Malý kompas viery

Malý kompas viery https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433161/bmid_maly-kompas-viery-nWf-433161.jpeg 4 36 10

Kniha je určená každému, kto hľadá niečo viac, ako už má a poz­ná. Hľadá odpovede, ktoré zatiaľ nenašiel, hľadá iný zmysel života, než je prežiť a čakať na domov dôchodcov alebo krematórium. Kniha je určená predovšetkým tým, ktorí nevedia o viere skoro nič, ale aj tým, čo sprevádzajú hľadajúcich zmysel života.

Emik87
24.02.2024 4 z 5

Autorovi se podařilo stvořit opravdu zdařilý a účinný kompas.

Jenulka94
12.09.2023 5 z 5

Knihu lze doporučit k přečtení všem hledajícím nebo zvědavým. Nabízí mnoho odpovědí, ale i podnětů pro zamyšlení. Knihu lze přečíst velmi rychle, není obsáhlá ani složitá - což byl jistě její účel.

pige
07.03.2022 5 z 5

Základní příručka pro každého "bezvěrce".

Velice čtivou a poutavou formou dokáže autor seznámit čtenáře jakékoli věkové kategorie seznámit s Bohem a vírou jako takovou. Nakonec člověk přeci jen zjistí, že je věřící, i když si to nikdy nepřipouštěl.

Text je doprovázen mnohými ilustracemi, které pobaví stejně jako vtip či vtipné příměří v textu.

Stephaniee
03.11.2021 5 z 5

Moc hezká brožurka. Krátká, naučná a je v ní shrnuto vše podstatné. Autor přidával skvělé přirovnání, podle kterých čtenář krásně pochopil pointu a podstatu. Zároveň k tomu byly občas připojené hezké ilustrace k lepší představě a pochopení daného tématu. Pro mě to bylo jedno velké obohacení a ráda si ji někdy znovu přečtu.:)

Amneris
19.11.2019 5 z 5

Kniha je zajímavým zamyšlením pro lidi, kteří svou víru hledají i pro ty, kteří ji už našli. Autor nepíše o žádném vnucování víry, jen sepsal základy velmi čtivou a vtipnou formou.

Svilka
31.05.2019 4 z 5

Na této brožurce oceňuji její přehledné popsání všech svátostí a jednotlivých přikázání a to formou humoru s různým přirovnáním. Tato knížka rozhodně stojí za přečtení.

Shindo
30.12.2018 4 z 5

Základy katolíckej viery v brožovanej forme podané vtipným a zaujímavým spôsobom bez náboženstvom tak obľúbeného výplachu mozgu. Za mňa v pohode.

Chesterton
05.08.2018 5 z 5

Pochybuji, že jde o demagogii. Spíš nabídka k orientaci. Zdá se, že získané tituly spíš prospívají.
Četla jsem kdysi dávno a nabízená zamyšlení mi přišla neotřelá :o)

stsasa
13.10.2017 4 z 5

Kniha, která se snaží na zhruba 100 stránkách pojednat o úplných základech učení katolické církve. Max Kašparů jí napsal čtivě a poutavě, nikomu nic nevnucuje, jen poskytuje "kompas" pro zamyšlení a uvádí hezká přirovnání či podobenství. Stojí za přečtení.

Richie1
16.01.2015 1 z 5

Nu, pan Kašparů je možná českým rekordmanem v získaných vědeckých titulech, ale svou knihou mě nijak nepřesvědčil, spíše naopak. Tuhle katolickou demagogii prostě nesnáším.