Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353444/bmid_maly-princ-kolibri-vydani-VGi-353444.jpg 4 16253 16253

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Ver8nika
23.04.2012 5 z 5

Vracím se k ní, když je mi nejhůř. Vždy mě dokáže utěšit a přesvědčit, že bude líp. Tato kniha má v sobě neuvěřitelnou moudrost, kterou snad nikdy celou nepochopím

Willie
21.04.2012 5 z 5

Neuvěřitelná knížka, kterou nelze pochopit za jedno přečtení. :) Celý život se k ní vracíte a pokaždé jste překvapeni, co všechno skrývá a čeho všeho jste si jako malí nevšimli. :)

Weiler
20.04.2012 5 z 5

Když jsem Malého prince četl na základce, dokonale jsem ho nesnášel. Když jsme ho v rámci hodin literatury společně četli ve třídě, okamžitě jsem si ho od spolužáka půjčil a o přestávce na chodbě dočetl. Jenže tentokrát jsem ho miloval. Nejdříve totiž musíte vyrůst, aby jste správně znovu objevili to děcko, které vám tam někde ještě zůstalo. Tahle kniha je zcela očividně jiná v každé fázi života, ve které jí čtete.

seiwaa
15.04.2012 5 z 5

Pro tuto nádhernou knížku je hodno 6 z 5 hvězdiček. Doporučuji přečíst několikrát během života s například dvouletými prodlevami a porovnávat pocity. Je to legrace a člověk si na této knize parádně uvědomí, jak moc se změnil.

nauseo
15.04.2012 5 z 5

Její velikost a délka je skutečně pouze geniální zdání.

katynais
04.04.2012 4 z 5

Malého prince jsem četla v různých fázích života a vždy jsem si zní vzala něco jiného:)

analyticka
02.04.2012 5 z 5

Souhlasím. Tuto knihu si buď zamilujete a nebo jí budete opovrhovat. Mě se naštěstí stalo to první. Je hlavně na zamyšlení a pochopení různých věcí. Za mě můžu jen vřele doporučit. :)

cotaholkacte
27.03.2012 2 z 5

Z toho všeho, co jsem kdy slyšela nebo četla o tomto díle, jsem měla asi moc veliké očekávání..

jasmína
22.03.2012 2 z 5

Tolik nadšení pro tuto knihu ze všech stran, ale mě zklamala... Bohužel....

tee
19.03.2012 5 z 5

Buď ji milujete nebo nenávidíte.
Já se stavím k jejím milovníkům, tuhle knihu mám velmi ráda a je pro mě vcelku důležitým mezníkem.

Joudinka
15.03.2012 2 z 5

Velmi pěkný a poučný příběh. Nedoporučuji číst dětem na základní škole, děti knihu nepochopí a odradí je.

Lusinkaoko
07.03.2012 5 z 5

Úžasná knížka!!! Boží! Vede dospělého člověka k velkému zamyšlení. Pro děti pohádka, pro dospělé filosofie. Nice :-)

ForiCZ
05.03.2012 5 z 5

Četla se jedním dechem. Jde spíš o pohádku pro dospělé, než děti a člověka nutí v mnoha věcech k zamyšlení. Velice zajímavá kniha, kde člověk najde hodně životních mouder. Svět dospělých je přece tak zvláštní...

houston
22.02.2012 5 z 5

Pohádka pro dospělé, která se v rukou dítěte může stát generátorem nočních můr. Nádherná alegorická záležitost. Patří do každé knihovny.

Denaille
20.02.2012 5 z 5

Jelikož je to taková pohádka nepohádka pro děti, jazykově se to dá zvládnout bez potíží. Horší už je správně pochopit význam některých vět, které v sobě nesou filozofické zamyšlení nad světem a nad lidmi.
Popravdě jsem Malého prince začala číst dvakrát a nikdy ho nedočetla. Možná to bylo tím, že to bylo na internetu a neměla jsem v rukou knížku. Teď jsem s tím vůbec žádný problém neměla.
Jedna část příběhu zajímavá není a druhá ano a přitom se obě dvě sféry těsně prolínají. Samotná zápletka zní nudně - pilot havaruje na Sahaře, objeví se princ, pilot kreslí beránka a pak princ cestuje... Nezní do nijak zajímavě. Dítě by u toho asi hravě usnulo.
Jde právě o tu druhou stanu příběhu, která v sobě skrývá alegorii na lidské vlastnosti. Autor se zamýšlí nad jednáním lidí a z princova (dětského) pohledu se to snaží pochopit.
Pravdou je, že jsme knihu rozebírali ve škole, takže jsem seznámena se všemi hlavními myšlenkami, ale nevím, jestli bych byla natolik schopná je tam najít sama.

RimmerCZ
17.02.2012 3 z 5

Pěkné, milé, poučné. Rozhodně by každý (dospělý) měl obětovat hodinku a tuto knížku si přečíst. Ale že bych z ní šílel, to říci nemohu. Je pozoruhodná a neobyčejná, to jistě ano, ale zároveň existuje hodně knih, které pro mě mají větší hodnotu.

Darf...
14.02.2012 5 z 5

Toto je moje nejoblíbenější kniha ze všech. Četla jsem ji už mnohokrát v různých časových obdobích, jako dítě, několikrát jako teenager a i jako dospělá jsem ji přečetla více než jednou. To, co mě na té knize nejvíce fascinuje je, že v každém období v ní najdu jiné moudro nebo příběh, který jakoby v ní předtím nebyl. Tato kniha je naprosto nadčasová a její příběh mě vždycky dostane. Nedám na ni dopustit, proto také 5 hvězd.

Mikiem
09.02.2012 5 z 5

Pěkná kniha,četli jsme to jako povinnou četbu ve škole:o)

reykjavik
07.02.2012 5 z 5

Malý princ...
malý hrdina, přesto velká kniha...

Juliette
03.02.2012 5 z 5

Podle mě tato kniha není pro děti a rozhodně by se neměla číst na základní škole jako povinná četba. Je to kniha pro dospělé o dětství a nejen to. Každý dospělý člověk by měl zůstat v duši tak trochu dítětem.
Pokud člověk přečte Malého prince v dětském věku, může mu připadat prázdný. Ale v pozdějších letech a po určitých životních zkušenostech zjistí, že tato - na první pohled dětská kniha - má obrovskou hloubku, která dokáže pohladit na duši.