Malý princ ekniha

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/35_/353444/maly-princ-kolibri-vydani-VGi-353444.jpg 4.511094
Série:

Malý princ (1.)

Orig. název:

Le Petit Prince (1943)

Žánr:
Literatura světová, Pro děti a mládež, Příběhy
Vydáno: (ekniha), Albatros (ČR)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (1419)

Kniha Malý princ

Přidat komentář
Fazulajda
předevčírem

Většinou hledám důvod k tomu, proč mám z knihy jaký pocit. Tady ne. Nebylo kde hledat. Pochybuju, že nějaký byl. A upřímně mi ten podivně smíšený pocit stačí. Ale co se myšlenky týče. Jsem na ni buď moc malá nebo není tak hluboká, jak jsem čekala.

Nelíísek
14. února

Krásná krátká kniha, dokonalá k zapamatování, její poselství se vám vpadlí až do srdce, k maturitě ideální!

Safinka
14. února

krásná kniha, zajimává

oblakaknih
12. února

Nádherná kniha. Podle mě jeden z prvků knihomolstvi

RaDUCHa79
12. února

Hořkosladký bonbon v celofánu nostalgie… Kniha plná mouder psaných nejen mezi řádky … Kniha na celý život … Kniha, ke které se vždy ráda vrátím …

artabanb
11. února

Hezký příběh, ve kterém si najde každý to své.

Aaloha
10. února

Jako dítě jsem knihu nechápala tak jsem si jí přečetla znovu jako dospělá. Nijak mě nenadchla, hodnocení knihy dospělými je až nadhodnocené. Malý princ mi připadal rozmazlený, nebyl mi ničím sympatický. Určitě se ke knize znovu nevrátím. Dcera zná kreslený film a také z příběhu není nijak nadšená.

Sigas
10. února

Opravil jsem si mylnou představu. Čekal jsem, že Malý princ je trochu infantilní a růžově bolestínský. A třebaže to může být pravda o malém princi jako postavě, knížka jako celek je dospělá, hluboce psychologická a v její moudrosti zřetelně slyším Citadelu. Je to sice velice smutný a osamělý příběh, ale končí vykoupením. To není levné, ale stojí všechno.

Sam_Brun
06. února

Přesto že mi všichni říkali ať malého prince nečtu že to nebudu chápat tak jsem si ho přečetl abych jim ukázal že se mílili.
Překvapilo mne že na tak málo stranách toho autor dokázal tolik vzdělit.
Bylo to něco úžasného.
S čistým svědomím mohu doporučit každému protože ať to čte dítě, puberťák a nebo důchodce tak si v tom každý najde to svoje.

Devid
05. února

Hezké, spíše dokonale ne to přeháním je to příjemné na čtení

Katarina13
05. února

Veľmi krásne čítanie. A veľmi rada sa znova vraciam ku tejto knižke. Stále mám na ňu iný pohľad a takisto aj iný pohľad na svet.

Kyta
02. února

Malý princ je kniha, která člověka přinutí k zamyšlení nad životem, lidskými hodnotami a tím, co je na světě nejdůležitější. I když čtenář knihu přečte víckrát, najde v ní pokaždé něco jiného a v tom myslím, že je to kouzlo. Rozhodně si nemyslím, že je možné v ní hned napoprvé najít všechna poslání, kterých tato kniha skrývá požehnaně, některé myšlenky či symboly se navíc dají vykládat několika způsoby. Když člověk čte knihu opakovaně v různých fázích života, může v ní najít zase něco jiného a pokaždé mu něco dá.
Autor kritizuje vlastnosti dospělých lidí – poukazuje na fakt, že jsou zahledění do sebe, zaměřují se na hmotný majetek, žijí ve spěchu a neužívají si života. Také tu je ukázána důležitost lásky a přátelství, jak je důležité, aby si lidé pomáhali a měli někoho, kdo by jim v případě nouze mohl pomoct. Přátelství je mnohem důležitější než hmotný majetek.
V knize se nachází spoustu metafor (beránek, růže, liška, planety, rychlík, studna, had...) a je pouze na nás, jak si je vyložíme.
Kniha skrývá mnoho poselství. Například to, že lidé by si měli víc všímat věcí okolo sebe, dělat věci, které je naplňují, určitým způsobem rozvíjí a nedělat věci jen kvůli společenskému statusu, který je ve finále k ničemu, když člověk není sám se sebou spokojený a chybí mu to nejdůležitější – láska.

Efesus
30. ledna

Krásná kniha, u které musí fungovat lidská fantazie. Pokud stále máte duši dítěte, knížku si krásně užijete.

Mojepočteníčko
28. ledna

Kniha, kterou nestačí přečíst jednou. I kdybyste ji četli třeba stokrát, vždy vám odhalí něco nového...

JPBelmondo
27. ledna

Ač útlá knížka, o to více plná svým obsahem. Krásný, poetický příběh s nádhernými postřehy a myšlenkami. V dětství ji přečteme a s přibývajícími lety stále více chápeme.

Elkeli
26. ledna

Kdo ji pochopí, ten si ji zamiluje :)

Miliarda
23. ledna

Skvělá kniha, která byť cílí převážně na dětské čtenáře, má rozhodně svůj přesah pro populaci dospělou. Skvělý popis lidských charakterů, lidskost a velice dobrý příběh činí z knihy ve svém souhrnu velice kvalitní a čtivé dílo, které by mělo být součástí povinné literatury. Já Malého prince objevil až v dospělosti a jeho příběh mě doslova pohltil a věřím, že další čtenáři na tom budou obdobně.

Termina
23. ledna

Kniha mého dětství- jestli budu někdy matkou bude tato kniha povinná četba mé ratolesti :)

evonra
21. ledna

Krásný kouzelný příběh, který se nikdy neomrzí...

„Důkazem, že malý princ skutečně existoval je to, že byl rozkošný, že se smál a že chtěl beránka. Chce-li někdo beránka, je to důkaz, že žije.“

Plaknel
19. ledna

Už tolikrát jsem ji přečetla a pokaždé mě něčím novým překvapí.
Krásná kniha, kterou lze číst v každém věku.
Syn si do čtenářského deníku napsal: "Líbilo se mi, že Malý princ pořád myslel na svou růži - jeho přítelkyni"

freejazz
19. ledna

ani nespočítam, koľkokrát som mal túto knihu v rukách, koľko som ich daroval a koľkých ľudí som prinútil prečítať si ju. toto je naozajstné povinné čítanie.

Alice72
19. ledna

nestárnoucí klasika a kdo chce, ten v ní najde......

JaVin
18. ledna

Muzu ji číst porad a stale nacházím nové postřehy. V každé životní etapě v ni vidím jiný rozměr.

lemur007
18. ledna

Trochu zvláštní.

RuzovaPanterka
16. ledna

Moje milovaná....

MaggieR
15. ledna

Nie každý knihu pochopí. Ale kto ju pochopí, ten si ju zamiluje.

ejwa1937
15. ledna

Příběh s hlubokou myšlenkou. Veselý i smutný. Malý a přesto duchem velký. Obrazové (prostorové) vydání od Albatrosu, je krásné pohledově i obsahem. Velice doporučuji, hezčí knížku jsem dlouho neviděla.

hANS6
13. ledna

Myslím, že Malý princ je kniha, která se hodí jak pro děti tak pro dospělé. Děti ji mohou brát jako pohádku a dospělí jako zamyšlení. Jedním z takových zamyšlení by mohlo být co je v životě opravdu důležité - v takovém případě je možná inspirace dětským pohledem. A nebo další příklad - máme opravdu to, o čem si myslíme, že máme?

hu_87
13. ledna

Příběh a vyobrazení hlavních postav nepovažuji za tak fantastické, aby si to zasloužilo takový obdiv i mezi dospělými.

stesa
13. ledna

Malý princ je moje srdcovka, kterou pravidelně čtu už od dětství a pokaždé mě něčím novým překvapí, protože z ní v různých stádiích života vyčtu jiné věci.