Malované čtení

Čtení s obrázky, které nahrazují některá slova ve vtipných a humorných textech Jiřího Havla. Předškolní děti i začínající čtenáři se tak mohou aktivně zúčastnit "čtení" krátkých dětských příběhů a vnímat i písmena.Kniha je vhodná pro učení dle tzv. genetické metody čtení.Smyslem metody je naučit děti číst v klidu, bez stresu a hlavně kvalitně, s porozuměním. Ilustrovala Lenka Vybíralová....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70762/malovane-cteni-SSk-70762.jpg 4.714
Pro děti a mládež
Vydáno, Librex

Kniha Malované čtení

Dandy1

Jako malá jsem milovala čtení s obrázky na doplňování textu. A teď jsem tuto knihu objevila pro vnučku.

Petja
03.08.2019

Nejlepší malované čtení, které jsme kdy měli doma. Příjemně velká písmena i výrazné obrázky, takže není těžké poznat, co obrázek znamená a co se má do textu doplnit. Texty jsou vtipné a každý je o něčem jiném, takže v textu se doplňují různé obrázky, ne pořád deset obrázků dokola jako v knihách, kde na sebe jednotlivé kapitoly navazují. U nás jedna z nejčtenějších knih pro děti, dceru baví zhruba od tří let a ráda se k ní vrací.

M-arta
10.12.2017

Mezi knížkami tohoto typu je snad vizuálně nejpovedenější a nejkultivovanější (nepřeplácaná, šikovné, rozpoznatelné a akorát správně velké ilustrace slov, povedená sazba, vyvážené plochy textu stránek, kvalitní papír...). Používali jsme ji s dítětem od absolutního "nečtenáře", kdy jsme se při plynulém čtení dělili - já jsem četla psaný text a dítě do něj dosazovalo slova z obrázků ve správném tvaru... Výborně se čte také dětem, které absolvují své první čtecí pokusy (v textu jsou pouze velká písmena). Doporučuji zhruba od pěti let a pro prvňáčky...
Dcera ji kdysi stručně a jasně recenzovala slovy: "Tahle knížka je fakt zábavná!"

WEIL
12.09.2011

Pokud zvládne aspoň pár dětí předškolního věku tuhle tzv. genetickou metodu, tak pak nepsal J. Havel zbytečně a L. Vybíralová nekreslila marně.

Cherub: Třída A
Cherub: Třída A