Malý princ s rozšířenou realitou

Malý princ s rozšířenou realitou https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528912/bmid_maly-princ-s-rozsirenou-realitou-6589dee7a0ead.jpg 4 16256 16256

Kniha Vám za pomoci rozšířené reality zavede do pohádkového světa. Představte si, že jste ztraceni v poušti, daleko od jakéhokoli obydleného místa, a čelíte malému blonďatému chlapci, který se zjevuje odnikud. Pokud vás navíc tento malý chlapec naléhavě požádá, abyste nakreslili ovci, jste více než překvapeni! Máte jen jednu otázku: chcete vědět, odkud tento podivný mužíček přišel, a chcte znát jeho příběh. Otevírá se vám podivný a poetický svět, naplněný metaforami, popsaný slovy „malého prince“, který také přináší do našeho světa zcela nový vzhled, plný naivity, svěžesti a vážnosti. Velmi rychle objevíte podivné planety obývané obchodníky, pijáky, domýšlivými lidmi, zapalovači lamp. Tato snová evokace, na které se podílejí autorovy akvarely, má všechno iniciační cesty, kde se dítě naučí základní bohatství lidských vztahů a tajemství, které je řídí: „Člověk vidí dobře jen srdcem , to, co je podstatné, je pro oko neviditelné. “ Tato zásadní literární práce, tato kniha od Saint-Exupéryho, je dílem, které budeme rádi vyprávět našemu dítěti, stránku po stránce, také příběh znovuobjevení dítěte, kterým jsme kdysi byli, než jsme se stali dospělými.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Design Media Publishing

Le Petit Prince , 1943

Ronie Gray
10.04.2011 5 z 5

První kniha při které mi vhrkly slzy do očí hned při věnování ...

bararich8
04.04.2011 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná...určitě se k ní někdy vrátím. Musí být krásné mít ji doma v poličce.

Kvothe
31.03.2011 5 z 5

Velmi obsháhlý úvod do filosofického myšlení :-)) Tato kniha obsahuje tolik promatizací a i odpovědí na tolik otázek běžného života, že téměř na jakýkoliv každodenní rozhovor lze v ní najít odpoveď a cestu jejího řešení. Vypadalo by ale asi zvláštně, kdyby se někdo hádal v hospodě o politice a vy byste vytáhli Malého prince a ukázali například na scénu s králem, který může přikazovat všemu. Bez slov byste knihu zavřeli a vzali to jako svou odpověď - vždyť tam je i tohle. Povinná kniha pro každého, kdo má mysl otevřenou - jinak ji nelze pochopit.

pajunček
28.03.2011 5 z 5

Kouzelná kniha! Když ji čtete v dětství je to "jen" příběh, úplně jinak ji člověk chápe v dospělosti.

Addie
27.03.2011 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem Malého prince nečetla v rámci povinné četby, ale na základě vlastního výběru, protože mám pocit, že by mi z něj asi leccos uniklo (i tak však nejsem ,,dospělá" a všemožně se dospělosti bráním, protože zkrátka nechci přestat vidět slona v hroznýši:o)).
Když nad tím tak přemýšlím, tahle kniha mě přivedla k četbě a lásce k četbě jako takové.
Pokud jednou vidíte, co je očím neviditelné, nelze tuto knížku nemilovat - toť můj názor.
A nebudu lhát, když napíšu, že jsem navždy zodpovědná za to, že jsem ji k sobě připoutala...

kapllu
21.03.2011 5 z 5

V jednoduchosti je krása. I když Malý princ byl vydán za druhé světové války, neztrácí na půvabu a naléhavosti. Vždyť i dnes máme krále, domýšlivce, pijany, zeměpisce a další... Každý si určitě v princovi najde to své.
Já jen doufám, že vždycky budu mít svou květinu, tu jedinou v celém vesmíru.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

K téhle knížce není co dodat, naprosto mě uchvátila od samého začátku. Hodnocení 5 hvězdiček nestačí...

Blazitek
09.03.2011 5 z 5

nadčasová knížka..kdo chce,tak v tom vidí víc,než by si prvně myslel..

Lorett
09.03.2011

pro mě zkrátka překrásná a věčná

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Poprvé jsem ji četla jaké dítě a viděla v ní poze samotné putování Malého prince. Podruhé jsem ji četla nedávno a našla jsem v ní úplně nové rozměry a jsem si jistá, že s každým dalším přečtením bude kniha pokaždé něčím nová a nečekaná.

st.me
28.02.2011 4 z 5

Četla jsem ji jako školou povinná a nedávno jsem se k ní vrátila a tak trochu jsem doufala, že se přidám k zástupům těch, pro které je tato knížka nejoblíbenější. U mě se tak nestalo. Pochopila jsem, nebo aspoň si to myslím, co chtěl autor říct všemi těmi planetkami a jejich obyvateli. Dojímá mě princova naivita a upřímnost. A tak jako předtím i teď jsem byla smutná, když se princ vracel na svou planetu. Kniha je krásná, ale pro mě ne tak stěžejní.

Slečna L.
20.02.2011 5 z 5

MOJE kniha. Při každém čtení nacházím nové a nové rozměry každé věty, každého slova! Skláním se před panem Exupérym!

joehot
18.02.2011 5 z 5

Jak snadno se hodnotí takhle krásné knihy.

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

Tuto knihu čtu pokaždé, když si na ni vzpomenu. Takže prakticky denně. Jedno z největších děl 20. století a jedna ze dvou knih Mého srdce.

Teru
30.01.2011 5 z 5

Malý Princ je prostě srdeční záležitost. Pokaždé v té knize najdu něco nového a pokaždé mám ten pocit, jako bych objevila minimálně další planetu.
Úžasná kniha

Vendulik
26.01.2011 1 z 5

Tato knížka se mi moc nelíbíla, ale musela jsem to přečíst povinná četba.

dedjr
11.01.2011 5 z 5

Jinak se čte v 7 letech, jinak když je člověku let 20 a v 70 opět odlišně. Kouzelná kniha. A to nové prostorové vydání od Albatrosu - mňam !

misulin
03.01.2011 5 z 5

Člověk, co nemá v srdci něco málo ze svého dětství, nemůže tuhle knížku pochopit :) Má mé čestné místo v knihovně

Apoxyomenos
24.12.2010

pripajam sa k odporcom tejto knihy, ano pekne, zlate, prijemne az je niekedy z toho cloveku na zvracanie. pri debatach s ludmi som sa k dielu radsej nevyjadroval aby som nebol ukrizovany a podobne, ale nesadlo mi to a som rad ze to bolo tak kratke, no jo kazdy ma iny vkus

lucajda
23.12.2010 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla, a ráda se k ní vracím.

"A přijde-li k vám pak dítě a bude se smát, bude mít zlaté vlásky a nebude odpovídat, když se ho budete ptát, snadno uhodnete, kdo to je. Buďte tak hodní a nenechte mě tak smutného: rychle mi napište, že se vrátil..."

Smutná,veselá krása