Manželky, milenky, zoufalky

Manželky, milenky, zoufalky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104363/bmid_manzelky-milenky-zoufalky-104363.jpg 4 419 60

V osmnácti měla Alexandra o svém budoucím životě jasné představy – věděla, co chce (žít si jako v pohádce po boku bohatého sexy manžela, vychovávat s ním dvě roztomilé, krásné a hodné děti a mít se skvěle), stejně jako věděla, co nechce (hlavně ne vzít si obyčejného chlapa a prožít banální život). Její kamarádky na tom byly dost podobně, všechny věřily, že ony budou těmi výjimkami, kterým se to podaří. Jsou přece mladé a krásné a mají všechno před sebou! Jenže... Za dvacet let od maturity ušla každá z šestice někdejších spolužaček a kamarádek dlouhý kus cesty a z růžových plánů zbyla víceméně hořkoslaná torza. Ze svých naivních představ musely hodně slevit - a beztak to není takové, jak by si přály. Báječní sexy chlapi s tučným kontem se buď nevyskytují, anebo dávno odspěchali za mladšími, některé z kamarádek jsou rozvedené, další se k tomu chystají... Alex (a nejen ona) znovu stojí na křižovatce a stejně neví, kam a jak dál, natož s kým, aby to za to stálo! Polovina života pryč, správní chlapi zadaní a ty děti taky jaksi nejsou až tak dokonalé... Přesto všechny doufají, že to vyjde. Když ne jednou, podruhé, potřetí... posté, a tak hledají dál a tam uvnitř si připadají pořád stejné - mladé jako tenkrát (jenom se nesmí koukat do zrcadla a stoupat na váhu...), s většími či menšími boulemi a šrámy uštědřenými životem možná banálním, ale tím jediným, co žijí tady a teď...... celý text

Leniiis
19.11.2014 4 z 5

Od Lanczové jsem četla zatím její romány spíš pro pubertačky, když jsem sama pubertačkou byla, takže tohle je první dílo pro "dospělý" co jsem měla možnost od ní přečíst a jsem spokojená. Ona píše hezky at je to pro kteroukoliv generaci a pro jakejkoliv typ lidí. Její knížky jsou prostě fajn.

1v8na
03.09.2014 5 z 5

Tohle byla vynikající knížka. Prostě si to musíte přečíst. Fakt super! Báječné a poučné a havně reálné. Takový je opravdu život. V této knize je to výborně popsáno. A také mne fascinuje to, že když je rozvedené manželství, tak se bývalý manžel i přesto vrací ke své bývalé manželce a mají spolu sex...

Pedruska01
21.08.2014 4 z 5

Lanczovou zbožňuju, to bezpochyby. Autorka si může psát co chce a pro koho chce a věřím, že bude i tak hodně dobrá. Jenže já jsem u ní zvyklá na románky pro dívky ne ženy. Neříkám, že to bylo špatné, nebylo, ale byl to nezvyk. Má právo si vyzkoušet psát i pro jinou věkovou uskupinu, ale dle mého ji stejnak nejvíce jde to, čemu se věnuje x let už od "píky". Je lepší číst o někom kdo se kolem vás motá věkem. Asi to víc procítíte. :) Možná až budu starší ocením tento kousek dalece víc. Přesto tato autorka je můj největší český favorit. Lepší není! :)

Marčullkas
02.06.2014 5 z 5

Za mě opět plný počet! Nemůžu si pomoc, ale Lanczovou mám ráda, po letech jsem si přečetla další její knížku z jiného prostředí než jsou " puberťačky" a jsem spokojená. Příjemná, pohodová oddechovka. Líbí se mi její styl psaní a zápletky, které prožíváme i my v běžném životě. Baví mě její pohled na život žen, které založily rodiny a řeší své drahé nedrahé polovičky.
V knížce mě iritovala Alexina vydařená dceruška Kačenka, tak prudérní a líná holka . . .

wamplady
16.04.2014 3 z 5

čtivá, oddechová literatura :-)

alhl
28.08.2013 5 z 5

Skvělé, plné vtipu a nejvíce ocení knihovnice či ti, kteří nějakou dobře znají (jako já). ;-)

mysticblueriver
06.05.2013 4 z 5

Opět typická "lanczovka". Kniha je čtivá, spíše oddechová literatura. Vypovídá o prostých situacích obyčejných mamin, tak jak to v životě chodí. Na nic si nehraje, neláká...pouze humorně popisuje běžný život. Za mě, povedené!

Blondy29
22.04.2013

Kniha se mi líbila.

Lensiiee
20.04.2013 1 z 5

Nevím nevím...zkoušela jsem ji číst už dvakrát a nikdy jsem nedočetla. Nebaví mě a ničím nepřitahuje. Třeba se to povede potřetí, ale určitě to nebude v brzké době.

milenama
18.04.2013 5 z 5

Čtivá, oddychová knižka.

julie z moravy
14.04.2013 5 z 5

Kniha mě místy i pobavila, doporučuji.

evasamankova
09.03.2013 4 z 5

Příjemná oddychová četba se spoustou humoru.

kika 13
04.03.2013 4 z 5

Pěkná a moc vtipně psaná knížka.Místy jsem se dost smála.

brabofka
21.02.2013 3 z 5

Je to jedna z prvních "dospělých" knížek od Lanczové a musím říct že se dá opravdu číst až když člověk ty děti má. Její knížky o náctiletých jsou tak žravé proto, že jsme všechny bylo náctileté a prožívali podobné osudy a nebo je aspon občas prožít chtěly.
U téhle knížky to chce opravdu trochu mít už za sebou, protože ten kdo ty děti nemá, nepochopí co tu ženskou k tomu vede.

Alyx
11.09.2012 2 z 5

Na první "dospělou" knížku od Lanczové, kterou jsem v pubertě četla moc ráda, jsem byla vážně zvědavá, ale zklamala mě. Autorka neztrácí nic ze své čtivosti, ale k čemu to je, když je hlavní hrdinka na na pěst a je prakticky nemožné se s takovou ... ztotožnit. Vlastní děti ji mají za rohožku, exmanžel taky...a ona si libuje v roli oběti, čím víc ji její dcera drtí, tím je k ní úslužnější. V celé knize je jeden jediný okamžik, kdy jedno z dětí projeví vůči matce nějakou kladnou emoci, když se jí vlažně zeptá, zda jí nic není, když brečí na balkóně, a ona to okamžitě zazdí. Ona se přeci obětuje vždy a všem... knížka se hodí pro ženské, které jsou rády za rohožky a vlastní děti s nimi tak zacházejí, aby se utěšovali představou, že je to přeci normální, že NĚKDE UVNITŘ je ty děti miluji.

hannah2000
14.08.2012 4 z 5

Tuto knížku jsem si přečetla na doporučení, jinak Lanczová není můj styl, ale musím říct, že jsem se při čtení velmi pobavila. Jedná se o příjemnou oddychovku popisující různé situace ze života žen a mně nezbývá než potvrdit, že tak to zkrátka v životě chodí. :-) :-)

Izu
06.05.2012 3 z 5

Jedna z těch slabších knížek.

bookcase
26.08.2011 5 z 5

První lanczovka pro dospělé a musím říct, že skvělá. A to i proto, že hrdinka je opět z oboru. Jak já mám pro kolegyně knihovnice v hlavních rolích slabost :).

bai.Cerna
13.08.2011 3 z 5

Ryze ženský románek (není to můj "šálek kávy"). Ale nelitovala jsem... Lehká, příjemná, úsměvná oddechovka.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

Velmi čtivá knížka, autorka popisuje různé životní situace tak přesně, že mám pocit, jako by to byl její příběh. Knížka se mi velmi líbila.