Mama, urob iné ticho!

Mama, urob iné ticho! https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308505/mid_mama-urob-ine-ticho-T4R-308505.jpg 4 9 2

V knižke Mama, urob iné ticho sa stretávame s príbehmi desaťročného chlapca v obyčajnej rodine, ktorý túži po rodinnej harmónii. Autorka metódou zdanlivo protirečivého dialógu privádza dieťa k poznaniu zložitostí života.

broskev28
01.09.2019 4 z 5

Nevím, jak by se s knížkou popasovali dětští čtenáři, navíc v dnešní době. Ale já, která velmi oblibuju knihy Nataši T. pro dospěláky, jsem ji četla se zájmem. A přiznám se, že mě velmi zaujala. Myslím si však, že je určená spíš rodičům než dětem - poskytuje rodičům aspoň orientační (a mnohdy velmi inspirativní) návod, jak se zachovat v určitých situacích, které při výchově potomků víceméně zákonitě nastanou (já chci psa, detektivní Vánoce, smrt strejdy Štěpána). Skvělý byl třeba příběh Vyplašená kukadla a sametové uši:
"Skučel jsem a naříkal nad pokaženým výletem, vyčítal jsem tátovi, co všechno udělal, ale kdyby to nebyl býval udělal, zabil by mi mého zajíce! Zachránili bychom auto před malou bouračkou, byli bychom na výletě, ale zajíc by ležel na silnici jako krvavý hadr a ty legrační sametové uši se nehýbaly . . ."

topi80
23.02.2018 2 z 5

Zřejmě nejvýchovnější dětská kniha, co jsem kdy četl. Ale i když značnou část každé kapitoly zabírá monolog, kdy rodič promlouvá malému potomkovi do duše, aby mu sdělil moudrá slova (trochu to připomíná závěrečné rádobydojemné konce v seriálu Krok za krokem), některé příběhy jsou docela veselé, takže se mi to četlo dobře.

pro děti od 9 let

Nataša Tanská
slovenská, 1929 - 2014
2003  76%Vyznáte se v tlačenici? - Úvod do štikologie
1988  91%Puf a Muf
1978  82%S holkou si nehrajem
1976  73%Mama, urob iné ticho!
2001  80%Proč jdeme mladým na nervy?

Kniha Mama, urob iné ticho! je v