Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347398/mid_manzelova-zena-MqQ-347398.jpg 4 576 203

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

kika 13
09.10.2018 5 z 5

Dvě lži.Malé, nevinné lži.Dobře míněné.Ale pak narostou tak, že se nedají zvládnout.Za mě napínavé,ale konec není moc překvapivý.Dopoučuji přečíst si i doslov autorky.

jasmína
02.10.2018 3 z 5

Líbilo, ale na autorčinu druhou knihu s názvem Pokrevmí sestra, to nemá !!

Snad bude psát dál tak skvěle..

koki.veru
28.09.2018 5 z 5

Velice povedená knížka, od které jsem si toho zas tak moc neslibovala, ale byla jsem příjemně překvapená. Děj je velice propracovaný, zajímavá zápletka a postavy. Super knížka :)

Jíťa512
17.09.2018 3 z 5

První část knihy byla pro mě zdlouhavá, k žádné postavě jsem nepocítila sympatie. Druhá část byla o moc lepší, akční, pro mě příjemné překvapení, proto si přečtu i Pokrevní sestru.

PetK
10.09.2018 4 z 5

Musím přiznat, že jsem čekala "jednodušší" knihu ve smyslu všech těch Manželek od vedle apod. Tahle byla přece jen propracovanější, což bylo docela příjemné překvapení.
Víc než "hlavní" příběh advokátky Lily mě chytil příběh malé holčičky Carly, a to především v první půlce knížky. Její fantazie a vidění světa.
Na druhou stranu mi připadalo trochu přitažené za vlasy, jak autorka účelově zamlčovala kousky příběh jen proto, aby následně vysvětlila chování postav... V příběhu se to objevilo minimálně třikrát.
Sua sumárum - dobrá oddychovka.

Kekik
04.09.2018 5 z 5

Výborná kniha. Autorka mě nalákala na její další knihu Pokrevní sestra. Styl psaní se mi líbí. Obě části knihy jsou čtivé. Skvěle promyšlený děj i detaily.
U mě má Manželova žena všech 5 hvězd.

Ajuszka
31.08.2018 3 z 5

Uf. Tak takhle dlouho jsem knihu uz pekne dlouho necetla.. Za me nic moc,docela jsem se trapila a konec uz byl pak moc prekombinovany ve snaze udelat wow zaver..

JessieEx
31.08.2018 3 z 5

Jsem z knihy trochu rozpačitá. Skvěle se četla, to ano, na těch 360 stran mi stačil jediný večer/noc. Začátek sliboval skvělý, napínavý psychothriller. I když jsem zapomněla, že nemám číst do strany 12, nevadilo mi, že jsem si to přečetla... Do půlky se to skvěle rozjíždělo, sice mi vadily kapitoly z pohledu Carly, ale říkala jsem si, že asi mají svůj význam. Měly. Jenže v půlce knihy velké hluché místo. Nemám moc v oblibě, když se najednou v ději přeskočí o 15 let a ve dvou kapitolách je vyloženo, co se mezitím událo... A pak to šlo s knížkou celkem z kopce. Konec byl překombinovaný a kostrbatý a vlastně ani ne tak šokující a nečekaný. Škoda, knížka nebyla špatná, ale měla mnohem větší potenciál.

Mandlevest
29.08.2018 5 z 5

Zajímavá kniha, mix psychologického románu s thrillerem, který se velmi dobře čte. Je rozdělen na dvě části, za mě ta druhá je o trošku napínavější a vyprávěna očima hlavních postav Lily a Carly a oba dva pohledy mě bavily stejně. Knížka je velmi čtivě napsaná, ale nejde jen po povrchu, snaží se výbornou psychologickou kresbou hlavních postav ukázat, že není vše černé nebo bílé a často se člověk během života musí rozhodovat a ne vždy se v budoucnosti toto rozhodnutí jeví jako správné. Výborná prvotina, Pokrevní sestra je již zarezervovaná v knihovně.

ArwenAragorn
19.08.2018 5 z 5

Velmi podmanivý a ač to zní možná divně, pro mě přesvědčivý psychothriller.
Přestože začátek je pozvolnější, k závěru přibude tolik napětí a zvratů, že se budete divit. Jde o příběh plný tajemství, lži i touhy s barvitě vykreslenými postavami.
Manželova žena patří určitě k těm knihám, které s klidným svědomím doporučím. A jak už zde někdo napsal, je dobré začít číst až od strany 12, abyste nepřišli o jedno z překvapení.

Silwinka87
07.08.2018 3 z 5

Nó..Tak musím říct,že tak divnou knížku jsem snad ještě nečetla.Četla se dobře,to ano,ale děj byl strašně překombinovaný,za to srhávám jednu hvězdu..
A další věc je,že se mi snad nikdy nestalo,že by mi hlavní postavy,tak nesedly,tihle tři ale ano..Ed,Lily a o Carle ani nemluvím!!!
Za mě,se druhá knížka autorky povedla víc..
Jsme zvědavá,na další knížky téhle spisovatelky..

Janča089
20.07.2018 5 z 5

Mně se kniha líbila. Bylo pěkně ukázáno, jakým způsobem se dají shánět informace v advokátní praxi. Taky dobře (až děsivě) poukázáno na to, jak dokážou někteří lidé důvěřivě lhát a druhé obelstít a jak těžkým rozhodnutím musí někdy člověk v životě čelit. Pěkný příběh i tím, že byl rozložen do dlouhého období několika let a líbilo se mi střídání vypravěče (Carla vs Lily). Doporučuji.

maizy
07.07.2018 4 z 5

Fajn příběh, zase něco trošku jiného. Mě se kniha líbila. Občas mě nebavily pasáže s malo Carlou, mnohem víc mě bavila Lily. Té jsem i nejvíc fandila, ona byla ten dobrý člověk, no, alespoň se o to snažila. Kapitoly byly krátké a vždy se střídalo vyprávění Carly a Lily. Mě se kniha líbila mohu ji doporučit dál :-)

lenka666
28.06.2018 4 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začít a chtěla knihu odložit. Ale nakonec jsem dočetla a nelituji. Je to jiný styl, než jsem četla, ale kniha byla napínavá až do konce.

Lethania
25.06.2018 3 z 5

Nuda. Musela jsem se vyloženě nutit do čtení. Bylo to trochu chaotické. Spíš víc než míň. Postavy mi byli nesympatické a jejich chování bylo mnohdy naivní. Jeden z horších thrillerů.

Evka27
17.06.2018 odpad!

Dvakrát jsem začala číst, dvakrát odloženo pro nudu.

KrisV.
07.06.2018 5 z 5

Kniha byla velmi čtivá - některé události byly předvídatelné. Ani jedna postava z této knihy mi nepřišla kladná - každá měla své tajemství :) fandila jsem Lilly, která nakonec měla tajemství ze všech největší. V této knize platí: karma je zdarma.

regiiiii
01.06.2018 5 z 5

Takhle si predstavuji bestseller. Knizka me nadchla. Doslova jsem ji vdechla. Obcas uz me unavovala Carla kdyz byla mala. Detske premysleni o svete je nekdy otravne. Libi se mi jak tu autorka poukazuje na fakt ,ze si clovek spoustu veci mysli a jine dela. Ze i ta nejvetsi mrcha muze veci co provedla litovat. Tesim se na dalsi knizky od autorky.

karbulka
29.05.2018 2 z 5

Nějak jsem se bohužel nemohla začíst, postavy mě víceméně všechny štvaly, až posledních pár kapitol bylo zajímavých...

edith79
17.05.2018 4 z 5

Zajímavé čtení plné překvapení a napětí. Hlavní hrdinka se zmítá mezi spoustou problémů a ne zrovna příjemných vzpomínek a vy opravdu netušíte co se z toho všeho vyklube. Všechny postavy v této knize mají svá tajemství a dokáží překvapit.
Trochu mě mrzí konec, kde zvrat střídá zvrat, takže jich bylo na mě až moc. Jinak ale výborná kniha, kterou by bylo škoda si nepřečíst.