Manželkou matčina milence

Manželkou matčina milence https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25659/bmid_manzelkou-matcina-milence-GyD-25659.jpg 4 27 12

Román líčí tragedii a bezvýchodnou situaci ženy z vysoké švýcarské společnosti. Mladá žena se provdá za syna bankéře a brzy po svatbě zjistí, že její muž je milencem její dosud atraktivní matky, která sňatek vlastně zinscenovala. Rodina je natolik svázána konvencemi, že nechce připustit jakýkoliv skandál, situaci všemožně bagatelizuje a z mladé ženy se pokouší udělat duševně nemocnou. Rodina nechce svolit ani k rozvodu a když k němu nakonec dojde, hrdinku finančně zcela zničí a úplatky a intrikami odlákají i její děti. Teprve po smrti své matky vysoudí hrdinka rentu, která ukončí její chudobu.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Die Frau des Geliebten der Mutter , 1990

kvetuse3368
09.09.2021 5 z 5

Přečetla jsem ji jedním dechem. Bohužel bohatí lide si dokáží moc ubližovat, tady i ti chudí, ale zde v té knize je to opravdu moc.

Kontryhelka
10.01.2021 5 z 5

Hezky čtivá kniha. Jen jsem kroutila hlavou, jak je všechno tohle možné. Proč tohle matka dělá své dceři? Bohužel to je realita, příběh určitě není vymyšlený. I toto se děje.

Zlatinka.Emilly
29.04.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ne tak život, který Diane žila. Přemýšlím o tom, jestli je to autentický příběh samotné pisatelky, jejíž kratičký životopis na obálce knihy tomu nasvědčuje. Tuto knihu doporučuji, pěkně se četla a má co do sebe.

ElliMuffin
27.02.2018 5 z 5

Velmi zajímavá kniha, která vypráví o tom jak špatné lidské jednání, může zničit člověka psychicky i fyzicky. Za přečtení to za mne rozhodně stojí :)

Jessica007
30.06.2016 4 z 5

Koupila jsem si ji, když vyšla. Tehdy jsem byla mladá a měla hodně malou dceru. Román pro ženy, bavila mě.

Alseri
16.04.2016 5 z 5

Ani neviem, prečo som si kedysi dávno požičala v knižnici práve túto knihu, keďže obal a názov pôsobí ako zo zlej červenej knižnice. Ide pritom o príbeh založený na skutočnej udalosti. O tom, ako vám ego jedného človeka dokáže nielen zlomiť srdce, ale v podstate zničiť celý život. Biografia, ktorej depresívnu pachuť pridáva fakt, že tým človekom je vaša vlastná matka a že sled traumatických udalostí vôbec nebol nevyhnutný. Je to už vyše desať rokov dozadu, ale mnohé detaily z knihy si pamätám dodnes.

modranka
06.05.2013 5 z 5

Anotácia knihy je vcelku výstižná, no v žiadnom prípade nenahradí skutočný príbeh. Len treba pripomenúť, že novela je vlastne autobiografickým príbehom. Už dávno som nečítala niečo také dramatické a priam neuveriteľné. Príbeh je písaný v prítomnom čase, čo trochu uškodilo, ale určite neznížilo kvalitu deja. Zrejme ide o výňatok z denníkov autorky. Vôbec si neviem predstaviť manželstvo v trojici a navyše ak ide o vlastnú matku.
Podarilo sa mi vygooglovať pravé mená príbehu. Skutočné meno hlavnej hrdinky je Maria Staehelin, jej manžel (v príbehu ako Sam Falkenberg) bol Nicolas Schlumberger a matkou hlavnej hrdinky, teda milenkou Sama bola Elisabeth Vonder Muhll. Tu je celá genealógia: http://www.gen-gen.ch/STAEHELIN-VONDER+MUHLL/Elisabeth/1146718
Kniha nemá ani dvesto strán, tak ju ľahko prečítate jedným dychom. Tak trochu mi to pripomínalo obdobie a atmosféru A. Christie, len vražda chýbala.

Vlastula.P
01.04.2013 5 z 5

Na to, že jsem knížku četla uplnou náhodou a spíš ze zoufalství, protože byla jediná po ruce, nemůžu říct nic špatného. Klidně bych si ji přečetla znovu.

kika 13
20.01.2013 2 z 5

Moc se mi ta knížka nezdála.

p.stranska
19.11.2012 5 z 5

knížku jsem četla v roce 95 a dodnes si pamatuji, o čem to bylo...zvláštní, protože u spousty knih, které mají zde vysoká procenta oblíbenosti, si nepamatuji už po pár měsících ani název...proto dávám 5*

Val
21.02.2012 4 z 5

Kniha není špatná...ale ten příběh je totálně šílený.....

mumin63
01.02.2011 1 z 5

depresivnější věc jsem snad ještě nečetla

pro ženy skandály a aféry tragédie

Autorovy knížky

Diane D´Henri