Vůně ďábla

Desátý případ inspektorky Malin Forsové. Malin prochází osobní krizí a kvůli nevyřešenému případu se utápí v alkoholu. Její šéf jí nabídne poslední šanci a pošle ji na několik měsíců do Thajska, kde má pracovat jako kontaktní policistka na švédské ambasádě v Bangkoku. Velkoměsto však není plné jen vůní, barev a zvuků, ale i korupce, drog, alkoholu a smrti. Osamělost v cizím městě je pro Malin náročnou zkouškou a pokušení ji provází na každém kroku. Záchránit ji může jen práce. Když se ve městě nalezne tělo švédské ženy, probudí se v Malin lovecký instinkt. Proč byla žena zavražděna tak brutálním způsobem? Malin se ocitá uprostřed případu, se kterým si neví rady thajská ani švédská policie. Aby našla řešení i nemilosrdného vraha, bude se muset ponořit hluboko do minulosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/398956/big_vune-dabla-UzV-398956.jpg 3.4111

Malin Forsová 10.

Literatura světová, Detektivky, krimi, Thrillery

Vydáno: , Host

Djävulsdoften, 2016

Kniha Vůně ďábla

kahuda01

Mě se tento díl velmi líbil, Kallentoftův styl je čím dál lepší, Thajsko jako změna oproti Švédsku super. Malin jako vždy na zabití a jsem rád, že už neslyší "hlasy".

judith141

Jsem velmi zklamaná, knížku jsem chtěla odložit, nakonec jsem se donutila ji dočíst. A čím rychleji, tím asi líp. Malin, Malin....

gad
07.07.2021

Thajsko, Bangkok, volná láska, vedro a levný alkohol. Sem pošlou Malin Forsovou na odvykačku. Cha cha. Většinu příběhu je Malin na šrot. Přesto řeší případ, ale ten ustupuje jaksi do pozadí před jejími démony. Vůně ďábla - alkoholu je všudypřítomná a není zcela jasné, zda se Malin dostane z jejího zajetí. Mám pro tuhle holku z Linköpingu slabost, tak jsem jí celou dobu fandil, neb znám jejího nepřítele z vlastní zkušenosti.

Nixa
23.04.2021

Série s Malin Forsovou jsem měla ráda od samotného začátku, ale poslední knihy nejsou to co to bývalo, bohužel... Tak nějak mi už dochází trpělivost s chováním Malin a s jejím problémem s alkoholem. Jinak se mi kniha četla dobře, případ opět zajímavý a určitě si další autorovu knihu přečtu a budu doufat, že se dá Malin alespoň trochu dohromady.

Leona333
28.01.2021

Ach jo. To se dalo čekat, že když se začne v knize používat to jejich notoricky známé, severské, depresivní martyrium s alkoholem + jiné potíže... Stane se z toho taková, tuctová krimi, která byla už napsána X krát... Je mi to vážně trochu líto. Malin Forsovou jsem měla v jejích předešlých případech ráda. Tady mi její úloha, postava přijde už jaksi vyčpělá...

jprst
31.12.2020

Tak tohle byla zbytečná ztráta času stráveného čtením, proto Malin Forsová pro mne již nikdy více.

whiolet
30.09.2020

Touto knihou se loučím s Malin. Zažili jsme spolu hodně, holka, ale tenhle poslední díl s Tebou, pro mě byl fakt očistec.
Gratuluji autorovi, protože z hlavní postavy udělal ozralou trosku, která je přesvědčena, že miluje chlapa, který s ní chrápe za prachy.
Povrchově se taky řeší případ, ale ten je vlastně, tak nezáživný, že mi to bylo fuk.
Tohle bylo zklamání a zbytečný čtení.

moni-zbuzi
20.08.2020

Tato kniha pro mě byla za trest, spisovatele mám ráda, ale bylo to dlouhé , jen kolem opilé Malin . To přecházení z pohledu Malin a pohledu vypravěče mě nějak rušilo Konec pěkný.