Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347398/mid_manzelova-zena-MqQ-347398.jpg 4 576 576

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

jana2302
07.04.2019 5 z 5

Úžasný psychologický román, kterému bych dala hvězdiček klidně deset. Je mi líto, že tu vidím tolik slabších hodnocení, ale myslím si, že to bude spíš tím, že tito čtenáři od knihy čekali něco jiného. Já miluji psychologické romány s nějakým tím napětím a třeba i krimi zápletkou a tento jsem si maximálně užila od začátku do konce. Skvěle propracovaná psychologie postav a vykreslení toho, jak se cesty osudu někdy mohou v životě vyvíjet. Žádná z postav v této knize není jednoznačně kladná nebo jednoznačně záporná, bylo mi jich všech vlastně líto - i ti, kteří se dopustili špatných činů, to nemysleli prvoplánově zle, vždy za tím bylo něco víc... Jo a jak tu padlo pár názorů, že je lepší začíst číst knihu bez úvodního prologu, tak já si to nemyslím. Autorka jistě věděla, proč knihu začíná takto a mě tohle baví, mít hned na začátku naťuknuto, kam příběh povede, ale zatím nevědět, kdo, proč.... a postupně vše rozplétat. A nebojte se, že by prolog prozradil vše a vy jste byli ochuzeni o zvraty a překvapení, to určitě ne. Já knihu maximálně doporučuji a autorce děkuji za skvělý zážitek.

MirkaProk
13.03.2019 3 z 5

Celkem to šlo, ale že bych si řekla, tak tahle kniha je bomba, tak to určitě ne, ale četla se celkem dobře a příběh taky ušel, ale znovu ji určitě číst nebudu

Analady
10.03.2019 2 z 5

Ze začátku se mi kniha líbila. Asi tak v polovině se to začalo kazit a začala jsem přemýšlet, jestli chci knihu vůbec dočíst. Nakonec jsem se překonala a dočetla. Ale nestálo to za to. Postavy mi nebyly nijak sympatické. Nejvíc asi Carla. No a konec byl hodně nepovedený.

ivusse
10.03.2019 3 z 5

Ale tak jo. Neočekávala jsem nic závratného a ono ani nepřišlo. Dobrá zápletka, fajn vypravovaní. Ale pro mě takový průměr.

lulluuu
03.03.2019 5 z 5

libilo se mi...

Danago
03.03.2019 5 z 5

Od autorky jsem už četla knihu Pokrevní sestra a líbila se mě moc. Tato knížka je stejně dobrá. Je to určitě psychologický román není to thriller a toto zařazení kníže neprospívá . Děj se může zdát trochu zdlouhavý, ale po přečtení knížky si nedovedu představit o co by se dala zkrátit. Vývoj vztahů v knize mě fascinoval. Knížka se četla dobře a bavila mě.

EvieS
16.02.2019 3 z 5

Přes první částí jsem se nějak nemohla prokousat. Pak už to začínalo být zajímavější.

MíšaS.
30.01.2019 3 z 5

Kniha se mi líbila mnohem víc než Pokrevní sestry.
Do poloviny se příběh četl hezky, ale druhá část mi přišla dost přitažená za vlasy a asi i proto mi trvalo déle knihu dočíst.

Enehy
27.01.2019 4 z 5

Celkem rychle plynoucí víkendová oddechovka, nic světoborného. Ačkoliv musím podotknout, že oceňuji, jak Jane Corry dokáže na několika stejných prvcích vystavět úplně jiný příběh.

oolinkaa
27.01.2019 4 z 5

Nebylo to špatné.. kniha rozdělena do Kapitol Carol a Lilly .. Carol byla o dost čtivější , zábavnější, ale oboje do sebe tak bezvadně zapadalo, že z toho byl ve výsledku skvělý thriller založený na lžích.

koudelu
12.01.2019 4 z 5

Velmi napínavé a čtivé. Stačilo ale jednou.

Puntíkatýhrnek
03.01.2019 4 z 5

Nepřišlo mi to až tak špatné...sice těch náhod a otazníků bylo v příběhu možná až moc, ale zase se to poměrně dobře a svižně četlo..nejlepší byla první část příběhu, druhá už byla dost překombinovaná...Za mě čtyři hvězdičky a doporučuji jako oddychovku...

Chytuš
11.12.2018 4 z 5

"Je možné, že všichni v sobě máme vrstvy toho dobrého i toho špatného. Pravdy i klamu."
Tenhle citát podle mě naprosto vystihuje všechny postavy - ryze kladného hrdinu aby čtenář pohledal (snad jen Ross, ale to je možná jen tím, že se o něm moc nedozvíme, hraje pouze okrajovou roli). Oklamat může každý každého, s velkou šancí dokonce i sebe... Ví o tom dost celý trojlístek hlavních hrdinů - Lily, Carla i Ed. Ani jeden z nich Vám určitě k srdci nepřiroste, přesto působí jako dost živoucí postavy. Pro mě osobně maličký bonus, který jsem nečekala, v podobě postav s Aspergerem...
Příběh je místy na můj vkus natahovaný (kdo je zvyklý číst thrillery, nejspíš mu bude pomalejší tempo místy vadit), ale jako oddechovka mi velmi dobře posloužil.

Dela111
02.12.2018 3 z 5

Knize by prospělo kdyby byla zařazena jen do psychologických románů a ne do thrillerů. Některé příznivce pořádných thrillerů toto dílo asi neuspokojí a knize to pak ubližuje na hodnocení.
Příběh postrádá napětí, je o hromadě lží, tajemství, bezohlednosti a nešťastných vztazích. Ke zvratům dojde až v úplném závěru. V příběhu jsem nenašla žádnou sympatickou postavu, ale to byl asi záměr autorky. Dobrý psychologický román si přečtu ráda, tento je průměrný, děj je až moc natahovaný, myšlenky se opakují.
Příznivcům pomalejších psychologických románů bych doporučila. Čtenáři, kteří čekají svižný děj a napětí, asi moc spokojení nebudou.

ivdol
20.11.2018 5 z 5

Abych nekopírovala hodnocení, plně souhlasím s předchozím komentářem ladyky. Zvyšuji knížce skóre a hodnotím za 5 hvězdiček.

ladyka
10.11.2018 4 z 5

Čtivý román s psychologicky zdárně popsanými postavami. Sice jsem čekala trochu akčnější děj, první třetina se malinko vlekla, ale nakonec knížku hodnotím kladně. Oproti jiným mnou čteným thrillerům se odlišuje tím, že postavy nejsou vyloženě kladné či záporné, zde jejich konání balancuje na obou pólech a je těžké je jednoznačně soudit. To mě na knížce zaujalo, ale asi je tento styl vykreslení postav důvodem, proč mě žádná hlouběji nezaujala, četlo se mi to jaksi z povzdálí. A za to ubírám hvězdu. I tak se těším na Pokrevní sestru a jsem zvědavá, jak ji autorka pojala.

VIVINKAR
07.11.2018 3 z 5

Měla jsem to podobně - na začátkujsem se nemohla začíst a pak se v ději trochu ztrácela tou vší kombinací. Nakonec jsem ale, s vypětím všech sil, dočetla. Znovu po knize už ale nesáhnu.

Ashlee86
05.11.2018 4 z 5

V první části knihy jsem se do čtení přímo nutila. Byly chvilky, kdy jsem si říkala, že knihu odložím. Nicméně v půlce knihy mě děj pohltil a dočetla jsem ji jedním dechem.

Arwen777
28.10.2018 4 z 5

Thriller a zároveň sonda do mezilidských vztahů. Dobré čtení pro ty, kteří nevidí jen černobíle. Musí být muž, který podvádí svou ženu, vždy jen zavržení hodný? Musí být vrah jednoznačně zlý člověk nebo má i jiné stránky? Jak se utváří dětská psychika a které faktory ji dokáží pokřivit? Co vede ženu k tomu, aby navázala vztah i se ženatým mužem? Jaké důsledky mohou mít i malé, skoro nevinné lži? A co si všichni v sobě neseme z dětství a dospívání? Na jakém základě a s jakými zkušenostmi vytváříme nové vztahy a jak se na nich minulost dokáže podepsat? To jsou otázky, které mně víří v hlavě po přečtení této knihy. Doporučuji, pokud máte zájem o trochu jiný thriller.

Agatha84
21.10.2018 1 z 5

Hodně velká slabota. Zpočátku jsem věřila,že se příběh rozvine a posune,doufala jsem aspoň ve čtyři hvězdy,nakonec s oběma očima zavřenýma dávám jednu. Není snad žádné téma,které by autorka v románu nevyužila. Nicméně celé to působí pouze roztříštěně a chaoticky. Všechny osoby jsou sobecké a nevyzrálé,na nikom vám příliš nezáleží a na konci mi bylo už úplně jedno,jak tahle slátanina skončí! Stáhněte raději po nějaké jiné knize.