nehodnoceno
Maltézští rytíři v Čechách a na Moravě 1870-1998. České velkopřevorství řádu maltézských rytířů a jeho představitelé https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154535/bmid_maltezsti-rytiri-v-c-154535.jpg 0 0 0

Kniha je prvním přehledem novodobých dějin řádu maltézských rytířů. Autor se zabývá úpadkem řádu ve 2. polovině 19. století, hospodářskou situací po roce 1918, rolí velkopřevorství za okupace a vývojem po roce 1945. Užitečnými přílohami jsou chronologický soupis českých převorů a velkopřevorů od roku 1183 do současnosti, přehled personálního stavu českého velkopřevorství k roku 1919 a seznam členů českého velkopřevorství po obnovení činnosti k roku 1990.... celý text

19. století Morava 20. století rytíři Čechy Maltézští rytíři johanité velkopřevorství

Jiří Pořízka
česká, 1940
1997  92%Řád Maltézských rytířů. Z Palestiny na Via Condotti
2002  0%Maltézští rytíři v Čechách a na Moravě 1870-1998. České velkopřevorství řádu maltézských rytířů a jeho představitelé
1990  0%Maltézští rytíři u nás: tři studie k historii Českého velkopřerovství řádu maltézských rytířů

Kniha Maltézští rytíři v Čechách a na Moravě 1870-1998. České velkopřevorství řádu maltézských rytířů a jeho představitelé je v