Manekýni

Manekýni https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355417/bmid_manekyni-IHL-355417.jpg 4 60 31

Co se stane, když se čerstvý absolvent zemědělské univerzity dílem náhody ocitne na pozici manažera ve firmě distribuující drahé značkové oblečení z Itálie? Zpočátku tak trochu tápe, na konzumní způsob života pohlíží skrz prsty a kostrbatě se sžívá s prostředím módního průmyslu a velkého světa celebrit. Rovněž si musí zvyknout na praktiky impulzivní a dominantní majitelky firmy, schopné jít za svým cílem téměř přes mrtvoly. Ovšem hlavní hrdina se velmi brzy zorientuje a adaptuje, a nejenže přistoupí na bezohledná pravidla hry, ale začne je dokonce spoluutvářet. Nastupuje tak na sebedestruktivní cestu, během níž ničí nejen vztahy ke všem okolo, ale především vztah k sobě samému. Všechny kroky koná s chladnokrevným, až cynickým odstupem, ale nevnímá přitom vlastní proměnu v karikaturu něčeho, čemu se původně vysmíval. Osobité vyprávění, ve kterém není nouze o drahé outfity, plastikami vyspravená těla, peprné repliky, rázovité sexuální scény, vyhrocené vztahy a dokonce ani o četné nenadálé skony, nabízí nekonvenční kritiku sobeckého individualismu, kultu krásy a konzumního způsobu života.... celý text

Georgeno
01.02.2018

Kniha se mi velmi líbila. Shodou osudu jsem ji četl v nemocnici a při každém zasmání mě bolely čerstvé stehy. :-D Humor mi byl potvrzen i v knihkupectví, kde jsem knížku kupoval. Pořád jsem napjatě čekal, jak se z tohoto bludného kruhu inteligentní mladý muž dostane?? Po měsíci, kdy jsem si nechal usednout všechny myšlenky a dojmy z knihy, jsem došel ke dvěma životním otázkám, která kniha nabízí: Proč se dětem čtou pohádky, když realita života je někde jinde? Zlo vyhrává, když slušní lidé mlčí a neříkají to, co jsi zkutečně myslí?

veronika2912
30.01.2018

Bez doporučení bych si knihu nikdy nekoupila, obávala bych se nízké kvality a plytkého příběhu. Kniha je vtipná, má spád, místy mrazivě surová. Doporučuji!

manekýn056
29.01.2018

promyšlené zápletky, vtipné a pěkně peprné! Doporučuji!

Erbik
29.01.2018 5 z 5

Břitce syrové, ironicky humorné, ale pravdivé...

alcerka
27.01.2018 4 z 5

Od Manekýnů jsem neměla žádná očekávání, ale nakonec musím říct jen: "klobouk dolů!" Knihu jsem si opravdu užila. Filipův humor mi byl velmi blízký a občas jsem i vyprskla smíchy. Jen konec mě trochu naštval, celou dobu jsem mu držela palce a pak TOTO! Doporučila bych ji fanouškům Patrika Hartla. :-)

annie0101
07.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako darek a uprimne jsem od ni nevedela co cekat, az tak, jak by se za ulomeny nehet veslo:-) Jake pak bylo me mile prekvapeni, kdyz jsem ji precetla doslova "jednim dechem". Velice profesionalne zpracovana, vtipne podana, dejove velice dobre propojena a s nadsazkou podana. Skvela prace! Uz se tesim na dalsi pocin:-))

Martina873
18.12.2017

Jsem z te knizky nadsena nic podobneho sem nikdy necetla. Parada. Libili se mi popisy lidi,veci i situaci. A takovy konec sem necekala. Moc sem se bavila a nasmala se.

Didina35
16.12.2017

Výborná kniha. Čekala jsem něco ve stylu Románu pro ženy, ale tahle klnížka je mnohem lepší. Skvěle jsem se bavila. Přirovnání nemají chybu a reminiscence jsou vtipné. Byla jsem příjemně překvapená, jak dobrá je to knížka.

SunnySet
13.12.2017

Skvělá kniha!!! Neuvěřitelně peprná, až jsem se chvílemi červenala, ale přitom vtipná a trochu drsná. Doufám, že bude mít pokračování a jak koukám tak nejsem jediná koho zajímá nakolik je autobiografická ... :)

LenkaD.
12.12.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Po celou dobu přemýšlím nad naturální surovostí a až šokující přesností a barvitostí pocitů a to jak aktérů, tak i vlastních. Nečekané zvraty v ději, dobře promyšlené zápletky... napětí umocňuje i touha zjistit, na kolik je dílo autobiografické.... A už teď se těším na další počiny autora.

hanucha
11.10.2017 5 z 5

Super kniha, zhltla jsem ji během pár dní, a neustále jsem se skvěle bavila, i když děj teda úplně k popukání místama nebyl... Hlavně mě bavily ty všechny neobvyklé, ale výborné příměry a přídavný jména, člověk se hned vnoří do situace a parádně si může vizualizovat celou scénu (růžová jako logo T-mobilu; obří rty připomínající dva vypasené slimáky, kteří usnuli přimknutí k sobě poté, co je někdo vymáchal v plechovce s červeným nitrolakem; popelavá hněď, zašlá jako u čokolády z předloňské vánoční bonboniéry...) :D Tento typ psaní mám ráda - připomnělo mi to Daniela Kehlmana a jeho styl popisů, přestože je to něco úplně jiného. Těším se na další autorův počin. A ještě by mě moc zajímalo, nakolik je autobiografická :-)