Manžel v domě není pro mě

Manžel v domě není pro mě https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/200977/mid_manzel-v-dome-neni-pro-me-ZRZ-200977.jpg 3 85 85

Učit na gymnáziu je pro Antonii splněný sen… Jenže mezi jejími studenty je i Robert, který se do krásné mladé učitelky zamiluje a začne jí ze života dělat peklo. Je jen otázkou času, kdy si neobvyklého vztahu někdo všimne a na malém městu vypukne skandál… Podaří se ho Antonii ustát a udržet si vysněnou práci? Robert odjíždí po maturitu studovat do Ameriky. Tam si přivydělává roličkami v televizních seriálech, seznámí se s krásnou modelkou, ožení se s ní, narodí se jim syn. Jenže po letech se vrací domů jako vdovec…... celý text

Bell@
06.05.2024 3 z 5

Knížka ze zajímavého prostředí. Divila jsem se, že ta láska k Antonii Robertovi vydržela tak dlouho. Tričko s nápisem mě opravdu rozesmálo!

Rose-Mary
07.12.2022 4 z 5

Další kniha od Aleny Jakoubkové, kterou mohu označit za velmi hezkou a čtivou, vhodnou pro odpočinek a odreagování se.
Antonie neprožila zrovna krásné dětství. Z domu odešla již v patnácti, aby se zbavila kurately své matky, pod níž hodně trpěla. Dostala se na jazykové gymnázium do Prahy, po něm vystudovala vysokou školu. Živila se přivýdělkem jako překladatelka, dokonce dostala nabídku k psaní knih. Nechtěla se vrátit domů a najít si pracovní uplatnění v rodném městě, proto s radostí přijala místo učitelky na gymnáziu v Telči, kde měla učit angličtinu a španělštinu.
Opouští Prahu a s ní i přítele, který to s ní myslel až moc vážně, čehož se děsila. Nechtěla se vázat, měla v paměti nešťastné manželství svých rodičů. V Telči si zařizuje svůj malý byt. Poznává mladou ženu Pavlu, stanou se z nich velké kamarádky. Antonie je doslova „adoptována“ do jejího domova a její rodiny. Zároveň v Telči již v prvních dnech poznává mladého hocha Roberta, který se do ní zamiluje a nabízí jí všelikou pomoc. Přichází den nového školního roku a Antonie zjišťuje, že Robert je její student v předmaturitním ročníku.
Začíná pro ni drama. Robert jí víc a víc projevuje lásku a doslova ji pronásleduje. Antonie se děsí vyzrazení, neboť byla by to ona, kdo by musel milované povolání opustit, kdyby ji podezírali, že má vztah se svým studentem. Její kamarádka a celá rodina ji přemlouvají, aby Roberta nahlásila řediteli nebo jeho otci za obtěžování. Antonie to nechce udělat. Je jí Roberta líto. Je synem bohatého a vlivného muže, ani on to nemá doma lehké. Chce mu dát šanci, aby odmaturoval a našel si svoji životní cestu.
Nepříjemnosti nedají na sebe čekat. Závistivá kolegyně ji udá řediteli. Antonie to zvládne a sám Robert jí pomůže dokázat, že jejich vztah je pouze přátelský a kamarádský. Podaří se mu zdárně odmaturovat, a po maturitě odlétá studovat do Ameriky. Uchytí se v show businessu, stává se seriálovým hercem. Ožení se s modelkou, která s ním čeká dítě.
Po mnoha letech se vrací domů do Česka jako vdovec s malým chlapcem. Znovu se setkává s Antonií. Jak asi nyní dopadne jejich další život? Jaká budoucnost oba čeká?

Marcik7
06.12.2022 2 z 5

Takový nepravděpodobný (v několika směrech) příběh jako z nejčervenější knihovny, příliš mnoho popisů různých pokrmů, tak vzorná rodina až to bolí...jinak naprosto souhlasím se Salexice. Bylo to peklo, ale takové milé...

salexice
11.10.2022 2 z 5

Ach jo. Stále přemýšlím, co na knihách autorky je. Slohově je to peklo, někdy chybí logika v ději, časové ose, opakující se klišé - a stejně každou další knížku s chutí přečtu. A tak si tak říkám, že přesně to co v ní hledáme, je vytržením ze všedního života, starostí - tak se vykašleme na vše na počátku uvedené a pojďme si odpočinout :-).

alnahu
12.06.2022 2 z 5

Tentokrát mě příběh Antonie a jejího mladého nápadníka-neoslovil.Pro mne zatím nejhorší kniha od této autorky.

laura
09.12.2020 5 z 5

Ano, je to naivní, předvídatelné a trošku obehrané - ale mě se to líbilo. Vtipné, čtivé. Taková jednohubka na dny, kdy na čtení nemáte moc času a tak vám nevadí od knihy odbíhat...

Trošku nereálné, ale někdy potřebujete číst i příběhy, které by se ve skutečném životě stát nemohly. Od toho přece knihy jsou - aby u nich člověk snil ;)

Jen tedy slovní obrat: Bezzubě jsem prohlásila... Ono vůbec slovo bezzubě je šílenost sama o sobě. To skoro bolelo to číst ... :)

Jája92
21.07.2020 4 z 5

Fajn čtení na odpoledne.

Katerina015
04.04.2020 5 z 5

Prijemny romanticky pribeh

Sima285
07.11.2018

Nikdy jsem nebyla vášnivě zapalena do čtení a tohle je druhá knížka kterou jsem zatím kdy přečetla. Spokojenost. Úplně mě vytrhla z dění normálního všedního života, pobavila me a zlepšila naladu:) hned jdu do těch dalších od paní Jakoubkove :)

Nimunka
13.06.2018 4 z 5

Oddychovka. Nenáročné čtení na dovolenou.

Lenoulinka
30.04.2018 3 z 5

Jednoduché čtení bez přemýšlení. Příběh o "vztahu" učitelky a žáka, který skončil, tak jak jsem očekávala. Život v Americe byl takový zvláštní, ale nakonec happy end.

Januli
13.10.2017 3 z 5

Kniha splnila svůj účel, oddychovku, u které se nemusí moc přemýšlet. Ale i na mě to bylo až moc přehnané. Škoda, že se autorka nevyjádřila ještě k rodičům Antonie.

KristýnaBook
19.09.2017 odpad!

Nic moc.. Spíš nuda s předvídatelným koncem.

helenkan
11.07.2016 3 z 5

Nějak zvlášť mě to nenadchlo.

1casper
11.02.2016 3 z 5

Je to moje několikátá kniha od téhle autorky a dle mého jedna ze slabších. Děj jednoduchý, předvídatelný. Celkově se mi ale líbila, kniha se četla dobře, je to oddychové čtení. Chybělo mi i rozuzlení ohledně rodičů, autorka se k nim vůbec nevrátila.......

sabca
20.10.2015 3 z 5

Takže pro mě zatím nejslabší kniha Aleny Jakoubkové. Robert jako z jiného světa, rodina Králových příliš ideální a konec knihy jako z červené knihovny.

jasmína
20.04.2015 4 z 5

Začátek hodně dobrý, ale ke konci to bylo tak americké, že nemůžu dát pět hvězdiček. DOkonalá idylka.....

certik003
17.12.2014 2 z 5

Patřím k těm, které knížka nenadchla. Že je v knížce něco nereálné většinou až tak neřeším, ale tady to bylo do očí bijící. Ale nemám ráda černobílé vidění světa a i to bylo hodně přehnané. Navíc ten konec byl taky takový divný a styl psaní mi přišel jak v dívčím románku. Myslím, že další knihu od téhle autorky si hned tak nepřečtu.

hatuli
16.12.2014 2 z 5

Nezaujala mne,ani jako oddechovka

Ankavi
22.10.2014 2 z 5

Jednoduchá kniha s příběhem ze současnosti mě nijak nenadchla. Několik momentů je zcela nereálných, jako z Marsu - od pohádkové rodiny, která do svých řad přijme a začlení každého, přes trapně se táhnoucí "love" story. Závěr mě doslova rozladil. Dávám jen dvě hvězdičky, nadšena nejsem. Ani jako oddechovku bych ji nečetla znova, protože mě kniha neuvěřitelně iritovala.