Mám nad tebou moc

Mám nad tebou moc https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413823/bmid_mam-nad-tebou-moc-MnC-413823.jpg 4 469 159

Co by vás donutilo zasáhnout? Když Ella Longfieldová náhodou vyslechne ve vlaku rozhovor dvou atraktivních mužů s mladými dívkami, nemyslí si o tom vůbec nic – dokud jí nedojde, že ti dva právě opustili vězení. V ten moment se v ní probudí mateřský instinkt. Rozhodne se zasáhnout, ale něco ji od toho odradí. Druhého dne se ze zpráv dozvídá, že jedna z dívek – krásná, zelenooká Anna Ballardová – zmizela. O rok později je Anna stále ještě pohřešovaná. Ella trpí pocitem viny, protože nic nepodnikla, a zdá se, že není jediná, kdo jí to nemůže zapomenout. Někdo jí posílá výhružné dopisy – dopisy, díky nimž se bojí o svůj život. Výroční výzva odhaluje, že Annini příbuzní i přátelé skrývají nemalá tajemství. Dokonce ani její nejlepší kamarádka Sarah neřekla o tom, co se té noci stalo, úplnou pravdu. I její rodiče mají co skrývat. Někdo ale ví, kde Anna je – a hodlá si to nechat pro sebe…... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: ekniha , Ikar (ČR)

I Am Watching You , 2017

AkiKagami
30.09.2019 5 z 5

Tuto knihu mi půjčila a doporučila sestra a mohu říci, že jsem za to vděčná. Moc povedený příběh. Ze začátku jsem se ztrácela, když jsem přemýšlela kdo je kdo a z jakého pohledu je to psané. Ale rychle jsem se zorientovala. Kniha mě tak pohltila, že jsem nedokázala přestat číst, což se mi za poslední dobu nestalo. Konec sice nebyl pro mě překvapivý. A vraha jsem znala díky jedné větě. Ale přesto jsem to hltala a byla napjatá, jak vraha usvědčí. Kniha má smutný i šťastný konec. Byla jsem do příběhu vžita dost, ale ne zas tak dost, abych uronila slzy, jak je mým zvykem. Ale přesto hodnotím knihu pozitivně a plný počet hvězdiček. :)

evik_svistik
27.09.2019 5 z 5

Od prvního do posledního slova mě kniha držela a nakonec jsem dočetla s otevřenou pusou. Styl psaní mi maximálně vyhovoval. Za mě jeden z top thrillerů.

Verisvlckova
19.09.2019 3 z 5

Kniha je neskutečně čtivá, chytla mě hned od první stránky. Kapitoly jsou krátké, a každá se týká vždy jedné postavy, většinou končí nedořešeným dějem a tak vás nutí číst dál a dál. Konec překvapivý, pachatele jsem neodhalila, stejně jako toho, kdo posílal výhružné dopisy. Avšak i přesto mi konec přišel strašně ukvapený. Dějové linky nedořešené, v podstatě ukončené pár řádky v poslední kapitole, což je podle mě velká škoda. Doporučuji spíše nenáročným čtenářům.

eva3992
11.09.2019 4 z 5

Příběh Elly, která vyslechne ve vlaku rozhovor dvou dívek, které se právě seznámily s muži, kteří jsou na cestě z vězení. Ella má pocit, že by měla zasáhnout, aby se dívkám třeba něco nestalo, ale nakonec nic neudělá. Druhý den ráno zjistí, že jedna z dívek je pohřešovaná.
Ani po roce vyšetřování není jasné kam a jak mladá Anna zmizela a Ella se celou dobu trápí, že tenkrát nezasáhla. Navíc začala dostávat anonymní dopisy o tom, že ji někdo sleduje.
Kniha je vyprávěna z pohledu několika osob a každý má své tajemství. V průběhu času odhalujete jednotlivé postavy a dáváte si dohromady příběh, který Vás celou dobu udržuje v napětí.
Vůbec jsem neodhadla, jak Anna zmizela, ani kdo posílal Elle dopisy.
Spíše než thrillerem bych příběh považovala za detektivku.
Knížka je velice čtivě napsaná, je přehledná kdo je kdo. Někdy se trochu opakují myšlenky, ale jinak fajn čtení.

L.Helena
09.09.2019 4 z 5

Knížka mě chytla hned od první kapitoly. Některé pasáže by možná mohly být napsány s trochu větším napětím, ale i tak celkem dobrý thriller. Obsahuje jak děj a zvraty, tak i vykreslení postav, jejich pocity a pochybnosti.

hzd
09.09.2019 4 z 5

Knížka se mi líbila. Četla se rychle. Bylo tam celkem dost postav, ale zorientovala jsem se dobře. Konec byl nečekaný. Víc prozrazovat nebudu, přečtěte si ji.

Janyssek
01.09.2019 2 z 5

No...čekala jsem víc... akci, napětí, větší propracovanost... špatné to není....ale kousala jsem...

SimonaP
28.08.2019 3 z 5

Od knihy jsem čekala něco víc, něco napínavého, odvíjejícího se od situace ve vlaku a ono nakonec nic. Ani tam nebylo nic o sledování, které se nijak nerozvinulo, motiv zločinu divný, pachatel nezajímavý.

Kashi
27.08.2019 5 z 5

Kniha mě chytla a nepustila. Napsaná velmi čtivě, navíc s překvapivým koncem, který jsem vůbec nečekala, přesto je velmi uvěřitelný.

Pája699
20.08.2019 2 z 5

Tak mě bohužel kniha vůbec nenadchla. Chyběla mi tam jiskra, šťáva, napětí, vzrušení. celý děj se tak nějak táhl a konec nebyl zase tak překvapivý....

tomm.ik
18.08.2019 2 z 5

Kniha má svižné tempo a budete ji mít přečtenou za chvíli, což je jediné plus, které bych o ní mohl říct. Samotný námět a myšlenka je dobrá, ale ve výsledku nepřináší vůbec nic nového. Dějové zvraty jsou tu v podstatě jen dva a z toho je nejlepší konec, protože pasáž ve Španělsku je nudná a natahovaná a nepřináší žádný posun ve vyšetřování zmizení mladé Anny.
Nejvíce mě štvaly konce kapitol, které Vás nutí číst dál a dál, jenže v další kapitole nedozvíme vůbec nic.
Samotný závěr pro mě nebyl žádným velkým překvapením a onen neznámý "Sleduju tě" nedostal, kromě jedné kapitoly, žádný prostor, což mě docela mrzelo.

Theresa.2679
13.08.2019 5 z 5

Výborná kniha, líbil se mi pohled více postav, styl psaní ... knihu jsem měla přečtenou za chvilku. Trochu mi chyběl závěr u dalších postav, i když lehce nastínen byl, konec za mě přišel moc rychle :D

kneslova
08.08.2019 5 z 5

Je patrné, že tato kniha dělí čtenáře na "nic moc!" a "super". Já patřím k těm druhým. Zajímavý námět, střídání podezřelých, je to napínavé a velice mě bavily pasáže o floristice, Elle je totiž květinářka. Myslím, že pachatele není možné uhodnout, já jsem spokojená.

xena2711
05.08.2019 3 z 5

Bohužel mě kniha moc nezaujala. Námět dobrý, ale nic moc pojatý. Dost překombinované. Dočetla jsem, ale bum se nekonal.

Zumina
01.08.2019 5 z 5

Výborná kniha a velmi napínavý konec.

Lindulinek
30.07.2019 5 z 5

Kniha byla čtivá a líbila se mi. Závěr jsem nečekala a díky tomu dávám knize vysoké hodnocení.

Peace
29.07.2019 3 z 5

"Člověk by se měl zajímat víc o to, co si myslí o ostatních, než co si oni myslí o něm."

Kniha mě nijak nezaujala, bohužel spíše zklamání. Ani závěr mi nepřišel nijak světoborný.
Čím více thrillerů vychází, tím je obtížnější najít nějaký, který opravdu stojí za to.

monci6485
28.07.2019 3 z 5

Polovina knihy je taková příručka o aranžování květin. Vyprávění stylem "abych byla upřímná" a "pravdu?" fakt nemusím. Vlastně se nic neděje až na poslední kapitoly, které zachrání knihu před fiaskem.

iveetka
26.07.2019 3 z 5

Příběh zajímavý stejně jako závěr knihy. Nicméně na můj vkus to bylo napsané příliš kombinovaně z čehož jsem měla utahaný dojem. Nejsem z knihy ani zklamaná ani nadšená.

Irsaf
22.07.2019 5 z 5

Kniha mě bavila. Četlo se to rychle. Příběh Sarah tam ani být nemusel, nebo ne tak často.