Malý princ

Malý princ
https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353444/bmid_maly-princ-kolibri-vydani-VGi-353444.jpg 4 16281 16281

S Malým princem se v africké poušti setkává opuštěný letec, autor této knížky. Zatímco se pokouší opravit havarovaný stroj, povídají si o všeličem. O tajemství podivuhodné pouti Malého prince, o dobru a zlu, o přátelství a kráse, o pravém štěstí, o odpovědnosti za ty, které máme rádi. A vůbec nezáleží na tom, odkud pocházíme: Malý princ pocházel z tak malinké planetky, že si to možná ani neumíme představit...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , Albatros (ČR)

Le Petit Prince , 1943

Evus
26.10.2012 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších a asi nejtajemnějších pohádek (a knih vůbec), co jsem kdy četla. Četla jsem ho asi v 8 letech, pak jako adolescent a naposled nedávno a pokaždé mi dal něco jiného. Obsahuje myšlenky pro život, nad kterými by se lidé měli zamyslet

Amelie.
23.10.2012 5 z 5

Neuvěřitelně silná knížka.
Prvně jsem ji zkoušela číst někdy v 10, pod dojmem, že je to pohádka, ale nedokázala jsem se do textu pořádně začíst a tak jsem ji po osmi stránkách odložila. Ale po několika letech jsem ji znovu otevřela a po dočtení jsem měla pocit, že teď bude vše jinak.
Prostě pohádka pro dospělé.Skvělá kniha.

Malin
22.10.2012 2 z 5

Několikrát jsem se Malého prince pokoušela přečíst a nikdy jsem se nedostala dál než na osmou stránku. Nehorázně mě nudil. Snad se k němu ještě někdy vrátím a docením. Jednou. Možná.

fons
22.10.2012 4 z 5

Četl jsem již mnohokrát a četl jsem i nedávno. Ta knížka mi naprosto změnila pohled na svět! A i nadále je pro mě tou nejtajemnější a nejméně probádanou. Nedokážu dát plný počet, dokud si nepřestanu klást otázky - Proč Malý princ existoval? Existoval vůbec? A nebyl to všechno jenom sen?

soltera
22.10.2012 5 z 5

Mám tu knihu rada a občas sa k nej vraciam. Vždy má čo povedať.

Knihomol.ka
16.10.2012 5 z 5

Přečetla jsem ji asi před dvěma lety za jeden večer. Bylo to jako pohlazení :-) Poetické a dojemné. Souhlasím s názory ostatních, že děti knihu pravděpodbně neocení.

Lily96
13.10.2012 5 z 5

Tuhle knížku jsem četla poprvé v 6. třídě, když jsme ji dostali ze školy povinně. Vůbec mě nezaujala a nebavila. O pár let později ji četla moje sestra a já jsem se k ní vrátila. Bylo to, jako bych četla úplně jinou knížku. Je v ní tolik pravdy a krásy, ale nechápu, proč to většina učitelů zařazuje do povinné četby snad ještě na prvním stupni základní školy - v takovém věku to dětem nic neřekne...

Bránolog
10.10.2012 2 z 5

Já vím, že jsem barbar, ale mě to prostě nebavilo ani jako dítě, ani jako adolescenta a jako dospělý jsem to nezkoušel. Takže sorry, Antoine.

mysiacik
06.10.2012 5 z 5

Krásny príbeh/úvaha, jednoduchý, ale nie banálny. Môžem len odporučiť!!!

Zuzvil
05.10.2012 4 z 5

Krásný příběh, který je prvoplánově dětskou knížkou, která podle mě ale malým dětem nemůže nic říct...Dospělí se naopak nad knihou zamýšlí, možná někdy až moc přemýšlí, co která věc přesně znamená a čemu je připodobňována. Jedná se o velmi krásnou knížku, která je podle mého až extrémně zpopularizovaná, každopádně své kouzlo má a osloví nejednoho čtenáře, její velkou výhodou je, že ji můžete číst pořád dokola a pokaždé tam objevíte něco nového.

Sajdeman
02.10.2012 5 z 5

Klasika.
Poučná pohádka jak pro děti, tak pro dospělé.

Bea1997
27.09.2012

Nějak sem tu knihu moc nepochopila.. ://

helenJJhockey
26.09.2012 5 z 5

Moje nejoblibenejsi knizka. Neskutecne hluboke myslenky, laskavost, city..... proste jednim slovem KRASA :-))

jesuswlasac
23.09.2012 odpad!

Buď som príliš hlúpy alebo nevzdelaný, ale túto knihu som nepochopil ... preto bohužiaľ hodnotenie ako ODPAD.

Dandulka
23.09.2012 5 z 5

" Jsi zodpovědný za to, cos k sobě připoutal- jsi zodpovědný za svou růži....." Tuhle větu mám nejraději.

Morgainne
21.09.2012 5 z 5

„Dobrý den,“ pozdravil malý princ.
„Dobrý den,“ řekl obchodník.
Byl to obchodník se znamenitými pilulkami utišujícími žízeň. Když člověk polkne jednu týdně, nemusí už pít.
„Proč to prodáváš?“ zeptal se malý princ.
„Je to velká úspora času,“ odpověděl obchodník. „Znalci to vypočítali. Ušetří se padesát tři minuty za týden.“
„A co se udělá s těmito padesáti třemi minutami?“
„Co kdo chce...“
Kdybych já měl padesát tři minuty nazbyt, řekl si malý princ, šel bych docela pomaloučku ke studánce...

annihilation
16.09.2012 5 z 5

Vždy je pro mě těžké mluvit o Malém princi a o tom, proč je právě on tak jiný. Všichni tuto knihu v raných letech neměli rádi, ale mně jí prý rodiče museli číst v jednom kuse. Možná má malá dětská duše podvědomě tušila, že z tohoto krásného příběhu budu čerpat myšlenky ještě po mnoho let. Spousta lidí se ohrazuje, že je naivní. Jak říká Descartes: "Existuje jedna vada společná všem smrtelníkům: to, co je obtížnější, považují za krásnější." A tak tomu také bývá u spousty kladně (ač v mnoha případech oprávněně) hodnocených děl, která oplývají niterními úvahami nad lidským bytím. Ale právě proto je Malý princ výjimečný. Životní hodnoty Saint-Exupéry nelíčí pomocí složitých slov, ale podává je s přirozenou lehkostí pohádkového díla. Lze snad lépe popsat lásku, než jako květinu s trny? V celém příběhu není ani jediné prázdné místo; naprosto brilantně svým osobitým způsobem přivádí čtenáře k úvahám nad životem, avšak tak jemným způsobem, že pocity po přečetní v něm zůstávají kladné.
A kdybyste náhodou někdy cestovali africkou pouští, postůjte na chvíli pod tou hvězdou...

Silvi Ka
06.09.2012 5 z 5

chystám sa ju prečítať znovu...vždy tam nájdem niečo, čo som predtým prehliadla...kniha jednoduchá a zaujímavá

Jitkal
06.09.2012 5 z 5

Geniální a přitom tak jednoduché.
Souhlasím s názory, že kniha není vhodná pro děti na základních školách. Člověk musí do této knihy "dorůst".

ondreej
05.09.2012 5 z 5

prostě klasika, k tomu není co dodat. jen asi že číst jí nejde jenom jednou