Zimní oběť

Mrazivý začátek série. Panuje nejstudenější zima, jakou kdo pamatuje. Za obzvlášť mrazivé noci je nalezeno tělo obézního muže visící na osamělém stromě uprostřed větrem ošlehané pustiny Östergötlandu. Případem je pověřena mladá kriminální inspektorka Malin Forsová, svobodná matka řešící své osobní problémy. S kolegy z linköpinské policie musí zjistit, kdo je onen muž a jak se jeho tělo ocitlo na stromě. A kdo ho zavraždil. Hledání vraha zavede Malin k nejtemnějším zákoutím lidského srdce. První díl kriminální série Monse Kallentofta, „nového krále skandinávské detektivky“, se okamžitě po vydání stal bestsellerem. Jen ve Švédsku bylo prodáno více než tři sta tisíc výtisků, kniha zde byla celé tři měsíce nejprodávanějším titulem a dominovala žebříčkům prodejnosti i v ostatních severských zemích. Práva byla prodána již do jedenácti zemí a chystá se filmové zpracování celé série....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/70_/70113/big_malin-forsova-zimni-obet-l93-70113.jpg 3.8600

Malin Forsová 1.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Midvinterblod, 2007

Kniha Zimní oběť

Satalin
17.11.2021

Skvělá detektivka. Není tam moc mrtvých, ale to nevadí. Sepsáno často obrazným jazykem, který se četl někdy trochu těžce, ale o to je dílo originálnější. Občas jsem měl pocit, že nečtu román, ale poezii. Příběh je uvěřitelný, jednání osob racionální a kniha není plná Klíše. Doporučuju.

kahuda01
01.10.2021

Moje první setkání s panem MK, jak hodnotit... Vadil mi jeho styl jednoduchých, holých vět, (mám radši dlouhá souvětí) - na to jsem si postupně zvykl, konec byl o dost lepší, než jsem čekal. Postav mohlo být méně, ale jinak takový lepší průměr, dám autorovi ještě jednu šanci, jdu na druhý díl.

knihomolka525
22.05.2021odpad!

knihu jsem ani nedočetla.Působila na mě velmi depresivně.A kdo dnes stojí o deprese,že?Extra mi vadily myšlenkové pochody visící mrtvoly ,které se prolínaly s myšlenkovými pochody žijících postav.Příběh vás buď chytne nebo ne.Tady se konalo ne.Vadilo mi neustálé popisování zimomřivých postav.Jakoby se spisovatel chtěl omluvit tomu visícímu.Že není zima jen jemu.

Rounucek
08.04.2021

Bavilo mě to, určitě si přečtu další díl série.

Alena129
05.04.2021

Detektivky jsou poslední dobou mé oblíbené knihy. Tahle mi, ale dala pěkně zabrat. Mnoho osob, místy jsem se v nich ztrácela. Čekala jsem větší napětí. Konec se dal očekávat. Vyšetřovatelka Malin vcelku sympatická. Knihu jsem dočetla, ale asi si najdu jiného autora detektivek.

moudivlacek
07.03.2021

Knihu jsem si přečetla na doporučení přátel zde. Je to velice silně emotivní kniha. Pro mne to nikdy nebude ani tak detektivka, jako odkrývání osobních citů a povah člověka. Pohled na to, jak zlo dokáže člověka zlomit navěky věků, nebo naopak ho emotivně dostat na vyšší úroveň, povznést se nad zlo a naopak žít nadále v dobru.
Je to příběh o lidech, kteří netoužili po ničem jiném, než "obyčejné" lidské lásce, a o postoji okolí a jejich nejbližších k nim. Vězme tedy, že ne všichni mají to štěstí zažít pravou nefalšovanou prostou lidskou lásku, a jestliže my ano, tak si ji važme o to více.
Doporučuji.

doc2rack
27.02.2021

"Mlčení je nejsilnější zbraní naší duše."

vlkcz
20.02.2021

Detektivky nejsou úplně můj žánr, u těch severských mi navíc trochu vadí ta zbytečná brutalita (nebo je to normální a jen já jsem zhýčkaný?). Ale Zimní oběť si těch 5* ode mě zaslouží. Skvěle jsou použity promluvy mrtvého a i kromě nich se najde dost dalších filozofických pasáží. Malin je sice občas na ránu, ale celkově sympatická. A jsem zvědav, jestli někdy dál opravdu využije služeb psychoterapeutky. Pro pokračování hodně vysoko nasazená laťka.