Máma pro Veroniku

Máma pro Veroniku https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/5154/bmid_mama-pro-veroniku-sZz-5154.png 4 275 74

Marie, sestra v nemocnici, žije v manželství, ve kterém je víc zla a smutku než hezkých chvil. Navzdory tomu však se svým mužem Petrem zůstává: nechce zradit své dívčí sny a hlavně touží naplnit ten nejpodstatnější - mít dítě. Když ji přeřadí z ženského oddělení na kojenecké, jsou dny, kdy má pocit, že to nezvládne. Drží v náručí něžné uzlíčky, ale žádný z nich jí nepatří. Po deseti letech se přece jen odhodlá od manžela odejít, i když je přesvědčená, že kromě práce v nemocnici, která ji baví a naplňuje, a večerní samoty v oblíbeném křesle u knížky nebo pletení ji už nic jiného nečeká. Cesty osudu jsou však nevyzpytatelné a vždy dokážou něčím překvapit...... celý text

Danago
16.08.2017 5 z 5

Marie velmi touží po dítěti, ale po deseti smutných letech v krutém manželství stále dítě namá. Nakonec dojde k rozhodnutí se od manžela odejít. Je přesvědčená , že už ji nečeká žádné překvapení a radost, ale když se člověk smíří s osudem, osud mu připraví překvapení.
Táňa Keleová-Vasilková umí skvěle psát a tato knížka patří k tomu nejlepšímu, co napsala. Příběh je velmi poutavý, krásný, silný a dojemný. Knížka se čte jedním dechem. Doporučuji.

micha-ella
23.06.2017 2 z 5

Románek nic moc.

EvikU.
07.04.2017 5 z 5

Tahle kniha mě zase hodně zasáhla. Byl to silný příběh. Četla jsem jedním dechem a doufám, že mě nic podobného nikdy nepotká.

ritz
13.02.2017 5 z 5

Pěkné, krásně se četlo. Marii jsem fandila, že se dokázala zbavit násilnického manžela. Lituji všechny ženy, které si musí něčím takovým projít a obdivuji je, když dokážou odejít a začít znovu.

helča5
11.12.2016 5 z 5

Kniha se krásně četla,ukázala,jak je pro ženu důležité mít děti,které naplňují její život a jak je někdy cesta k otěhotnění složitá,manžel Petr mi naháněl hrůzu a jsem ráda,že mám hodného muže a skvělé 3 děti,je to nejvíc,co mi mohl život dát.

Lenča01
11.11.2016 5 z 5

Krásná, oddechová a napínavá knížka :) .. Doporučuji!

Miro67
10.09.2016 2 z 5

Oddechová kniha, jednoduhý děj, žádná velká překvapení, zkrátka příběh ze života. Jen mne trochu zarážela Mariina pracovní doba - bezdětná, později dokonce bez manžela a nesloužila odpolední, noční a prakticky ani víkendy?

popeluška
01.09.2016 5 z 5

Pohodové a krásné čtení ...opět mě kniha od této autorky nezklamala :-) už se těším na další

majík1
04.07.2016 5 z 5

Pro mě jedna z nejhezčích knih od autorky.

Šánka
24.05.2016 5 z 5

Moc povedená knížka, pro mě od Táni K.V. asi jedna z nejlepších. Příběh sestřičky Marie je příběhem ze života, kterých je kolem nás plno. Téma domácího násilí, touhy po obyčejném štěstí, lásce a mateřství mě chytil za srdce. A ženám, které si prožívají jako Marie své domácí peklo, bych přála, aby našly v sobě sílu svůj život změnit.

Pistácie
10.01.2016 4 z 5

Spousta okamžiků a částí příběhu se dalo dobře předvídat. I přesto mě příběh vtáhnul tak neskutečně a nepustil. Téma domácího násilí, lásky a nenávisti, to je velmi citlivé a bolavé téma. Snad u žádné knihy se mi neprojevilo tolik emocí, tolik strachu a bolesti, který jsem s hlavní hrdinkou prožívala s každou ránou, pěstí, nebo kopancem do břicha. Nikdy jsem neměla tak na krajíčku...

Marselle
17.11.2015 5 z 5

Velice pěkný, a čtivý příběh. Marii jsem fandila a jsem ráda, že kniha dopadla jak dopadla ;-) Doporučuji její přečtení.

TaLu
06.10.2015 5 z 5

Z knih, které jsem od autorky přečetla, zůstala tato kniha, kterou jsem kdysi četla jako první, jedničkou.
Uvěřitelný, lidský příběh života, zasazený do zajímavého lékařského prostředí, jsem přečetla velmi rychle.
Hlavní hrdince jsem přála, aby vybojovala všechno, co bylo třeba v jejím životě proměnit.
Doporučuji.
V naší knihovně jedna z nejoblíbenějších knih.

Ankavi
28.09.2015 4 z 5

Autorka opět nezklamala, příběh je trochu jako z pohádky, která začíná jako horor, ale má dobrý konec. Nicméně samotný příběh je vykreslen velmi reálně, citlivě a popisuje strasti blízké mnoha lidem. I proto je tato autorka tolik oblíbená i mezi "nečtenáři" - umí zaujmout detaily i skvěle popsanými city a pocity, přesto se nejedná o přeslazenou červenou knihovnu.

Pet 34
28.02.2015 5 z 5

Příběh se mi opravdu moc líbil, krásný konec, slzy na krajíčku..

Leniiis
18.02.2015 5 z 5

Krásná knížka jako všechny od této autorky, ale jedna věc mi trochu vadila a to, že některý věci co se týkají vztahu hlavní hrdinky a Vladimíra byly až moc roztahaný.

Jajina555
09.02.2015

První kniha od této autorky, přečtená jedním dechem a už jsem začala číst druhou

Pája1965
29.01.2015

Moc pěkná kniha. Kdo tento žánr čte, doporučuji.

alnahu
12.12.2014 5 z 5

Podle mne nejde o sladký románek červené knihovny ,ale příběh ze života, který šťastně skončí. Bohužel ne všechny ženy ,jako Marie ,najdou v sobě takovou odvahu aby se od svého tyranského manžela odešly. O takovýchto případech denně slyšíme a možná by tato kniha leckteré ženě pomohla v odhodlání změnit svůj osud.

mischapida
09.11.2014 5 z 5

Moje první kniha od této autorky a způsobila to, že už mám skoro všechny knihy, které vyšly v češtině. Ráda se k ní po čase vrátím.

2011  82%Dva životy
2003  81%Manželky