Podzimní vražda

Podzimní vražda https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148940/bmid_malin-forsova-podzimni-vrazda-Idl-148940.jpg 4 286 65

Déšť smáčí zámek Skogså u Linköpingu. Kapky se snášejí na zem a na tělo, které plave ve vodním příkopu. Bohatý právník a nový majitel zámku Jerry Petersson byl zavražděn. Inspektorka Malin Forsová brzy začne podezřívat předchozí majitele zámku, aristokraty, kteří jistě nemají radost z toho, že museli prodat rodinný majetek Jerrymu Peterssonovi. Mohl to ale být motiv vraždy? A jaké další zlé síly se probudily na pláních Östgötalandu? A kdo byl ve skutečnosti Jerry Petersson, muž, který se skrýval za svými miliony, drahými obleky a sbírkou obrazů?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Host

Höstoffer , 2009

dalia1769
28.08.2018 4 z 5

Opět velmi dobrý díl, podzimní atmosféra dotvářela příběh jako tomu bylo u zimy i léta. Detektivní příběh nemá chybu. Trochu méně už mne bavily Malininy problémy s alkoholem a její chování k dceři...

Devil-Ivet
08.07.2018 4 z 5

Tentokrát jsem se začetla hned na začátku. Bylo to napínavé a chytlavé. Jen ta Malin… Začíná mi jít krkem...

Toňula
09.05.2018 3 z 5

Styl psaní Monse Kallentofta není jednoduchý, i v případě tohoto románu si musí čtenář zvyknout na "lyrické" pasáže promluv mrtvých a na básnické obraty ve vyprávění. Kniha není špatná, děj zajímavý a napínavý, jen pasáže s Malin mě trochu doháněly k šílenství - její neustálý boj s alkoholem a sama se sebou docela kazil můj celkový dojem z knihy. Ale rozhodně stojí za přečtení a já doufám, že v příštím díle se Malin vzpamatuje a začne se chovat více profesionálně.

kleo9554
08.04.2018 4 z 5

čím dál tím horší...

marketa6511
12.01.2018 1 z 5

První a poslední kniha autorky... ač jsem zrovna ve čtení rozjetá, tak tahle knížka mi prostě nesedla. Nemá to švih, víc se řeší vnitřní problémy vyšetřovatelky, než případ samotný a nikam se to neposouvá, i když jsem už ve třetině. Takže v té třetině skončím i s touto knihou.

kap66
23.12.2017 3 z 5

Neustávající déšť nezahání žízeň Malin Forsové... Tequila jí zabíjí mozkové buňky ve velkém, takže nám musí autor víckrát slovně připomenout, že je nejlepší vyšetřovatelka - sami byste to ve větší části knížky neřekli. Asi to byl autorův záměr, trochu nám ji znechutit (myslím Malin, ale nakonec i tu tequilu!), třeba ji v dalším díle postaví na nohy (teď myslím už jen Malin - a doslova, tady toho na zemi proválela dost); doufám, a proto si "jaro" přečtu. A to přesto, že Kallentoft trochu zjednodušil styl psaní; škoda, mně se líbil, byl tím jedinečný.

Nixa
01.11.2017 4 z 5

Tento díl byl trochu slabší, ale i tak jsem byla s knihou spokojená. Bohužel se mi nelíbilo Maliino chování a byla mi zde trochu nesympatická. Budu doufat, že v dalším díle už bude v pořádku a všechny své myšlenky a problémy si ujasní.

Olga.S
20.10.2017 1 z 5

Co říct? Nevím, ale kniha mě absolutně nechytla a do čtení jsem se musela nutit. Po 100 stranách jsem to vzdala a tento autor příště už raději ne. Knihy nerada nedočítám, ale tohle se opravdu nedalo.

povi
03.10.2017 5 z 5

Tak v tomhle dílu mi byla Malin krajně nesympatická.Její myšlenkové pochody a celkově postoj k vlastnímu životu mě až nasí*aly.Připadne mi,že se tentokrát víc řešil její život,než vražda,ale to mi ani nevadilo,styl jakým je kniha napsaná je skvělý,užila jsem si ji :-) Těším se,co bude dál :-)

Lamanai
12.09.2017 2 z 5

Ještě jednou uvidím v knize MK slovo "háďata", a jde to na podpal. Jinak - celkem originální zápletka, jen ta struktura krimi slabá - už jsem četl napínavější návody na skládání origami. Zruinování Malin chlastem tomu ale aspoň dalo trochu šmrnc.

loskatos
15.06.2017 3 z 5

Moje třetí knížka autorky. Dle mého horší, než předchozí dvě. Víc než kriminální rovinou a nějakými překvapeními, se, v tomhle v podstatě jednoduchém příběhu, knížka zaobírá osobními problémy detektiva Malin Forsové. Přestože běsy v podobě závislosti na čemkoliv jsou jistojistě šílené, tady jich je trochu moc na úkor zajímavější zápletky.
-SPOILER- téma vraha, šikanovaného v dětství budoucími oběťmi jsem už v knížkách četl mnohokrát, v naprosté většině lépe zpracované. 45%

lucie2371
15.06.2017 4 z 5

Tentokrát dávám jen 4 hvězdičky. Předchozí 2 díly se mi líbili o něco více.

Klamm
11.06.2017 4 z 5

,,Není na světě bolest, se kterou by se člověk nenaučil žít. Jen ji musí nějak kompenzovat, ventilovat na někom jiném.“

Třetí díl v sérii nepřináší nic nového ani překvapivého. Stejné tempo, schéma a vývoj. Od předchozích dílů, se změnily snad jen kulisy a počasí.
Jo a ještě přibylo vsuvek o nábytkářském řetězci Ikea. Bud cílená reklama, nebo Kallentoftova potlačené trauma z dětství. :-))

65%

Živa23
20.01.2017 5 z 5

Velmi dobré čtení. Doporučuji.

whiolet
04.12.2016 4 z 5

tento díl mi přišel slabší, jinak mám serii o Malin ráda a její příběhy se staly mojí závislostí

Vojslava
10.11.2016 5 z 5

Ne až tak úplně detektivka, vzhledem k postupující závislosti hlavní hrdinky se už příběh čte jako psychologický román, kdy jsem opravdu přemýšlela, v cí hlavě se honí horší běsi. Tím i kniha nabrala na přitažlivosti a těším se na pokračování.

sagasir
02.11.2016 4 z 5

Citový podzim

Citový Podzim jako název je z mého hlediska zvolen ze tří důvodů. Samozřejmě každá kniha by u čtenáře měla vyvolat nějaké pocity. Dále názvem mé recenze odkazuji i k názvu knihy Podzimní vražda. Na podzim totiž bohužel plno lidí kromě dobrých pocitů zažívá i ty špatné jako skepse, deprese, smutek a další a dokonce bohužel mnohdy i více než jindy v roce. Třetím důvodem k názvu recenze budiž to, že zrovna u Kallentofta asi nejvíce ze současných autorů severské krimi pocítíte zapojení pocitů do díla.

Určitě znáte takové to slovní spojení a do třetice nejlépe. No tak zde to tak neplatí, alespoň z mého pohledu. Osobně mi totiž třetí díl této série přijde zatím nejslabší. Musím velice pochválit dílo jako celek v oblasti atmosféry a toho, jak na mě vlastně zapůsobilo. Musím totiž uznat, že jak jsem psal výše o podzimu a pocitech, tak přesně takové pocity se dostavily. Naštěstí ne přímo u mě, ale obecně ke společnosti dá li se to tak říci. Najednou jsem řešil, jak velká propast ve světě je mezi bohatými a chudými. Zda jsou peníze opravdu takovou metlou i spásou lidstva zároveň. Zda jsou někteří lidé opravdu tak krutí či hodní. Jací jsou lidé vlastně ve své podstatě? Vyrojilo se prostě mnoho otázek a mnoho odpovědí se ubíralo v mé hlavě jako podzimní počasí. Tedy vítr, chlad, déšť, blátivo no prostě nic moc, ale místy se objevilo slunečno a ty krásné podzimní barvy. V tomhle tedy musím autora hodně pochválit, jelikož mně hezky zamotal hlavu. Z postav opět vyzdvihnu tu hlavní. Inspektorka Forsová, je vlastně takový slon v porcelánu. I přesto, že si často sama vlastně šlape po štěstí, až nechápete, co to do ní zase vjelo, tak berete v potaz i to, že se musí potýkat se svými démony a boj s nimi není záležitost okamžiku. Jednoduše řečeno této velice zvláštní postavě fandíte. Co se týče postav z vrstvy šlechty či bohatých, tak ty už mně nepřišli takové zajímavé a mnohdy i nudily. Bohužel někdy nudila i samotná kniha a ani mně ve výsledku nepřišla nějak moc napínavá. Dokonce jsem v ní našel i pár hluchých míst. I v Podzimní vraždě najdete pasáže, kdy mluví mrtví. Nedá se mně říct, že by mně to zde úplně vadilo, ale chvílemi mně to přišlo, že se tyto pasáže objevily v nesprávný moment a pokud se to tak dá říct, tak snad i mluvily z cesty. Bohužel musím uznat, že chvílemi se mi zdálo, že se příběh i tak trochu táhne. Na závěr ještě dodám rozsah. I zde se dočkáme klasiky (431 stran).

Na úplný závěr pak dodávám své procentuální hodnocení. Zde to bude 70%. Bohužel pro mě suverénně nejslabší díl série a to i po přečtení 4 až 6 dílu této série.

lenkavildomcova
12.07.2016 3 z 5

Po pravdě trošku jsem se trápila než jsem ji dočetla, normálně čtu knihu max. týden - tady ta mi trvala skoro tři týdny... Trošku nezáživná, na to že je to "napínavý thriller".

hanap
09.06.2016 4 z 5

Výborná detektivka, jen ta Malin, pořád jsem čekala, že se dá do kupy. Určitě si přečtu i další díly .

Dumicek
18.05.2016 4 z 5

Kniha opet nezklamala. Mons si jede proste ten svuj styl aa nicim z neho nevybocuje. Prehnane pocasi...bud mate velkou zimu nebo velke teplo nebo poead jen prsi :D co mi teda v tomhle dile vadilo,byla Malin. To jak se chova tak to jsem proste nechapala a pekne me teda vytacela :D snad to v dalsich dilech bude lepsi. Jinak napinave,ctive a pro me celkem oddychovka.