Manželova žena

Manželova žena https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/347398/mid_manzelova-zena-MqQ-347398.jpg 4 576 202

Psychologický thriller, v němž každodenní lži jednotlivých postav utahují smyčku osudu čím dál pevněji a vedou k nezvratitelným událostem. Mladá právnička Lily je odhodlaná bojovat za své manželství, i když je postaveno na lži. Tuší, že její manžel Ed ji ve skutečnosti nemiluje, a pak je tu ta záležitost s jejím bratrem, jehož smrt je tabu. A co teprve Joe, první klient, kterého má Lily před soudem obhajovat, muž obžalovaný z vraždy své přítelkyně, jenž ji nevysvětlitelně přitahuje. Lily není jediná, kdo se snaží bruslit mezi pravdou a lží. Carla si právě uvědomila, že pomocí lži může dostat, co bude chtít – aniž by se starala o to, komu ublíží. Když se Lilyin manžel rozhodne Carlu namalovat, spustí tím nevědomky lavinu katastrofických událostí, které ovlivní celých následujících šestnáct let a mají naprosto fatální důsledky.... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Mladá fronta

My Husband's Wife , 2016

BlueTer
06.04.2022 3 z 5

Takové 3 lepší hvězdičky. Je pravda, že začátek je celkem nudný, ale druhá část je lepší. Carla mi byla nesympatická už od první stránky, líbila se mi ale Lily, která není typická hlavní hrdinka, dělá chyby a není to zrovna krasavice. Co mě ale štvalo a rušilo ve čtení bylo, když postava začala mluvit o nějakém tajemství nebo myšlence v jedné kapitole na konci a myšlenku dokončila třeba až o 6 kapitol dále, takže jsem už nevěděla souvislosti. To bych uvedla jako hlavní problém knihy. Taky se mi to zdálo trochu překombinované takže ve výsledku to ztrácí napětí.
Ale dočetla jsem!

katst
21.02.2022 2 z 5

(audiokniha) Měla jsem zbytečně velká očekávání a nakonec jsem z knihy byla docela zklamaná. Spíš podprůměrná kniha. Děj je poměrně zdlouhavý a pro mě zbytečně překombinovaný a zároveň velmi nezáživný. I postavy mi byly nesympatické. Díky kombinaci všeho zmíněného, mi dost často myšlenky utíkaly tam, kam neměly a to zážitku z poslechu také nepřidalo.

evik_svistik
21.02.2022 5 z 5

Napínavé čtení, které odsýpá. Velice mi vyhovoval styl psaní, kdy se v knize střídají dvě ženy. Za mě super.

katst
05.02.2022 2 z 5

Kniha mi přišla strašně zdlouhavá a nezáživná. Rozhodně bych ji neoznačila za napínavou.
Žádná z postav mi nebyla sympatická.
Námět nebyl úplně špatný, ale autorka podle mého názoru, nedokázala využít jeho potenciál. Dílo o kterém po týdnu nebudete nic vědět…
(audiokniha)

Lenndy
05.02.2022 4 z 5

Knížka byla dobře promyšlená,pořád udržovala zvědavost čtenáře.Líbila se mi.

EvelynRose
01.01.2022 1 z 5

Nedokážu odložit rozečtenou knihu ale u této jsem se ke čtení musela nutit. Opravdu jsem se těšila až to budu mít za sebou. Byla tam spousta zdlouhavého, nicneříkajícího a úplně zbytečného textu. Děj se rozhodně dál pojmout jinak a lépe.

Prateri
12.12.2021 4 z 5

Manželova žena - kterou to vlastně ženu autorka myslí, mi vrtalo hlavou do poloviny knihy. Pak se děj rozběhl. Sympatie jsem nepocítila k žádné z postav. Každý něco zamlčoval, vyskytly se lži, prospěchářské jednání, psychické problémy. Ale dočetla jsem v klidu a spokojeně, protože přes tu neoblíbenost postav jsem nikomu nějak zvlášť nefandila. Někoho dohoní spravedlnost a někoho bude trestat svědomí.

Kubajzz
29.11.2021 4 z 5

Napřed jsem se nemohl začíst ale potom se kniha rozjela a děj nabral spád. Doporučuji

Denisa121
23.11.2021 5 z 5

Kniha má poměrně pomalý rozjezd, ale nakonec jsem se začetla. Zajímavá je psychologie postav, jak různé postavy smýšlí. Doporučuji.

Pavčule
16.11.2021 5 z 5

Čekala jsem hodnocení v červených číslech . Moc nechápu, proč to má relativně málo procent ,ale za mě plný počet . Čtivé, napínavé , zvraty tam jsou taky . Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla . Líbila se a moc .

kob
09.11.2021 4 z 5

Zajímavý příběh, přečetla jsem ho s chutí, ale hvězdičku ubírám za poněkud překombinovaný, překotný a málo uvěřitelný závěr.

šipek
26.10.2021 3 z 5

Za mě lepší tři hvězdičky. Je to čtivý psychologický thriller, kterému dle mého názoru něco málo chybělo. Kniha je dost zdlouhavá a postrádá napětí.

dupelu
22.10.2021 3 z 5

Ze začátku jsem se nemohla začíst a myslela jsem, že knihu odložím, ale nakonec jsem se začetla a ve druhé polovině kniha překvapila. Stojí za to na začátku vytrvat.

Martinaa24
26.09.2021 1 z 5

Tato kniha se mi moc nelíbila. Zbytečně zdlouhavý příběh. Strašně dlouho mi trvalo knížku přečíst, protože knížka mě nebavila a příběh byl o ničem

odel
26.09.2021 2 z 5

Nic moc. Nedoporučuju. Na to, že je to thriller nebylo skoro žádné napětí. Zápletek bylo moc a málo vypracované/rozvedené.

Jana-Marie
10.09.2021 4 z 5

Četlo se pěkně - čtivě napsané, jenom na konci mi přišlo už trochu překombinované.

Toňula
04.09.2021 4 z 5

Souhlasím s ostatními ,že první polovina románu je pomalejší, ale nevadilo mi to, spíš mě to motivovalo vydržet, co bude dál. A opravdu- děj odehrávajíci se po letech nabral spád a slušně radoval až do konce. Pro mě další, zajímavý thriller stojící za přečtení.

princesse
09.08.2021 4 z 5

Chvíli mi trvalo se začíst, ale pak se to nějak rozjelo a utíkalo to. Žádná pecka, ale po počátečním pomalejším rozjezdu se to určitě dá.

tess.de.veles
04.08.2021 4 z 5

No, tak první polovina knihy pro mě byla doslova utrpením....Chtěla jsem ji odložit, ale nakonec jsem se nechala zlákat pozitivními komentáři, že druhá část knihy je lepší....a taky že jo. Takže první polovina knihy je pro mě tak za žádnou hvězdičku, ale ta druhá tak za 4 hvězdičky...to bylo velmi čtivé a svižné...Jako by každou část knihy napsala úplně jiná osoba.....Jsem ráda, že jsem to nevzdala.....:-)

kristie
22.07.2021 4 z 5

Milé překvapení. Tempo je spíš poklidné, ale tím, že je vyprávění rozděleno z pohledu Carly a Lily, mi to vlastně vůbec nepřišlo. Většina knihy je spíše psychologický román, který se pitvá ve vztazích a chování lidí. Hlavní postavy, které mají k ději co říct jsou vlastně jen 4, ale o to víc pak člověk přemýšlí nad tím, proč takhle jednají. Navíc tu je téma aspergerova syndromu, které knize dává něco navíc. A konec knihy nám zase nabídne alespoň náznak thrilleru...