Podzimní vražda

Podzimní vražda je napínavý thriller, jehož autorem je Mons Kallentoft. Znovu se setkáme s Malin Forsovou, s kterou jsme se seznámili v předchozích detektivkách s názvy Zimní oběť a Letní smrt. Je podzim. Listí žloutne a padá, krajinu smáčejí proudy studeného deště. V příkopu u zámku Skogsa u Linköpingu leží mrtvé tělo. Když se přijde na to, že muž byl zavražděn a že se jedná o nového majitele zámku, přijíždí Malin Forsová celý případ vyšetřit. Jerry Petersson vlastnil zámek jen krátký čas a koupil ho od dlouholetých majitelů, kteří se ho vzdali jen velice neradi. Může snad averze aristokratů, jejichž předkům zámek i země kolem něj patřila po generace, mít souvislost s podzimní vraždou? Vyšetřování pomalu postupuje a na povrch se dotávají nečekané informace. Zdá se, že oběť vraždy nebyla tím, za koho se vydávala. Zdá se, že za jeho miliony, drahými obleky a luxusními vozy se skrývá něco mnohem temnějšího a nebezpečnějšího. Co je pravým důvodem tragických událostí?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/139175/big_malin-forsova-podzimni-vrazda-ka7-139175.jpg 3.9260

Malin Forsová 3.

Literatura světová, Detektivky, krimi

Vydáno: , Host

Höstoffer, 2009

Kniha Podzimní vražda

Siege03
22.11.2021

Kniha se dala číst, akorát mi vadilo neustále omílání hrdinky Malin a jejího alkoholu.Samotny děj vy se dal napsat tak na 100 stránek,zbytek byla psychologická sonda do života alkoholika.Ale jinak doporučuji

moudivlacek
28.09.2021

Další případ Malin a jejích kolegů byl pro mne průměrný, minulé byly víc o případu. Zde šlo (alespoň jsem to tak viděla já) o závislost Malin k alkoholu a jak se "rozpadá" před očima kolegů a vzdaluje se dceři i bývalému manželovi.
Co se týče případu - tentokrát jsou náznaky k motivu vraha docela zřetelné, jedna umučená dětská duše, která se s traumatem vyrovnává ne zrovna šťastným způsobem. A to není jediný důvod k vraždám.
Také je tu vylíčen život zkrachovalé šlechty, která se stejně stále chová povýšeně a myslí si, že může vše.
Doufám, že další díl bude víc o případu než o alkoholu a Malin.

vlkcz
24.07.2021

Jako detektivka by se to dalo napsat tak na 150 stránek. Ale tenhle díl už je spíš psychologická sonda. Sledujeme postupnou destrukci Malininy vůle, motivy vraha (i když jeho totožnost se "proflákne" až v úplném závěru), retrospektivní pohledy na životy obětí, které nelze úplně litovat, trable všedních dní příslušníků linköpingské "mordparty". Je tam toho prostě moc a nebýt trochu chaosu, který vzniká při retrospektivách různých osob, chybělo by jen málo k bezvadnému čtenářskému zážitku.

Elulilinka1
04.07.2021

Moje první knížka od Kallentofta a za mě jednoznačně ANO!

te-ssiinka3905
28.06.2021

Malin, to je to co tyhle příběhy žene... pokud někdo dává špatné hodnocení kvůli její závislosti na alkoholu, tak je hodně zaostalý... ukazuje to jak dokáže být hranice slabá...
cvo se týče příběhu, tak to je to co si zaslouží snížit hodnocení... bylo to nějaké nezáživné a táhlo se to... motiv taky nic moc říkající... tenhle autor umí líp a to mi nikdo nevymluví

jprst
31.12.2020

Tak jsem zkusil ještě jeden příběh z této série, ale jen jsem si potvrdil její klesající úroveň, takže další pokračování si už odpustím, nenašel jsem totiž vůbec nic, co by mě alespoň trochu nalákalo zkusit další díl. Nejsem asi pro tuto sérii ten správný čtenář.

lenka7679
09.11.2020

Malin už je jako hrdinka otravná. Přijde mi, že každý detektiv ze severu musí chlastat. A zase to počasí, už se musím smát. Čekala jsem, že přijde s dalšími díly nějaké zlepšení, většina autorů to tak má. Tady se bojím, že když to nezůstane stejné, tak už to bude jen horší. A to jsem dostala darem celou sérii. Teď už vlastně ani nevím, zda to nebylo za trest.

Eicherik
01.03.2020

Podzimní vražda mi naprosto sedla. Velmi mi vyhovuje autorův styl psaní. Takhle si představuji dokonalou detektivku.