Malý princ

Malý princ https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423706/bmid_maly-princ-YOE-423706.jpg 4 16237 2193

Nesmrtelný příběh havarovaného letce a malého prince, plný fantazie a neopakovatelné, jímavé atmosféry, znovu ožívá, tentokrát v luxusním vydání a v novém překladu Jiřího Pelána. Kniha obsahuje také dárkovou kartičku pro štěstí. Je určena čtenářům od 7 let.

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pikola

Le Petit Prince , 1943

jahex
26.05.2017 5 z 5

Pamatuju si, že jsem tuhle knížku četl na základní škole a vůbec se mi nelíbila. Povinná četba, že.. Pak jsem ji vzal do ruky podruhé asi ve dvaadvaceti. Nejen že jsem ji přečetl asi za hodinu, ale totálně jsem se do ní zamiloval. Ta poetika psaní, samotný příběh osamělosti a hledání... A ano. Na konci jsem brečel jak želva a strašně jsem toužil, aby Princ neodcházel a zůstal tady se mnou. Teda vlastně s Letcem samozřejmě!!

Chika
19.05.2017 5 z 5

Malý princ je moje srdcovka. Strašně dlouho jsem se bránila a odolávala knihu přečíst. Již na střední škole jsem od kamarádů slyšela, jak tuhle knihu nemají rádi, jak ji četli jako děti, jak se jim nelíbí. Až v mé dospělosti, mých 24 letech, přišel ten správný čas si knihu přečíst a pochopit.
Každý ji chápe jinak. Malé dítě, puberťák i dospělý člověk. Každý si v knize najde to svoje, každý ji pochopí po svém. Za mě nejlepší kniha. Kniha, nad kterou se člověk zamyslí. Kniha, kterou člověk přečte hned na jeden zátah. Kniha, kterou by měl každý přečíst. Klidně i několikrát.
Na tuhle knihu musíte mít čas a chuť. Není to jen o tom si ji v rychlosti a z povinnosti přečíst, aby si člověk odškrtnul políčko "splněno" nebo "přečteno".

ardeas
15.05.2017 5 z 5

Najmilovanejšia "rozprávková" kniha hlavne pre dospelých! Toto by som dala povinne čítať každému, hlavne po 25 roku, lebo zabudol vôl, že teľaťom bol. Pre mňa TOP kniha na svete. :))

lukexy
13.05.2017 3 z 5

Škoda, že jsem nečetl Prince jako malý a nemám srovnání... Nyní jako dospělý jsem byl ze začátku nadšený ze srovnávání světa dospělých a dětí, ale pak jako by začal Exupery škrtat nebo si uvědomil, že by něměla být knížka pro děti moc dlouhá a začne maraton krátkých úsečných kapitol, skoro každá s nějakým morálním ponaučením, a to mi přišlo časem trochu otravné. Příběh dostává také postupně na frak, když třeba hledá Princ několik kapitol lidi na Zemi a najednou mluví s výhybkářem... Nakonec nejvíc se mi líbil sci-fi rozměr knížky, ale to je málo. Čekal jsem víc.

lulu28501
11.05.2017 odpad!

Vůbec mě to nebavilo.
Dočetla jsem to jen z důvodu abych si ji dala do poličky jako přečtenou.

kaka
10.05.2017 5 z 5

Čtení si člověk užívá....kniha je příjemně odpočinková s hlubokými myšlenkami...

aktijnov
10.05.2017 5 z 5

Krása....

R.A.B.
09.05.2017

Malého prince jsem nikdy předtím nečetla takže ve svých dvaceti letech jsem se k tomu konečně dostala. Otevřela jsem knížku a dala se do čtení. Knihu jsem měla přečtenou asi za hodinu a půl, ale dojmy z knihy mi utkvěly v paměti ještě hodně dlouho. Kniha se mi líbila tak moc, že jsem si jí za dva dny přečetla znovu a jsem jí opravdu nadšená. Po prvním přečtení jsem z ní měla trošku deprese, ale teď už mám jen super dojmy. Rozhodně doporučuji si tuto klasiku přečíst :) za mě *****

havranice
07.05.2017 4 z 5

Poprvé jsem knihu četla jako dospělá, abych ji znala předtím, než ji dám číst svým dětem, a taky abych toho Malého prince už konečně sama přečetla. První dojem byl docela dobrý, ale přišel mi pro děti nevhodný ten konec. Líbila se mi různá setkání Malého prince s obyvateli planet - s pijákem, králem atd.- v tom jsem vnímala velmi trefná poučení, a když jsem dceři knihu poprvé četla v jejích 7 letech a když si ji pak ona sama přečetla v 8 letech- tato poučení vnímala a rozuměla jim. Také velmi dobře reflektovala vztah prince a květiny - velmi ji to zaujalo a z toho, co o tom říkala, jsem měla dojem, že to její dětskou duši docela obohatilo, že to na ni působilo. Líbilo se jí také jak Malý princ cestoval po těch planetách, to jí přišlo dobrodružné. I mně se vykreslení vztahu prince a květiny líbilo, vnímám v tom mnoho myšlenek k zamyšlení. Spousta pasáží mi docela přirostla k srdci, mají své kouzlo a přesah, pracují v člověku vevnitř, oslovují. Mám ale takový nejasný pocit, že kdybych dokázala pojmenovat všechna východiska, ze kterých autor svá moudra plodí, tak že celkově by mně na tom něco mírně nesedělo a asi bych nesouhlasila se vším. Něco je na té knížce jakoby trochu psycho. Konec knihy na mě působil strašně - jako krásná a vznešená sebevražda - tedy přesně to, co bych v žádném případě nechtěla, aby se jakkoliv usazovalo do duše mých dětí. Bojím se, že takto to skutečně dítě může pochopit, proto si nemyslím, že by dítě mělo číst tuto knihu bez komentáře dospělého. Já to okomentovala s tím, že Malý princ věděl, že tou smrtí se dostane jen do jiného světa - zpátky za květinou, že takhle to v tom jeho světě prostě je a takto to funguje, takže on věděl, že tím vlastně nezemře - takto si myslím, že je to v knize i myšleno, ale není to napsané tak, aby to pro dítě bylo jednoznačně zřejmé. A pokud je to myšleno jinak, tak jsem to nepochopila a pokud to je myšleno tak, že Malý princ se prostě chtěl zabít, dobrovolně se zabil a zemřel, pak bych to musela přehodnotit na velmi, ale opravdu velmi špatnou knihu pro děti. Pokud to takto není a pochopila jsem konec správně, tak i když se mi konec nelíbil, tak je kniha celkově celkem fajn, i se k tomu s dalšími svými dětmi ráda zase vrátím, ale určitě bych doporučila tuto knihu číst spolu s dětmi, nenechat je s tím samotné. Jako doplněk jiných knih mi kniha přijde pro děti fajn, ale kdyby měly číst jen takovéhle knihy, mám takový nejasný pocit, že by to do jejich duše zasévalo i něco jakoby pokřiveného - možná ale ten vjem vyplývá jen z toho konce knihy , kdyby ten byl jiný, možná bych tento vjem neměla a možná bych dokonce dala i pět hvězdiček.

Susan94
07.05.2017 5 z 5

K Malému princi by člověk mohl tak každých 5 let psát nový komentář, nové poznání, nový přínos. Já knihu hodnotím po 10 letech. Faktem zůstává, že knihu jsem milovala a miluji dál (a kdo ne). Zřejmě jak stárnu, kniha mi přijde milejší s hlubší stránkou věci.
Čtěme knihy, čtěme je dětem a zejména takové, ke kterým se v dospělosti zase vrátí.

SelenaDemi428
06.05.2017 5 z 5

Nejkrásnější povinná četba, co jsem četla. ^_^

BaS1972
04.05.2017 5 z 5

Nesmrtelná klasika. Jedna z knih, která má čtenáři co nabídnout i napodruhé, napotřetí...

MartinkaSl
04.05.2017 5 z 5

Kniha plná nádherných myšlenek, která vás donutí přemýšlet nad životem. Doporučuji!

kitty1113
30.04.2017 5 z 5

Právě jsem tuto knížku přečetla podruhé s odstupem několika let a až nyní se mi zdá nádherná. Musela jsem poopravit hodnocení na 5 hvězdiček.

Pawlis
28.04.2017 5 z 5

Tuto knihu nelze vlastnit, tuto knihu lze jen nechat, aby o nás pečovala...

Sylvanas
27.04.2017 4 z 5

Jednoduchá a hezká knížka. Popravdě jsem ale nepochopila její „filozofický“ význam - ten jsem se dozvěděla až po přečtení si několika článků na internetu.

Pumpkin
27.04.2017 5 z 5

Poprvé jsem ji četla na základní škole a přišla mi otřesná, podruhé jsem ji četla téměř dospělá a přišla mi nádherná.

Vlado84
24.04.2017 5 z 5

Prekrásna..
..ďakujem, Pampeliško :*

Giuru
21.04.2017 5 z 5

Tuhle knihu bych doporučila určitě všem, kteří nemají ve všem jasno a rádi čtou "mezi řádky"

Edith_17
20.04.2017 5 z 5

Nádhera!!! Kniha je plná krásných myšlenek. Určitě jsem ji nečetla naposledy, ráda se k ní zase někdy vrátím. Těm, kteří by nad myšlenkami autora chtěli ještě víc popřemýšlet, bych doporučila knihu: ,,Malý princ v nás", kde autor Mathias Jung rozebírá to, co chtěl A. de Saint-Exupéry knihou ,,Malý princ" vlastně říct.