Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353444/bmid_maly-princ-kolibri-vydani-VGi-353444.jpg 4 16243 2195

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

bararich8
04.04.2011 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná...určitě se k ní někdy vrátím. Musí být krásné mít ji doma v poličce.

Kvothe
31.03.2011 5 z 5

Velmi obsháhlý úvod do filosofického myšlení :-)) Tato kniha obsahuje tolik promatizací a i odpovědí na tolik otázek běžného života, že téměř na jakýkoliv každodenní rozhovor lze v ní najít odpoveď a cestu jejího řešení. Vypadalo by ale asi zvláštně, kdyby se někdo hádal v hospodě o politice a vy byste vytáhli Malého prince a ukázali například na scénu s králem, který může přikazovat všemu. Bez slov byste knihu zavřeli a vzali to jako svou odpověď - vždyť tam je i tohle. Povinná kniha pro každého, kdo má mysl otevřenou - jinak ji nelze pochopit.

pajunček
28.03.2011 5 z 5

Kouzelná kniha! Když ji čtete v dětství je to "jen" příběh, úplně jinak ji člověk chápe v dospělosti.

Addie
27.03.2011 5 z 5

Jsem moc ráda, že jsem Malého prince nečetla v rámci povinné četby, ale na základě vlastního výběru, protože mám pocit, že by mi z něj asi leccos uniklo (i tak však nejsem ,,dospělá" a všemožně se dospělosti bráním, protože zkrátka nechci přestat vidět slona v hroznýši:o)).
Když nad tím tak přemýšlím, tahle kniha mě přivedla k četbě a lásce k četbě jako takové.
Pokud jednou vidíte, co je očím neviditelné, nelze tuto knížku nemilovat - toť můj názor.
A nebudu lhát, když napíšu, že jsem navždy zodpovědná za to, že jsem ji k sobě připoutala...

kapllu
21.03.2011 5 z 5

V jednoduchosti je krása. I když Malý princ byl vydán za druhé světové války, neztrácí na půvabu a naléhavosti. Vždyť i dnes máme krále, domýšlivce, pijany, zeměpisce a další... Každý si určitě v princovi najde to své.
Já jen doufám, že vždycky budu mít svou květinu, tu jedinou v celém vesmíru.

Trina1
12.03.2011 5 z 5

K téhle knížce není co dodat, naprosto mě uchvátila od samého začátku. Hodnocení 5 hvězdiček nestačí...

Blazitek
09.03.2011 5 z 5

nadčasová knížka..kdo chce,tak v tom vidí víc,než by si prvně myslel..

Lorett
09.03.2011

pro mě zkrátka překrásná a věčná

Domenica
03.03.2011 5 z 5

Poprvé jsem ji četla jaké dítě a viděla v ní poze samotné putování Malého prince. Podruhé jsem ji četla nedávno a našla jsem v ní úplně nové rozměry a jsem si jistá, že s každým dalším přečtením bude kniha pokaždé něčím nová a nečekaná.

st.me
28.02.2011 4 z 5

Četla jsem ji jako školou povinná a nedávno jsem se k ní vrátila a tak trochu jsem doufala, že se přidám k zástupům těch, pro které je tato knížka nejoblíbenější. U mě se tak nestalo. Pochopila jsem, nebo aspoň si to myslím, co chtěl autor říct všemi těmi planetkami a jejich obyvateli. Dojímá mě princova naivita a upřímnost. A tak jako předtím i teď jsem byla smutná, když se princ vracel na svou planetu. Kniha je krásná, ale pro mě ne tak stěžejní.

Slečna L.
20.02.2011 5 z 5

MOJE kniha. Při každém čtení nacházím nové a nové rozměry každé věty, každého slova! Skláním se před panem Exupérym!

joehot
18.02.2011 5 z 5

Jak snadno se hodnotí takhle krásné knihy.

pankaplan
13.02.2011 5 z 5

Tuto knihu čtu pokaždé, když si na ni vzpomenu. Takže prakticky denně. Jedno z největších děl 20. století a jedna ze dvou knih Mého srdce.

Teru
30.01.2011 5 z 5

Malý Princ je prostě srdeční záležitost. Pokaždé v té knize najdu něco nového a pokaždé mám ten pocit, jako bych objevila minimálně další planetu.
Úžasná kniha

Vendulik
26.01.2011 1 z 5

Tato knížka se mi moc nelíbíla, ale musela jsem to přečíst povinná četba.

dedjr
11.01.2011 5 z 5

Jinak se čte v 7 letech, jinak když je člověku let 20 a v 70 opět odlišně. Kouzelná kniha. A to nové prostorové vydání od Albatrosu - mňam !

misulin
03.01.2011 5 z 5

Člověk, co nemá v srdci něco málo ze svého dětství, nemůže tuhle knížku pochopit :) Má mé čestné místo v knihovně

Apoxyomenos
24.12.2010

pripajam sa k odporcom tejto knihy, ano pekne, zlate, prijemne az je niekedy z toho cloveku na zvracanie. pri debatach s ludmi som sa k dielu radsej nevyjadroval aby som nebol ukrizovany a podobne, ale nesadlo mi to a som rad ze to bolo tak kratke, no jo kazdy ma iny vkus

lucajda
23.12.2010 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knih co jsem četla, a ráda se k ní vracím.

"A přijde-li k vám pak dítě a bude se smát, bude mít zlaté vlásky a nebude odpovídat, když se ho budete ptát, snadno uhodnete, kdo to je. Buďte tak hodní a nenechte mě tak smutného: rychle mi napište, že se vrátil..."

Smutná,veselá krása

SaKarolinka