Manželský pakt

Manželský pakt https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347631/bmid_manzelsky-pakt-A0p-347631.png 4 192 72

My víme, co je pro vás nejlepší. A donutíme vás to udělat. I kdyby vás to mělo zničit... Novomanželé Alice a Jake. Dokonalý pár, před kterým se rozkládají nekonečné možnosti a šance. Snad i proto dostali od přátel jako svatební dar členství v exkluzivním a poněkud záhadném spolku nazvaném jednoduše Pakt. Cíl Paktu je velmi jednoduchý: učinit vše pro to, aby manželské svazky všech členů zůstaly pevné a šťastné. Prostředky k dosažení tohoto cíle se také zdají být velmi rozumné: Vždy zvedni telefon, když ti volá partner či partnerka. Každý měsíc si navzájem dejte dárek. Každé tři měsíce si někam společně vyjeďte... A nikdy nikomu neříkejte o Paktu. Alice a Jake jsou zpočátku okouzleni skvělými večírky, nebývalou pospolitostí a rozšiřujícím se okruhem přátel. Pak se ale objeví první pochyby a zanedlouho už oba tuší, že uvízli v pasti. Pakt se svými praktikami podobá sektě – členství je podle jeho představitelů nezrušitelné, stejně jako manželství. Jake a Alice nyní už vědí, že to, co jim mělo pomoci udržet manželství snů, se pozvolna stává největší noční můrou jejich života.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Domino

The Marriage Pact , 2017

NoelHudson
23.08.2019 4 z 5

Konec zklamal jinak bomba

Misickap
27.06.2019 2 z 5

Kniha zbytecne zdlouhava a pribeh dosti neuveritelny,mistami pritazeny za vlasy.Hodnotila bych jako prumernou cetbu.Rozhodne jsem od knihy ocekavala vice.

monci6485
13.05.2019 3 z 5

Zvláštní kniha, zvláštní konec. Není to špatné, ale něco tomu chybí..

Aaloha
29.04.2019 3 z 5

Tak nějak nevím jak hodnotit. Kniha je čtivá, ale zbytečně zdlouhavá. Konec takový nějaký rychlý a nijaký. Myšlenka dobrá, ale nenadchla, až moc vymyšlené.

Digi28
14.04.2019 3 z 5

kniha zdlouhava, zacatek celkem sel ale pozdeji se to hodne opakovalo a tahlo. moc me to nebavilo a do cteni jsem se nutila, zaver knihy vsak prekvapivy libil se mi i kdyz si myslim ze neskončil dobře

ladyajva
01.03.2019 4 z 5

Zajímavý počin, začátek super, velmi slibný, seznamujeme se s manželským párem a s Paktem, pomalu vše nabírá grády, aby to nakonec vyvrcholilo v....v ničem. Konec divný. Manželé dostali na výběr ze dvou možností, tak nějak jsem doufala, že si vyberou tu druhou.

hellena1523
15.02.2019 2 z 5

Anotace knihy mě nalákala a stejně tak řada pochvalných komentářů. Bohužel, pro mě byl tento psychothriller trochu zklamáním. V první řadě je nevyvážený. Neskutečně nudné pasáže jsou střídány skvělými momenty, které ovšem dlouho netrvají a znovu přichází ta nudná část. Vypustila bych zcela zbytečné pasáže. Pokud se o ně autorka chtěla podělit, volila bych to jako téma jiné knihy, tady to bylo jaksi navíc.
Střídání časů, v nichž je příběh vyprávěn, mi přišlo poněkud nesmyslné, naprosto zbytečné a rušivé.
Co však autorce nelze upřít, to je talent. Píše velmi čtivě a nápad jako takový byl naprosto dechberoucí! Ta manipulace, do níž se vědomě nechá člověk uvrtat v touze za něčím, co má vyšší smysl, význam, čemu prostě jen věří nebo chce věřit, to byl perfektní motiv.
Bohužel, převládá ve mně dojem, že v knize je příliš zbytečných momentů, informací nebo literárních prostředků, tudíž nakonec jsem došla k hodnocení slabší průměr, na který časem zapomenu.

iveta3689
06.02.2019 3 z 5

Mám dost smíšené pocity. Ze začátku vypadal příběh napínavě a slibně se rozjížděl. Uprostřed to začalo váznout, autorka stále přešlapovala na místě a opakovala zápletky. Konec mě pak vyloženě zklamal, nekonalo se žádné překvapení, žádná zajímavá pointa a samotný závěr byl šitý horkou jehlou.

jarin58
02.02.2019 3 z 5

Námět dobrý,napínavé,ale na konci mi chybělo nějaké vyvrcholení.To se bohužel nekonalo.

Dendyna

17.10.2018 5 z 5

Vynikající psychothriller!

Peršanka
19.08.2018 3 z 5

Trochu jako dlouhá noční můra.

L.Helena
08.08.2018 3 z 5

Velice kladně hodnotím nápad. Ale to zpracování... Místy to bylo napínavé, jindy nudné a roztahané. Co mně obzvlášť vadilo, byly nechutné, až zvrácené způsoby mučení. A závěr... zatím ani nevím, co si o tom myslet :-(

Jane417
08.08.2018 3 z 5

"Manželský pakt" vypráví o Alici a Jakeovi, kteří jako svatební dar dostanou členství v tzv. Paktu. Počáteční nadšení ale vystřídá strach a hrůza z toho, co jim Pakt zase nařídí, protože úkolem "sekty" je udržet manželství páru za každou cenu. Manželé se musí řídit danými pravidly a jejich porušení se tvrdě trestá... Příběh byl ujetý... nenapadá mě jiné přídavné jméno, jak ho charakterizovat. Kdyby měl o 200 stran méně, byl by mnohem akčnější a čtivější. Takto se děj někdy dost táhl a byla i nuda. Jake stále vzpomíná, vaří, něco řeší, dělá, pracuje... toto se hodně opakuje a zbytečně! Přišlo mi, že když už děj začínal gradovat a něco se dělo, autorka to zase něčím zazdila a bylo po napětí. Nebylo to špatné, námět originální, ale zpracování, za mě, takové kostrbaté. No a konec... tak to je asi můj problém, ale úplně jsem nepochopila, jestli to skončilo dobře nebo špatně. Nejspíš je to na pohledu každého čtenáře... Přečtěte si "Pakt" a pochopíte!

i.stefany
10.07.2018 3 z 5

Tak nějak nevím, jak hodnotit. Neumím si vůbec představit vstoupit do nějaké takové sekty, natož pak muset přijímat různé nároky a požadavky Paktu, povinně se řídit pravidly, podstupovat tresty... Téma knihy je určitě originální a zajímavé, líbil se mi styl vyprávění, ale přesto jsem neměla ze čtení ten správný požitek.

intelektuálka
12.06.2018 4 z 5

Tak tohle si neumím představit...

Plánovaná strategie manželství pod dohledem PAKTU ...
Od začátku tušíte, že něco nebude v pořádku a nároky PAKTU se stupňují.

Kniha nemusela být tak rozsáhlá - ale ten závěr mě trochu uklidnil.

Už kvůli myšlence ovlivnění člověka a do jaké meze se dá uskutečnit stojí za přečtení.

kaffa
03.06.2018 5 z 5

naplnilo to mé očekávání.... i přes některé upovídané pasáže (kterých ale postupně ubývalo) se to četlo jedním dechem.... čekala sem, co všechno pakt dokáže vytvořit ve své obludné síti, kde všude má prsty, kam až dojde ve svých trestech.... ohromně "příjemná" změna oproti klasickým detektivkám a jiným dílům, které čtete kvůli napětí....

Ivule_M
22.05.2018 4 z 5

Zajímavá myšlenka paktu.Místy mi vadily pasáže v podstatě o ničem, bez kterých by se kniha odešla.konec plný překvapení :-)

ArwenAragorn
18.05.2018 5 z 5

Fakt neskutečně dobrá psychárna, která vás donutí ohlížet se přes rameno a šeptat.
Novomanželé dostanou jako svatební dar členství ve spolku zvaném Pakt. Nejdřív je to zábava, ale postupně se s nimi začne dít něco, co se zdá těžko uvěřitelné. Strach, paranoia, sledování aut, parkujících před domem, kontrola, jestli je někdo nesleduje, nespavost, ztráta nálady na sex, bojí se mluvit ve vlastním domě, uvažují o změně identity..... Za každý sebemenší přestupek proti zásadám Paktu totiž následuje trest.
Pro členy Paktu je charakteristické, že se nerozvádějí, ale občas jeden z manželů nebo dokonce oba za záhadných podmínek zemřou nebo prostě zmizí.
Knihu jsem přečetla za den a vůbec mi nevadí, že by Pakt se vším všudy, jak je v thrilleru psáno, existovat nemohl. Za mě je to jasných 5*, Přátelé!

sekty thrillery manželství kriminální thrillery

Autorovy knížky

Michelle Richmond