Malomocná 1

Malomocná 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/287958/mid_malomocna-1-T6B-287958.png 4 18 7

Malomocná série

První díl líčí příchod vychovatelky, mladé půvabné dívky zemanského rodu, do prostředí vysoké šlechty. Zde se seznamuje s životem i rodinou své žačky a především s mladým majorátním pánem. Půvabná, citlivá a inteligentní Štěpánka upoutá jeho pozornost a on dělá všechno, aby si získal její náklonost. Výstavy, plesy, hony, honosné aristokratické zábavy v glembovickém paláci i náklonnost knížete Valdemara se stávají součástí života krásné Štěpy. Neočekávaně však zasáhně osud v podobě odhaleného rodinného tajemství. Dnes už klasický román tohoto žánru.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ivo Železný

Trędowata , 1909

Monike
24.03.2024 5 z 5

Jsem měsíc s kluky v ozdravovně a doveze knihy o z padly a tak jsem sáhla do místní knihovny. Za mě pěkný příběh a jsem zvědavá jak dopadne.

Tylinka
23.07.2020 3 z 5

Hezky se čte. Taková oddychová růžovka a ještě mám 3 díly tak uvidíme.....

1casper
16.05.2017 2 z 5

Po knížce jsem sáhla na slepo v knihovně. Tohle není úplně můj šálek kávy. Příběh Štěpánky jsem dočetla až do konce. ALe klidně bych knížku zkrátila na polovičku.

Pet007
10.07.2016 3 z 5

Dobrá kniha za 5 Kč z burzy vyřazených knih. Historická oddechovka pro ženy od polské spisovatelky.

koala
29.01.2015 3 z 5

Krásná slovní zásoba, krásná přirovnání, zajímavé popisy prožívaných stavů mysli, dějově trochu zkratkovité, předvídatelné. Spousta situací převzatá z Jany Eyrové.

Bonik
22.04.2014 5 z 5

Mile překvapilo... začetla jsem se hned od začátku, postavy jsou sympatické a líbí se mi jejich charisma. Už jsem se vrhla na druhý díl.

Alix
30.11.-0001 3 z 5

Je to červená knihovna našich babiček, možná i prababiček, ale má určitý půvab, pokud ovšem knihu neberete příliš vážně. Tři hvězdičky dávám za opravdu nádherné popisy přírody a paláce mladého magnáta.

Helena Mniszkówna
polská, 1878 - 1943