Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl

Mapy. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297661/bmid_mapy-atlas-sveta-jaky-svet-jeste-ne-GmB-297661.jpg 5 116 29

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa... Spatříte gejzíry na Islandu, karavany v egyptské poušti a mayská města v Mexiku. V Anglii si zahrajete kriket, v Indii zacvičíte jógu a v Číně ochutnáte stoletá vejce. V Austrálii vás udiví ptakopysk, ve Finsku polární noc a na Madagaskaru obrovský baobab. Města, řeky i hory, zvířata a rostliny, významné osobnosti, historické události, symboly i národní jídla — přes čtyři tisíce obrázků vám představí, co je pro danou zemi typické. Obrázkové putování po dvaačtyřiceti zemích a šesti kontinentech na jednapadesáti dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců. Ilustrovaný atlas plný fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor po malinké broučky — a všeho mezi tím. Atlas světa, jaký svět ještě neviděl!... celý text

Mapy a atlasy Pro děti a mládež Encyklopedie
Vydáno: , Host

Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata , 2012

janha
17.04.2017 5 z 5

Zpracování velmi pěkné. Jen bych raději Atlas Evropy se všemi státy. Ale i tak příjemné na prohlížení.

čika
30.03.2017 5 z 5

ciste potesenie

ochwey
21.03.2017 5 z 5

♥♥♥
To je prostě krása, svádí k neustálému prohlížení a cestování (nejen) prstem po mapě.

bibi.r
05.03.2017 4 z 5

Atlas se mi po výtvarné stránce opravdu hodně líbil, ale opravdu je velká škoda, že tam nejsou všechny země.
A souhlasím s názorem, že v takovém atlase by měly být všechny země světa. Zas tak o moc by ten atlas tlustší nebyl,

Selfinka
05.01.2017 5 z 5

Tato kniha mě v knihkupectví ohromila a musela jsem jí hned naší malé čtenářce pořídit. Nevím, kdo z ní byl nadšený víc jestli dospěláci nebo děti. Opravdu nádherné ilustrace a ta spousta informací!! Tolik zajímavostí na tak malé ploše! I když mapy nepojaly všechny země, ty, které se v knize objevují jsou nádherně zpracované! Určitě doporučuji (nejen) dětem do knihovničky pořídit!

DennisMoore
05.01.2017 5 z 5

Úžasná kniha. První, co mě zaujalo, byly nádherné ilustrace, nečekaná kvanta informací mě ohromila hned poté. Tenhle atlas rozhodně zabaví a poučí děti i dospělé.

triatlet
29.12.2016 5 z 5

Skvělý nápad, skvostné vyvedení. Atlas není nafukovací, tak každému bude chybět nějaká země. Rád bych viděl i mapu Dánska, Norska, Slovinska, Černé Hory nebo Keni. I když to je možná trochu i záměr. Čtenář se může inspirovat a mapy "chybějících" zemí si vytvořit sám :-)
Na Slovensku mi sice chybí Liptov, ale zase je tam Havránok i Vlkolínec.

ladyfromskye
19.12.2016

Po prohlénutí knihy v knihkupectví jsem hodně zklamaná. Nejraději bych udělila odpad nebo jednu hvězdičku, ale vzhledem k tomu, že jsem nečetla ani větu, neudělám to a jen případné zájemce o knihu varuji. Ilustrace jsou sice úžasné, ale to, že v knize chybí popis tak důležitých zemí, jako je Slovensko nebo Irsko (Irská republika), to je trestuhodné.
Edit 5. 1. 2017 Mám stále pocit, že jsem řádně nevysvětlila svou kritiku. Jestliže tuto knihu považují za jednu z nejúžasnějších výukových knih i pedagožky, začínám mít obavu o řádné vzdělání svých budoucích potomků. Mému dítěti tento atlas nikdy do ruky nepřijde, nehodlám z něj mít polovičního vzdělance.
To Triatlet: Atlas nemusí být nafukovací, aby se do něj vešly všechny země. Stačí jen vzít do ruky ten správný - Školní atlas světa. A mimochodem, počet stránek je cca 170, což je o cca 60 stránek víc než obsahuje tento atlas. A přitom je v něm všechno tak, jak má být. Všechny země, všechny důležité záchytné body a mnoho dalších zajímavých map navíc.

tereza8
16.10.2016 5 z 5

Nádherně ilustrované! Krásné a poučné a to nejen pro děti.

mapy

Autoři knihy