Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho

Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/358584/bmid_mame-jak-mit-stastne-miminko-a-nepi-8sY-358584.jpeg 4 84 23

Tato kniha je psána především pro mámy s cílem, aby v sobě objevily své mateřské já a vědomí, že ony jsou nejpovolanějším odborníkem na své miminko. Knížka plná informací, faktů, triků a také jiných úhlů pohledů na péči o kojence a děti. Ukáže vám, jak roli matky zvládnout s grácií a make-upem. Autorky působí jako lektorky a poskytují skupinové i individuální kurzy pro rodiče. Denisa vyrábí vlastní šátky na nošení dětí Mamalatté (mamalatte.cz, https://www.facebook.com/mamalattecz/?fref=ts) a Vanda je zakladatelka úspěšného portálu vanickovani.cz (také https://www.facebook.com/vanickovani/?fref=ts). Na danou problematiku se vždy dívají komplexně, berou v úvahu moderní závěry vědních disciplín, jako je například fyziologie nebo antropologie, a zároveň tyto poznatky využívají ve své praxi lektorek i matek. Autorky všem rodičům nalévají optimismus do žil, i když to není lehké, a nikdy je neopouští humor. Své zkušenosti, které získaly jako lektorky, vám teď servírují na puntíkatém podnose, abyste se z toho jednoduše nepicli.... celý text

Evda
07.08.2023 3 z 5

Takové pohlazení a ujištění pro prvorodičky, že vše je jak má být a není třeba si dělat z lecčeho hlavu.
Doporučuji přečíst spíše před porodem, po už vám nemusí moc předat. Přečtěte za den.

MagdalenaSlaba
08.07.2023 5 z 5

Moc hezká a srozumitelná knížka pro začínající maminky.

barbora5337
12.02.2023 3 z 5

Pár kapitol v této knize jsem přeskočila, protože se s tím nějak nemůžu ztotožnit. Ale z větší části mě kniha pomohla udělat si svůj vlastní názor a přestat stresovat, že je mateřství hrozná věda. I díky této knize jsem se uklidnila a řekla, budeme žít tady a teď

Mrs.Depp
29.01.2023 4 z 5

Od téhle knížky jsem čekala, že mi dá návod jak pečovat o miminko, ale dala mi mnohem víc. Pomohla mi ujasnit si, jaká chci být máma pro naše dítě. Pomohla mi pochopit, co je opravdu kontaktní rodičovství a pomohla mi ujasnit si, jaký mám pohled na spoustu věcí týkající se péče o nejmenší miminka, které mi doteď nebyly jasné. Jsou to například zavinování, jak utišit plačící miminko, nošení dětí, pomohla mi ujasnit si názor na nošení miminka v šátku a v nosítku, masáže miminek při bolení bříška, barefoot boty, a taky pochopit to, že každé dítě je jiné a každé má svoje tempo. Troufám si říct, že už vím, že je důležité nejen umět dítě přebalit a uspat, ale taky spousta dalších věcí, které dohromady tvoří to, proč miminko cítí, že ho opravdu milujete. Pochopila jsem, že mít dítě znamená 1000 malých věcí, které musíte umět a zvládnout a že pokud chcete být opravdu dobrý rodič, měli byste udělat ještě i něco navíc. No a hlavně taky to, že je důležité mezi tím obrovským množstvím informací najít tu svou cestu, aby vám všem doma vyhovovala a teď už nezbývá, než doufat, že se nám to podaří. Věřím, že se k téhle knížce v průběhu prvního roku života našeho dítěte ještě hodněkrát vrátím.

Kaikido
05.12.2022

Moc si vážím každého, kdo dokáže napsat knihu. Ale za mě tahle ne. Není to o té knížce, ale o tom, kdo jste Vy. Pokud souzníte s názorem, že příchod dítěte automaticky znamená absolutní poddaní se, změnu podstaty toho, kdo jste do teď byli a naprosté podřízení všeho ve Vašem životě dítěti, pak tato kniha pro Vás bude svatý grál a vůbec to nemyslím jakkoli hanlivě, opravdu ne. Pokud jste ale ti, kteří tíhnou k režimovému dítěti a výchově, a to já jsem, přestože to v dnešní době není in, vůbec tu knížku neberte do ruky. Já to vydržela do strany 50 a fakt jsem to chtěla dočíst, abych si utvořila názor a vzala si z knihy to nejlepší. Ale bohužel ne. Svoje miminko miluju nejvíc na světě, i když je ještě v bříšku, nikdy bych ho nenechala řvát nebo jakkoli strádat. Ale psat, že režimové děti mají méně lásky, v podstatě lhostejné rodiče, kteří od nich chtějí mít hlavně pokoj, že si odnášejí do života traumata a jsou ztracené, mají sklon k berličkám, ke kouření a alkoholismu? Pardon, ale ne. Je to jiný pohled na systém a výchovu dítěte, ne poškozování dítěte. Sama jsem režimové dítě a mám kolem sebe nespočet kamarádek, které tak děti vychovávají a fakt nemám pocit, že bychom byli méně milovaní, traumatizovaní nebo jakkoli vadní. Navíc jsem lékařka, dnes a denně pracuji s dětmi a to stejné se mi potvrzuje i z praxe. A možná si řeknete, že ještě ani nemám to dítě a už tu rozdávám rozumy. Ale opak je pravdou. Jsem nastávající maminka, takže jedna z těch, které jsou v cílové skupině pro tuto knihu. A ženy přesně, jako já po knize sáhnou. Proto to píšu a ještě jednou opakuji s respektem k autorkám a jejich pohledu.

mrkačka92
18.09.2022 3 z 5

Určitě nesouhlasím se vším co je v knížce popsáno, ale je zde opravdu dost skvělých nápadů a tipů, na které se těším, že zkusím. Zároveň mi tato knížka pomohla se utvrdit v některých názorech.

Guepp
21.07.2022

Aktuální a lidsky napsané. Moderní přístupy, které teď nejvíce frčí a témata, která se řeší. Čteno v době, kdy jsem už měla 10 měsíční miminko, tak už mi toho kniha moc nedala, respektive jsem informace měla už odjinud. Doporučuji hlavně v prvním těhotenství.

Anténa1991
03.06.2021 5 z 5

Skvěle napsaná "příručka" pro nastávající rodiče
Dokonale se s knihou ztotožňuji. 5*

Nicole_picole
23.05.2021 5 z 5

Doporučuji! Jinak psaná než ostatní, prakticky, zajímavě a vysvětlující fakta ne je jen konstatující.

Turmee
24.03.2021 4 z 5

Knížka, která zase tolik těch informací nemá. Co ale má, je přátelský tón, příjemnou atmosféru a krátké kapitoly.

Autorky velmi snadnou formou prezentují snad všechy základní body péče o dítě. Na jednu stranu odkazují na vědecké výzkumy, na druhou přesné citace chybí.
Podobně je to s těmi tipy. V některých kapitolách jsou až moc do detailů a v některých (zejména těch, které se týkají toho, co je živí), se nedozvíme prakticky nic.

Pro mě nebyla žádná informace nová nebo podstatná, s několika body bych i nesouhlasila. Obecně ale věřím, že pro běžnou maminku to bude hezký úvod do rodičovství.

vevu.
24.03.2021 4 z 5

Vhodné čtení pro nastávající nebo čerstvé maminky. Vžene do vás vlnu pozitivní energie, protože vše se dá zvládnout a na nic nemusí být člověk sám. :)

adorjas
16.03.2021 4 z 5

Príjemná knižka, ktorá nehovorí o tom, čo nedokážete, ale práve o tom, že to dáte ľavou zadnou. Nie sú tam vyložene nejaké extrémne tipy, čo ako dávať jesť, koľko presne gramov, čo a ako s očkovaním a detskými chorobami, ale skôr je to taký booster na sebavedomie, že to fakt zvládnete!

Lunacief
09.02.2021 5 z 5

Knížka se čte moc hezky.
Je plná důležitých informací, které nám podává přijatelnou formou, ale nepodsouvá nám je za každou cenu a spíš se snaží maminky neustále povzbuzovat.
Za mě perfektní kniha pro všechny nastávající mámy, které se chtějí dozvědět něco o těhotenství i mateřství a přitom z toho návalu informací o tom, co rozhodně dělat a co v žádným případě ne nezešílet - v této knížce totiž autorky respektují každé rozhodnutí.

Caithlyn
08.11.2020 5 z 5

Krásně napsaná knížka,co uklidní všechny maminky,které se boji,že něco udělají špatně :)

Jajusenka
30.07.2020 5 z 5

Nejlepší kniha o mateřství. Je psaná moc mile a srozumitelně a obsahuje spoustu informací. Moc děkuji autorkám za tuto knihu, jsem opravdu ráda, že jsem na ní narazila.

Kattie
22.07.2020 4 z 5

Milé, srozumitelné čtení. Oddech po odborných knihách o prvních letech dítěte a těhotenství.

Thalata
10.07.2020 4 z 5

Stručné, rozumně a pozitivně napsané, po přečtení jsem měla hned lepší pocit

majuska88
26.02.2020 3 z 5

Kniha je hezky zpracovaná. Stručná, přečtena za 1 den.

Erinien
04.08.2019 4 z 5

Knížka se mi do ruky dostala úplnou náhodou a když jsem jí četla, tak jsem si neustále říkala, ano, takhle to taky vidím, pod to se klidně i podepíšu. Škoda jen, že jsem to nečetla dřív:)

kikies
29.01.2019 3 z 5

Příjemné, úsměvné a obzory rozšiřující čtení vhodné především pro prvorodičky. Kniha není nějakým hutným výčtem tipů a pokynů, spíše čtivým a rozumným náhledem na nejčastější témata, kterými se čerstvá matka bude chtě nechtě zabývat. Na můj vkus ještě pořád dost alternativní, ne ve všem jsem se našla, ale jak jsem řekla, je to rozumný pohled i na jiné možnosti přístupu, což hodnotím kladně.

těhotenství péče o děti mateřství

Kniha Mámě - Jak mít šťastné miminko a nepicnout se z toho všeho je v