Malomocná 1

První díl líčí příchod vychovatelky, mladé půvabné dívky zemanského rodu, do prostředí vysoké šlechty. Zde se seznamuje s životem i rodinou své žačky a především s mladým majorátním pánem. Půvabná, citlivá a inteligentní Štěpánka upoutá jeho pozornost a on dělá všechno, aby si získal její náklonost. Dnes už klasický román tohoto žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/287958/malomocna-1-T6B-287958.png 3.514

Malomocná (1.)

Trędowata (1938)

Vydáno:, Ivo Železný

1casper
16.05.2017

Po knížce jsem sáhla na slepo v knihovně. Tohle není úplně můj šálek kávy. Příběh Štěpánky jsem dočetla až do konce. ALe klidně bych knížku zkrátila na polovičku.

Pet007
10.07.2016

Dobrá kniha za 5 Kč z burzy vyřazených knih. Historická oddechovka pro ženy od polské spisovatelky.

koala
29.01.2015

Krásná slovní zásoba, krásná přirovnání, zajímavé popisy prožívaných stavů mysli, dějově trochu zkratkovité, předvídatelné. Spousta situací převzatá z Jany Eyrové.

Bonik
22.04.2014

Mile překvapilo... začetla jsem se hned od začátku, postavy jsou sympatické a líbí se mi jejich charisma. Už jsem se vrhla na druhý díl.

Alix

Je to červená knihovna našich babiček, možná i prababiček, ale má určitý půvab, pokud ovšem knihu neberete příliš vážně. Tři hvězdičky dávám za opravdu nádherné popisy přírody a paláce mladého magnáta.