Podzimní vražda

Podzimní vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148940/bmid_malin-forsova-podzimni-vrazda-Idl-148940.jpg 4 286 65

Déšť smáčí zámek Skogså u Linköpingu. Kapky se snášejí na zem a na tělo, které plave ve vodním příkopu. Bohatý právník a nový majitel zámku Jerry Petersson byl zavražděn. Inspektorka Malin Forsová brzy začne podezřívat předchozí majitele zámku, aristokraty, kteří jistě nemají radost z toho, že museli prodat rodinný majetek Jerrymu Peterssonovi. Mohl to ale být motiv vraždy? A jaké další zlé síly se probudily na pláních Östgötalandu? A kdo byl ve skutečnosti Jerry Petersson, muž, který se skrýval za svými miliony, drahými obleky a sbírkou obrazů?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Höstoffer , 2009

asterixka
03.08.2013 4 z 5

Moje první kniha od Monse Kallentofta. Nejprve jsem se do knihy nemohla začíst a vůbec strávit zvláštní styl psaní. Poté mě celkem pohltila, ale .... pro mě mezi severskými detektivkami žádná "hitparáda" a hodnotím slabými 4 *.

borknagar
10.07.2013 4 z 5

Zatím snad nejlepší "Mons". Kniha mě hodně bavila, více prostoru má Malin Forsová, což je super. Těším se na "Jarní mrtví", pokud bude kniha stejně kvalitní, bude pár hezkých večerů u čtení :)

myskula
26.04.2013 4 z 5

Opět výborné čtení,ale myslím,že zbytečně prodlužované.Prostor je věnovaný hodně osobnímu životu inspektorky Malin.Těším se na Jarní mrtví v květnu.

bookcase
21.03.2013 5 z 5

Miluju krimi tohohle autora. Jeho poetický styl mě dostal už u Zimní oběti. Skvěle propracované a vykreslené. Těším se na poslední díl - teda doufám, že poslední nebude, a že si autor vymyslí nový cyklus.

Pavo.Klima
23.01.2013 3 z 5

Třetí díl série detektivek s Malin Forsovou v hlavní roli. Po zjištění naprosto jiné úrovně slohu Kallentoftova konkurenta Jussi Alder Olsena musím konstatovat, že Kallentoftův úsporný styl dělá dojem lacinější literatury. Příběh jsem dočetl, ale nebyl jsem napnutý a natěšený, kam vyšetřování povede. Celkem nuda. Autor používá retrospektivy k osvětlení příčin chování agresora tak jako v předchozích dílech. Přímá řeč již neživých obětí také patří ke koloritu Kallentoftova stylu. Nejvíc mi vadila jistá neoriginalita ve vztahu k agresorovi příběhu - v životním stylu mi připomínal vraha ze Zimní oběti. A také přemýšlím nad vlivem překladu do češtiny - některé obraty mi přišly nelogické.