Manželky, milenky, zoufalky

Manželky, milenky, zoufalky https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104363/bmid_manzelky-milenky-zoufalky-104363.jpg 4 419 60

V osmnácti měla Alexandra o svém budoucím životě jasné představy – věděla, co chce (žít si jako v pohádce po boku bohatého sexy manžela, vychovávat s ním dvě roztomilé, krásné a hodné děti a mít se skvěle), stejně jako věděla, co nechce (hlavně ne vzít si obyčejného chlapa a prožít banální život). Její kamarádky na tom byly dost podobně, všechny věřily, že ony budou těmi výjimkami, kterým se to podaří. Jsou přece mladé a krásné a mají všechno před sebou! Jenže... Za dvacet let od maturity ušla každá z šestice někdejších spolužaček a kamarádek dlouhý kus cesty a z růžových plánů zbyla víceméně hořkoslaná torza. Ze svých naivních představ musely hodně slevit - a beztak to není takové, jak by si přály. Báječní sexy chlapi s tučným kontem se buď nevyskytují, anebo dávno odspěchali za mladšími, některé z kamarádek jsou rozvedené, další se k tomu chystají... Alex (a nejen ona) znovu stojí na křižovatce a stejně neví, kam a jak dál, natož s kým, aby to za to stálo! Polovina života pryč, správní chlapi zadaní a ty děti taky jaksi nejsou až tak dokonalé... Přesto všechny doufají, že to vyjde. Když ne jednou, podruhé, potřetí... posté, a tak hledají dál a tam uvnitř si připadají pořád stejné - mladé jako tenkrát (jenom se nesmí koukat do zrcadla a stoupat na váhu...), s většími či menšími boulemi a šrámy uštědřenými životem možná banálním, ale tím jediným, co žijí tady a teď...... celý text

Pajii
07.10.2018 5 z 5

Super knížka ze života. Dobře se četla od začátku až do konce.

HolkyKK
16.09.2018 5 z 5

Je pravda, "Žiju teď a tady".

sabca
04.07.2018 4 z 5

Jeden z mála románu této spisovatelky, který je určen pro ženy a moc se mi líbil. Příběh Alexandry a jejich kamarádek ze střední se četl dobře od samého začátku. Byl vtipný a ze života. Vybrala jsem jej na plnění čtenářské výzvy 2018 jako román odehrávající se v knihovně. Doporučuji

Lunitka
29.06.2018 3 z 5

Pohodove cteni pro neco vic jak tricatnice. Vypraveni z bezneho zivota. Libila i kdyz nenadchla.

Vatter83
16.03.2018 2 z 5

Nejméně zajímavá kniha od této autorky, nudná, bez děje, typický happyend.

iveta35
10.11.2017 4 z 5

Moje první kniha od autorky a moc se mi líbila...parádní oddychovka.

NymphMaeve
07.11.2017 4 z 5

Další kniha v pořadí z nedívčího prostředí a opět super. Sice je asi nejslabší z těch 3, co jsem přečetla, ale i tak mě bavila, i když jsem do ní nebyla tak zažraná jako do ostatních. Každopádně mě ale nenudila a možná po ní někdy sáhnu znovu.

dee.n
02.09.2017 2 z 5

Bohužel za mne její nejhorší knížka, která mne nudila, postavy byly velice nesympatické a celkově pro mne byla kniha dost rozčilující. Má dalších padesát lepších knih. Opravdu.

EvikU.
07.04.2017 4 z 5

Jednoznačně super. Autorka se mnou tzv. roste. Když jsem byla na střední psala o nich a já to hltala. Pak napíše knihu 20 let od maturity a ejhle já mám 15 let od maturity. Takže se do toho opět vžiju. A o jejím perfektním stylu psaní už ani nemluvím. 5 *

allyce
07.03.2017 4 z 5

Bezvadně napsané, čtivé, ze života šesti kamarádek 20 let po maturitě. Každá měla v osmnácti své sny, jak prožijí svůj "dospělý" život. A je tady realita, která je snům velmi, velmi vzdálená. Mě kniha opravdu bavila a doporučuji raději jen starším čtenářkám. Proč brát mládí jejich sny :-)

28401
24.01.2017 2 z 5

Přečteno pro plnění čtenářské výzvy. Přečteno - odloženo.

Doubravka1975
08.01.2017 5 z 5

U mě úplně první kniha od Lenky Lanczové. V knihovně jsem si ji vypůjčila, protože mě zaujal název knihy. Kniha se mi líbila, dobře se četla, děj ze života. Určitě to není poslední kniha od autorky, kterou jsem přečetla. Doporučuji :)

TessaJean
09.08.2016 3 z 5

Já osobně od Lanczové čtu raději romány pro dívky... každá její kniha je sice nesmírně čtivá, že ji tak jako tak dočtu, nicméně tato kniha se mi zdála taková nic moc. Děj byl jednotvárný a víceméně se tam ani nic nedělo :)

Beruska18
07.08.2016 4 z 5

Kniha, u které se člověk zasměje, odreaguje ..., příběh šesti spolužaček, které v osmnácti měly zcela jiné představy o životě, který je nakonec úplně jiný než si vysnily ....

Ann98
03.08.2016 5 z 5

Celkem jsem se knihy se starší hrdinkou bála, ale vůbec mi nepřipadalo, že čtu příběh o 38 leté ženě. Jenom se zde řeší trochu jiné problémy, než "řešíme" my náctiletí. Alexandra byla celkem sympatická, jenom mě zarážel její postoj k životu. Vadila mi její dcera Katka - je to neuvěřitelný spratek. To její chování mě vytáčelo. Radek mi byl sympatický už od prvního momentu. Doufám, že mu to s Alex vydrželo. Veronika má můj obdiv, že se dokázala odpoutat od omezeného násilnického manžela. To jen tak někdo nedovede. Eva byla hodně naivní, zůstat s manželem, který je jí opakovaně nevěrný a doslova jí opovrhuje, to vážně nechápu! Nejsympatičtější z kamarádek mi byla Lada, na nic si nehrála a uměla skvěle poradit.

Sabka123
17.07.2016 5 z 5

Knihy od Lenky Lanczové se mi vždycky líbily a nikdy jsem se od nich nemohla odtrhnout. Věděla jsem, že ať to bude jakákoliv kniha, bude určitě velmi čtivá. Když jsem narazila na tuhle, nevěděla jsem, jestli to bude platit i u ní, protože je spíše pro dospělé a já jsem od ní četla knihy spíše pro puberťačky. Ale opět mě překvapila. Byla jak čtivá, tak vtipná. Což u knih naprosto zbožňuju. Dobře napsaná kniha.

Hřibče
14.04.2016 5 z 5

Ze začátku jsem měla trošku obavy, jaká bude kniha, kterou autorka směřovala primárně na dospělé čtenářky, ale už po pár odstavcích čtení jsem pochopila, že mé obavy byly naprosto zbytečné. Kniha mě neskutečně bavila a opravdu hodně jsem se u ní nasmála. Vřele doporučuji. Ráda si zase někdy od Lenky přečtu nějakou tu dospěláckou. ;)

MíšaK.
20.02.2016 3 z 5

Od Lenky jsem četla docela dost knížek a hodně mi jich přišlo lepších. Na můj vkus děj moc ucouraný, nic závažného se v něm nedělo, jediný obrat přišel na konci. No, četla jsem od Lenky už lepší knihy, ale přesto byla hezky napsaná.

Ivuska.09
23.07.2015

Letní oddechovka :-)

niknikita
26.01.2015 2 z 5

Tak nevím, jestli jsem jediná, komu v knize vadila zmatená souvětí, ale já jsem jejich smysl naprosto nedocenila.
Samotný příběh ani snad příběhem nelze nazvat, ale jako sonda do nepovedených vztahů - budiž.
V poslední řadě ubírám třetí hvězdičku za korektury.
A to se mi doposud všechny knihy Lenky Lanzové docela líbily.