Malý princ s rozšířenou realitou

Malý princ s rozšířenou realitou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528912/bmid_maly-princ-s-rozsirenou-realitou-6589dee7a0ead.jpg 4 16253 16253

Kniha Vám za pomoci rozšířené reality zavede do pohádkového světa. Představte si, že jste ztraceni v poušti, daleko od jakéhokoli obydleného místa, a čelíte malému blonďatému chlapci, který se zjevuje odnikud. Pokud vás navíc tento malý chlapec naléhavě požádá, abyste nakreslili ovci, jste více než překvapeni! Máte jen jednu otázku: chcete vědět, odkud tento podivný mužíček přišel, a chcte znát jeho příběh. Otevírá se vám podivný a poetický svět, naplněný metaforami, popsaný slovy „malého prince“, který také přináší do našeho světa zcela nový vzhled, plný naivity, svěžesti a vážnosti. Velmi rychle objevíte podivné planety obývané obchodníky, pijáky, domýšlivými lidmi, zapalovači lamp. Tato snová evokace, na které se podílejí autorovy akvarely, má všechno iniciační cesty, kde se dítě naučí základní bohatství lidských vztahů a tajemství, které je řídí: „Člověk vidí dobře jen srdcem , to, co je podstatné, je pro oko neviditelné. “ Tato zásadní literární práce, tato kniha od Saint-Exupéryho, je dílem, které budeme rádi vyprávět našemu dítěti, stránku po stránce, také příběh znovuobjevení dítěte, kterým jsme kdysi byli, než jsme se stali dospělými.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Design Media Publishing

Le Petit Prince , 1943

Aligi
02.06.2023 5 z 5

Kdo by neznal Malého prince - ta knížečka je srdcovka. Poprvé jsem ji četla na základce, ale moc jsem ji nepochopila, spíš se mi líbila ilustrace. Teď v pozdějším věku se k ní moc ráda vracím. Vždy najdu něco jiného, co mě chytne za srdce. :-)

Gedofrey
02.06.2023 5 z 5

Knížku jsem poprvé slyšel jako dítě v audio verzi, tuším od Bohdalové? Už tehdy jsem ji měl hrozně rád. V dospělosti mě ale nadchla zřejmě ještě mnohem více. Knížka plná krásných myšlenek, oddechová i náročná. Jak se čtenář zrovna cítí. Určitě jsem nečetl naposledy.

hashashin1238
30.05.2023 5 z 5

Už jako malý jsem tuto knížku četl na prvním stupni a četl jsem ji spíše jako pohádku a detailů v ním jsem si moc nevšímal. Potom co jsem postupně víc a víc o této knížce slýchával a teď když jsem ji dostal za úkol na český jazyk přečíst, jsem si ji přečetl a já.. já žasnu. Ta knížka má krásný, stručný, líbezný příběh, čte se to krásně, zároveň rychle a jedním dechem, jak je krátká a zároveň vás obohatí. Jak už stylem psaní pana Exupéryho. Jeho příhodami. Těmi postavami v knížce. Jednoduchými ilustracemi. Dojemnými větami a pravdivých věcech o životě, který vám zůstanou v srdci. Ačkoliv to říká každý, ale je to knížka co si každý musí přečíst a jistě se k ní budete vracet a číst ji budou další generace čtenářů. Sice je knížka krátká, ale rád knížce udělím 8-9/10.

kralicekP.
28.05.2023 2 z 5

(SPOILER) Malý princ je kniha o Malém Princi, který žije na své planetě a stará se o ni. Chodí na výpravy a cestuje na další planety, kde nachází mnoho lidí. Nakonec přijde na planetu Země, tam si ochočí lišku a s ní začíná být kamarád. Potom se vrátí na svoji planetu. Knížka se mi moc líbila.

AngeliS
28.05.2023 5 z 5

Dodnes to slyším hlasem naší paňčelky, jak to četla. Ona to uměla! Dala tomu ještě přidanou hodnotu. Už tak skvělému příběhu. Takže k ní cítím ještě takový kousek nostalgie. "Nakresli mi beránka."

kacinekgott
23.05.2023 5 z 5

S každým dalším přečtením tu knihu miluju víc a víc.

tetanurae
23.05.2023 5 z 5

Dvě sopky jsou činné a jedna nečinná, ale člověk nikdy neví...
Přicházím s doporučením na nostalgicky známou klasiku, již není třeba více představovat. Avšak i přesto si dovolím pár řádků napsat.

Když vypravěč příběhu uvízne s letadlem uprostřed pouště, zjeví se mu malý chlapec. A dožaduje se kresby beránka. Avšak takového, co mu neokouše milovanou pyšnou květinu se čtyřmi trny. S postupem času chlapec - Malý princ - vypráví svou cestu napříč snovou galaxií a líčí, jak krok za krokem objevoval moudrost a snažil se porozumět světu dospělých.

Antoine de Saint Exupéry nemohl lépe vystihnout s pomocí myšlení malého chlapce strasti pozemského života, jeho zásad, dobrých mravů i jeho skutečného smyslu. Kniha je protkaná alegorií a metaforickými přirovnáními, jež nás nutí k zamyšlení a ukazují cestu lásky, pokory i porozumění.

Celkové hodnocení 90% -hluback-

lilly1
21.05.2023 5 z 5

Poprvé jsem knihu četla před lety a byl to pro mne jen příběh o setkání s Malým princem a o jeho vyprávění o planetách .Po přečtení dnes vnímám obsah úplně jinak a až mne zaráží,kolik pravdy je v něm ukryto!

Elaila
14.05.2023 5 z 5

Nádherná kniha, kterou si znovu ráda přečtu každý rok a vždy v ní najdu něco nového.

Aliii
13.05.2023 4 z 5

Před lety v rámci povinné četby mě Malý princ moc nezaujal. Teď, v pokročilé dospělosti, jsem ocenila filozofické myšlenky i možnost vnímat okolní svět opět očima dítěte. Část knížky jsem předčítala i čtyřletému synovi a líbila se i jemu.

špulo
12.05.2023 5 z 5

Kniha krásna vo svojej jednoduchosti a ešte krajšia vo svojej hĺbke. Celorodinná záležitosť ;))

Belanna
09.05.2023 5 z 5

Opět jsem si ověřila, že tato knížka po každém dalším přečtení přinese nové pocity a nové poznatky. Čím je člověk starší, tím více jí chápe a rozumí ....

E.T.007
05.05.2023 4 z 5

Opäť jedna z kníh povinnej literatúry, ktorá stojí za prečítanie. Nie som z nej úplne namäkko, ale páčila sa mi. Je to taký trošku zvláštny príbeh, ktorý je popretkávaný viacerými peknými myšlienkami. Tak sa nenechajte odradiť tým odpudzujúcim slovom POVINNÁ literatúra. :)

lukaskmn1
04.05.2023 5 z 5

Velmi dobrá kniha. Pochybuji, že tam šlo o to, aby byl děj plynulý. Přečetl jsem si ji rovnou dvakrát, vzhledem k její délce. Jinak samozřejmě doporučuji, je to prostě klasika, kterou by měl mít přečtenou každý. Osobně nijak netvrdím, že se jedná o nejlepší knihu ze všech, to samozřejmě ne, ale také nijak neříkám, že od toho má daleko.

Evkaha
27.04.2023 3 z 5

Nooo, třičtvrtě knihy jsem si říkala - jo, myšlenku to má, ale že bych z toho byla nějak odvařená... - překvapivě mě rozsekal konec, od části jak šli hledat studnu - proto tři hvězdy a někdy možná přehodnotím celou knihu na lepší.

Petr13103
27.04.2023 2 z 5

Nedočteno, jak to mám říct, řeknu to asi tak: nepochybuji o tom že má kniha hlubší psychologický pojem, to tedy nepopírám, ale připadá mi to takové bez děje, takové plytké a jalové. A abych se přiznal tak knihy čtu s tím očekáváním že do mě děj napumpuje to nadšení a to je to co mě baví. Tato kniha by byla tudíž lepší kdyby byla napínavější zápletka a případně do toho zakomponovat i psychologické pojetí. Malému princi ještě šanci dám, ale zatím 2*.

Mayaotzin
25.04.2023 5 z 5

Komu unikne hluboká myšlenka malého prince, tomu unikne všecko podstatné. Tohle bude mít vždycky místo v mém srdci.
A vůbec..."nakresli mi beránka"

Chris97
23.04.2023 5 z 5

Milý příběh o Malém princi, který si žil na své malé planetce a vydává se na cestu. Během cesty potkává různé lidi - Lampaře (dělá svou práci, i když postrádá smysl), Pijana (pije, aby zapomněl, že se stydí, že pije) či Domýšlivce (narcis). To jsou lidé, s kterými se setkáváme, ba i někdy stáváme, i my samotní.

Je to filozofická, útlá knížka, z které si každý vezme to, co chce. Myšlenek mezi řádky je nepočítaně moc.

Andi
16.04.2023 4 z 5

Útlá knížečka, která se přeceňuje. Přesto na téma iracionality a hlouposti lidského konání patří k těm lepším. Jiná díla autorova se týkají létajících strojů a pilotů - Při srovnání děl mi připadalo, že Malého prince snad Exupéry ani nemohl napsat, tak moc byl způsob psaní rozdílný. Nebo to bylo ztraceno v překladu.

EliskaD
14.04.2023 5 z 5

´Když jde člověk stále rovně, daleko nedojde.´

Z knihy by se dala citovat snad každá věta.