které téma AS zajímá.

hlina
09.05.2014 4 z 5

Velmi užitečná kniha, která přiblíží čtenářům myšlení "jiných" lidí. Kniha byla velmi milá, něžná a přitom burcující.

petrisca
04.05.2014 5 z 5

Přesně jsem nerozuměla nějakým pojmům, ale to se stávalo málokdy. Kniha byla podle mě úžasná. Patří mezi mé oblíbené. To jak uvažují autisti mě vždy zajímalo a proto jsem si taky koupila tuto knihu. Nevím co víc dodat než to že to byla skvělá kniha.

anibeni
01.03.2014 4 z 5

Krásná kniha o tom, co to znamená "být jiný"... Velmi příjemný, i když v podstatě jednoduchý, ale zároveň pro hlavního hrdinu opravdu těžký příběh.. Knížka je napsána tak, že mi alespoň trošku přiblížila to, jaké to asi je mít Aspergera.... Určitě stojí za to si ji přečíst...

Mikisan
10.06.2013 5 z 5

Nádherný příběh...dlouho mi zůstane v hlavě.

Posli
02.06.2013 4 z 5

Všude jsem četla recenze, jak je tento příběh úžasně neobyčejný, a proto jsem se rozhodla po něm sáhnout. Marcelo se liší od ostatních hlavních hrdinů, a přitom je lepší než většina z nich. Líbí se mi jaký má pohled na svět, jak ho každá drobnost nutí k přemýšlení a způsob jakým se snaží řešit obyčejné záležitosti. Příběh pomalu plyne a popisuje svět Marcelovýma očima. Díváme se na každodenní život z pohledu jiného člověka a donutí nás to se nad ním zamyslet. Nevím přesně co, ale něco jsem v knize postrádala. Možná to bude nějaká větší zápletka nebo akčnost děje.

Kůstka
27.05.2013 4 z 5

Krásná ukázka toho, jak svět vnímá člověk s Aspergerovým syndromem. Jak jsou pro něj důležité úplně jiné věci, než pro toho "normálního" člověka a jak ho mrzí, že ho otec nebere takového, jaký je. Občas se mu nedivím, že je mu lépe v tom vlastním světě se svou VH.

Anne Leyyd
08.04.2013 5 z 5

Krásná, procítěna, poučná, otevřená kniha dotýkající se snad všech témat života… Taky jsem si díky ní na pár věcí udělala lepší názor :-)

A jak už někdo psal ve své recenzi - kdyby bylo více tak „nemocných“ jako Marcelo a bylo více takových mužů s jeho srdcem a hlavou… Svět by vypadal docela jinak. Vím jistě, že se ke knížce v budoucnu ještě vrátím :-)

kattyV
14.02.2013 5 z 5

Pozoruhodná kniha. Myslím si, že o ní budu dlouho přemýšlet. Dovoluje nám nahlédnout do mysli člověka, který z pohledu "skutečného" světa není normální. Marcelo ve skutečnosti trpí Aspergerovým syndromem - pro zjednodušení - určitým druhem autismu.
Pohybuje se ve svém světě, kde je spokojený. Nedokáže rozpoznat emoce druhých. Nechápe zlost nebo nenávist. Nechápe ctižádost a soutěžení. Je mu sedmnáct a celý život se pohybuje v chráněném světě lidí podobných jemu samotnému.
Ale jeho otec je rozhodnutý, že to není správné, že se Marcelo musí naučit pohybovat se ve světě skutečném. Proto ho přiměje aby o prázdninách pracoval v jeho právnické firmě.
Právnická firma je však svět až neskutečně skutečný. Marcelo se poprvé potkává s nenávistí, ctižádostí, která jde přes mrtvoly, žádostivostí. A taky s tím, že vítězství je více než pravda, více než spravedlnost. A v právnickém světě jde vždy jen o vítězství. Musím říct, že ani mi se takový "skutečný" svět ani za mák nelíbí.
Ale svým způsobem měl Marcelův otec pravdu, i když to dopadne trochu jinak než on sám očekává - Marcelo se naučí být silný, naučí se skutečnému světu čelit, naučí se postavit i proti svému otci, protože cítí, že je to správné. A objevuje v sobě i schopnosti něco cítit k druhým a dávat své pocty najevo. Objeví svou cestu životem, na kterou se chce vydat. Ví, že to nebude jednoduché, že bude muset překonat spoustu překážek, které dává sám sobě, ale věří, že to dokáže.

kleria
06.01.2013 5 z 5

Úžasná kniha, nejlepší co jsem kdy četla :).

Allka
16.12.2012 4 z 5

Velmi povedená kniha - milá, jemná, něžná... Škoda jen trochu uspěchaného konce (téhle knížce by vyloženě prospělo, kdyby byla delší), kdyby ho nebylo, dala bych plný počet:-)

nier
11.11.2012 4 z 5

Zajímavá kniha o tom, že když někdo vidí svět jinak, neznamená, že ho vidí špatně...A Marcelo ten náš ,,skutečný svět" vidí jinak - ne hůř a řekla bych že ani líp - prostě jinak a vy máte na konci chuť mu zatleskat nad tím, jak se s ním dokázal poprat...Docela mě zarazilo když jsem se po knize ptala v knihkupectví a odkázali mě do oddělení dětské literatury - ne že by ji dítě nemohlo číst, ale za dětskou knihu ji rozhodně nepovažuju

La Fiera
27.08.2012 5 z 5

Naprosto povedená kniha, svým způsobem i poučná. A čest autorovy jak vše vystihl.

Paulina
27.08.2012 4 z 5

Pekny pribeh. Uryvek z knihy, ktery se mi obzvlaste libil.

.....
Promiňte.

Někdo na mně mluví. Otočím se a spatřím sekretářku, která sedí na čísle osmnáct. Snažím se vybavit si její jméno. Číslo osmnáct. Beth. Právník, pro něhož pracuje, se jmenuje Harley Marcus.
Stojím a nevím přesně, co jí mám říct.

"Kde je Jasmine?"

Tyhle otázky se mi líbí. "Šla na poštu."

"Do prdele."

To je nečekaná odpověď.
.....

superrodina
17.05.2012 5 z 5

Něco tak nádherného jsem dlouho nečetla. Marcelo je lepší než my!

dospívání Aspergerův syndrom

Autorovy knížky